Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Haber

Epic Store’da, 68 TL değerindeki haftanın ücretsiz oyunları!

just cause 4 epic games bedava oyun

Epic Store’un her hafta belli başlı oyunları ücretsiz olarak kullanıcılara sağladığını biliyoruz. Bu haftanın ücretsiz oyunlar köşesinde ise sevilen seri Just Cuase 4: RELOADED ve Wheels of Aurelia var. Bugünden itibaren 22 Nisan tarihine kadar kütüphanenize eklediğinizde kalıcı olarak sahip olacağınız oyunları ve gereksinimlerini sizler için listeledik.

İlginizi çekebilir: Amazon’dan, Google Stadia rakibi yeni bulut oyun platformu: Project Tempo

reklam

Just Cuase 4: RELOADED

Just Cause 4 bizleri Güney Amerika’da yer alan yapıma ait ada Solis’e götürüyor. Black Hand örgütünün lideri Gabriela Morales’in peşine düştüğümüz yapımda bol aksiyon ve bol heyecan oyuncuları bekliyor. Hikaye konusunda oyunculardan bazı tepkiler alan fakat ciddi bir kesim tarafından da beğenilen oyunu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 güncelleme Windows 7 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz | AMD FX-6300 @ 3.5 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 (2GB VRAM ) | AMD R9 270 (2GB VRAM)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 59 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit )
İşlemci: Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz | AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz or
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 (6GB VRAM) | AMD Vega 56 (6GB VRAM)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 59 GB kullanılabilir alan

Wheels of Aurelia

1970’lerin çalkantılı İtalya’sının batı kıyılarına doğru sürükleyici bir seyahate çıktığımız yapımda, cesur ve agresif bir kadın olan Lella ile İtalya tarihindeki karmaşık bir dönemde yaşananları deneyimliyoruz. Bu yolda yapmamız gereken ise Lella’nın geçmişinde yaşadığı olayları gün yüzüne çıkarmak.

Sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows XP SP3 +
İşlemci: 2.0GHz CPU
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 512MB Ekran kartı
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 7+
İşlemci: X64 Dual Core CPU 2+
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB Ekran kartı
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Oyunları elde etmek için bir Epic Games hesabı edinmeniz ardından  Just Cause 4: RELOADED ve Wheels of Aurelia  için ayrılan bağlantılara giderek kütüphanenize eklemeniz gerekiyor.

Epic Games hesabı oluşturmak için tıklayın

Epic Games Launcher’ı indirmek için tıklayın

Oyunları kalıcı bir şekilde ücretsiz olarak hesabınıza eklemek için son gün 22 Nisan.

MSI reklamı

Oyun ve teknoloji tutkunu, sıkı bir stream sever

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

DualShock 4, PlayStation 5 özel oyunlarında kullanılamayacak!

Yazan:

dualshock 4 ps5

Sony, şu anda da satın alabileceğimiz bazı parçaların dahil olduğu, PlayStation 5 üzerinde çalışabilecek aksesuarları açıkladı. Uzun süredir beklenen ve hakkında çeşitli söylentiler bulunan DualShock 4 desteği ise PS5 oyunları için sürdürülmeyecek. Ancak geriye dönük uyumluluk içeren, PS5 içerisinde oynayacağımız bazı PS4 oyunlarında DualShock 4 kontrolcüsünü kullanabileceğiz. 

DualShock 4’ün neden kullanılamadığı sorusuna Sony; DualSense kablosuz denetleyicisinin de dahil olduğu yeni platform özelliklerini kullanıcıların tam anlamıyla kullanabilmesini istiyoruz” şeklinde bir söylemle açıklık getirdi. Bu demek oluyor ki hali hazırda elimizde bulunan PS4 kontrolcüleri, PlayStation 5 oyunları için kullanılamayacak. Yeni nesil konsola eklenen özellikler sebebiyle istenen deneyimi sunmayacağını düşünülen kontrolcü, kullanıcılara yeni PS5 ile birlikte yeni DualShock kontrolcüsünü de almaya neredeyse mecbur bırakacak.

reklam

İlginizi çekebilir: Mobil yapım Diablo: Immortal için yeni oynanış videosu yayınlandı

playstation 5 üretim arttı
Yayınlanan açıklamada ayrıca, PS4 için özel olarak çıkan kulaklık, direksiyon setleri, arcade ve flight (uçuş) aksesuarlarının, teknolojileri destekleyen PS5 oyunları üzerinde kullanılabileceğini vurgulandı. Ek olarak VR aksesuarları ve PS Move kiti de PlayStation 5 üzerinde kullanılabilecek. 06 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen yeni State of Play etkinliğinin öncesinde, kullanıcılar aksesuarlar konusunda yayılan söylentilerden sonra gerçekleri öğrenmiş oldu.

MSI reklamı
Devamını oku

Oyun

URUZ Er Kişinin Geri Dönüşü, 28 Eylül’de Steam’de yayınlanıyor

Yazan:

Uruz

URUZ Er Kişinin Geri Dönüşü, Türk mitolojisinden yola çıkarak hazırlanan PixelArt tarzında bir oyun olarak Berzah Games tarafından Steam‘de yayınlanacak.


İlginizi çekebilir: Steam ödemelerinde ülke kartı zorunluluğu geldi!

reklam

Dede Korkut Hikayeleri‘nin Salur Kazanın Tutsak Olup Oğlu Uruz’un Çıkarması bölümünde karşımıza çıkan Uruz karakterinin öyküsü, platform oyunu olarak Steam‘de oyun severlerin karşısına çıkacak. Yapımcılar, Uruz karakterinden hareketle Türk mitolojisini oyun haline getirdiklerini ifade ediyor.

URUZ Er Kişinin Geri Dönüşü, Steam sayfasında kısaca şu ifadelerle anlatılıyor:

“Uruz, Orta Asya’nın mistik dünyasında yol alan bir figürün başından geçen maceraları deneyimlediğimiz pixel platform tarzında bir oyundur. “Uruz: Er Kişi’nin Dönüşü”; Oğuz Türklerinin bilinen en eski epik yazılı destanlarından birisi olan ve göçebe Türk halklarının sosyal yaşam tarzı ve inançlarından ipuçlarını keşfedebileceğimiz “Dede Korkut Hikayeleri”nden esinlenerek yapılmıştır. Kitaptaki “Kazan Bey’in oğlu Uruz’un tutsak ediliş hikayesi” destanı oyunun temel çıkış noktasıdır. Hatun’un ve Kazan Bey’in adamlarının Uruz’u kurtarması için Kazan Bey’e nasıl yardım ettikleri anlatılmaktadır. Oyunumuz ise bu destanın bittiği yerden başlamaktadır. Destanın sonunda Oğuzlara tutsak düşmüş olan Kara Tekfur kalesi yağmalandıktan ve tarumar edildikten sonra serbest bırakılmıştır.”

PixelArt tarzında olacağından ötürü URUZ‘un, bugünkü yüksek grafiklere sahip oyunlardan farklı olacağını belirtelim. Daha önce Mart, Nisan ve Mayıs aylarında oyunu piyasaya sürmek istediklerini belirten yapımcılar, nihai olarak 28 Eylül‘de oyunu Steam‘de yayınlayacaklarını açıkladı.

MSI reklamı
Devamını oku

Haber

Zoom, Çin’de doğrudan hizmet satışlarını durdurdu

Yazan:

Zoom

Zoom, Çin‘deki kullanıcılarına video konferans hizmetini artık doğrudan sunmayacağını bildiren e-posta göndermeye başladı.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S20 FE tasarımı sızdırıldı

reklam

Zoom Çin’de doğrudan satış yapmayacak

Popüler video konferans platformu Zoom‘un bugünden itibaren Çin‘de doğrudan hizmet satışlarını askıya aldığı ortaya çıktı. Şirket, 23 Ağustos‘tan itibaren Çin’de artık sadece iş ortakları aracılığıyla video konferans hizmeti verecek.

Karar, Zoom’un Çin web sitesinde şu ifadelerle duyuruldu: “Değerli müşterilerimiz, hizmetlerimizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Çin’de sadece ortaklarımız aracılığıyla hizmet satacağımızı bildirmek istiyoruz. Çevrimiçi video konferans hizmetine ihtiyacınız olduğunda, ortaklarımıza ulaşabilirsiniz.”

Zoom

Buna göre Zoom; 23 Ağustos 2020‘den itibaren Çin‘deki kullanıcılarına, anlaşmalı olduğu Bizconf Communications, Suirui Zhumu Video Conference ve Systec Umeet isimli iş ortakları aracılığıyla hizmet vereceğini bildirdi. Bu şirketler, video konferans hizmetlerinde Zoom‘un teknolojilerini kullanıyor.

Aynı zamanda Çin’deki kullanıcıların katılımcı olarak hala Zoom konferanslarına katılabileceği belirtildi. Yaptığı değişiklikler hakkında müşterilerine bilgilendirme mailleri de göndermeye başlayan Zoom, bu sayede Çin’deki kullanıcılara daha iyi yerel hizmet sağlayacaklarını ifade ediyor.

Zoom, COVID-19 döneminde adeta patlama yapan uygulamalardan biri olmasına karşın, geçtiğimiz aylarda görüntülü görüşme işlemini “yanlışlıkla” Çin sunucuları üzerinden yaptırdığı gerekçesiyle çok sert eleştirilerin odağındaydı. Hatta birçok ülke ve dev şirket, gerek eğitimde gerek şirket içerisinde Zoom‘un kullanılmasını yasaklamıştı. Şimdi şirket, bu hamleyle kendisini global pazar ile Çin pazarında ayırarak temize çıkmayı planlıyor.

MSI reklamı
Devamını oku
Xiaomi Mi 10 banner