Sosyal medya

Oyun

Epic Games, PS 5 üzerinde çalışan Unreal Engine 5’i gösterdi!

Epic Games Unreal Engine

Epic Games firmasının en önemli yatırımları arasında yer alan Unreal Engine, yeni nesli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.


İlginizi çekebilir; PlayStation 5 konsoluna ait tüm özellikler açıklandı!

reklam
Aorus reklamı

Unreal Engine 5’i PS 5’de çalıştırdılar!

Oyun dünyasının önemli teknolojileri arasında yer alan Unreal Engine, yeni sürümü ile oyuncuları ve geliştiricileri karşılamaya hazırlanıyor. Firmanın ürünü olan seri, 4. nesli ile hala adından oldukça söz ettirmekte. Özellikle konsol dünyasında gelişmelerin sıkça yaşandığı şu günlerde Epic Games de, yeni nesil Unreal Engine için çalışmaları hızlandırdı. Firma tarafından paylaşılan bir videoda, yeni oyun motoru Unreal Engine 5 ile hazırlanan demonun, PlayStation 5 konsolunda çalıştırıldı belirtildi. Oynanış videosu sayesinde yeni oyun motorunun yapabildikleri de bir nebze olsun görülmüş oldu. Gerçek zamanlı atmosfer sayesinde oyunculara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan oyun motoru, bir önceki seriye göre oldukça yetenekli bir şekilde karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Adventure İstanbul

Fortinte‘ı da bu oyun motoru ile geliştiren yapımcı firma , yeni teknolojisi ile ileride çıkacak olan güçlü konsolları doğru bir şekilde birleştirmek istiyor. Unreal Engine 4‘ün ücretsiz olduğu piyasa da acaba Epic Games yeni oyun motoru Unreal Engine 5‘i de ücretsiz yapacak mı merakla bekliyor olacağız. 2021 yılında piyasaya sürülecek Unreal Engine 5, bakalım oyun dünyasına nasıl bir etki yaratacak. Özellikle grafiklerin ve fizik motorlarının inanılmaz geliştiği son yıllarda, Epic Games bizlere nasıl bir deneyim sunacak merakla bekliyor olacağız.

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Google Stadia kullanıcıları Hitman 3’te URL ile senaryo paylaşacak!

Yazan:

google stadia

Google Stadia oyun dünyasına ilginç bir yenilik daha getiriyor. Hitman 3 oyuncuları platform sayesinde oluşturdukları senaryoları URL ile paylaşabilecekler.


İlginizi çekebilir; Samsung JetBot 90 AI + yapay zekalı akıllı robot süpürge

reklam
Aorus reklamı

Google Stadia ile oluşturduğunuz senaryoları URL yoluyla paylaşabilirsiniz!

Buluttan oyun hizmeti denilince akla gelen ilk platformlar arasında yerini alan Google Stadia, ilginç bir yeniliği oyun dünyasına kazandırmaya hazırlanıyor. Oyuncular arasında daha entegre bir yapı sunmak isteyen platform, Hitman 3 ile birlikte bunun için ilk adımları atmaya başlayacak. Hitman 3 içerisinde oyuncuların kendi oluşturdukları senaryoları paylaşma imkanı getiren platform, sadece bir basit URL ile bunu mümkün kılmaya hazırlanıyor.

Google Stadia

Adventure İstanbul

Bu sayede oyuncular arası iletişimi kuvvetlendirmek isteyen servis, yayıncılar için de yeni bir içerik oluşmasını sağlamış olabilir. Hitman 3 içerisinde bir rekabet ortamının dahi oluşma ihtimali göz önünde bulunuyor. 20 Ocak tarihinde piyasaya çıkacak olan Hitman 3, oyun dünyasında aktif olarak her alan neredeyse her konsola uğrayacak. PC, Xbox One, PS 4/5, Xbox Series X/S tarafında donanım gücünden yararlanacak olan oyun, Nintendo Switch ve Google Stadia ile de buluttan oyun oynama teknolojisini kullanıcılarına sunacak. Ön siparişe açılan oyunu ilgili platformların mağazalarından sipariş edebilirsiniz. Bakalım Hitman 3 getirdiği yenilikleri ile birlikte oyun dünyasının ilgi çekici yapımları arasında yerini almayı başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.

 


Oyun oynarken kendinizi Ajan 47 gibi hissettirecek fiyat performans ürünü oyuncu ekipmanlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.


 

Devamını oku

Haber

Steam Ay Yeni Yılı İndirimi tarihleri sızdırıldı!

Steam Ay Yeni Yılı İndirimleri

Valve, Steam indirim tarihlerini genellikle önceden duyurmaz. Fakat çoğu zaman bu indirim tarihleri çeşitli kaynaklar tarafından sızdırılır. Eskiden bu tarz tarih sızıntıları çok fazla gündeme gelmez ve doğruluk ihtimali düşük olurdu. Günümüzde ise bu sızıntılar çoğunlukla güvenilir kaynaklardan ve doğru bilgilerle kullanıcılara ulaştırılıyor.


İlginizi çekebilir: Snapdragon 870 yonga seti, Geekbench’te görüntülendi!

reklam
Aorus reklamı

Steam Ay Yeni Yılı İndirimi ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz ayın sonunda gerçekleşen Steam Kış İndirimleri‘nin ardından şimdi yeni bir indirim haftası gündeme geldi. Kış indirimlerinde alamadığınız veya kaçırdığınız oyunlar, bu indirim döneminde uygun fiyata alınabilir olacak. Sızıntılara göre Steam Ay Yeni Yılı İndirimi, 11 Şubat 2021’de başlayacak ve 15 Şubat’a kadar devam edecek. Bu indirim dönemi, kış ve yaz indirimleri kadar uzun sürmese bile kaçırılan fırsatları tekrardan yakalama şansı sunuyor. Geçtiğimiz yıl Ay Yeni Yılı İndirimleri‘nde gece pazarı etkinliği gerçekleşmişti. Bu etkinlikte arka planlar, simgeler ve sohbet odası efektleri gibi çeşitli kozmetik ögeler alınabiliyordu.

Steam Ay Yeni Yılı İndirimi

Adventure İstanbul

Bu yıl, puan dükkanı Steam’e eklendiği için geçtiğimiz yıl gerçekleşen gece pazarı etkinliği yerine başka bir etkinlik gelebilir. Gelecek etkinlik ile Steam leveli geliştirilebilir veya kozmetik ögeler kazanılabilir. İndirimlerin gerçekleşeceği tarihler ve etkinlik ile ilgili resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Ortaya çıkan bu sızıntıların doğru olması ve indirimlerin başlaması halinde detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Devamını oku

Genel

Hitman 3 Nintendo Switch’e de gelecek!

Yazan:

hitman 3

Hitman 3 Nintendo Switch için de çıkış yapacak. Merakla beklenen oyunun Switch versiyonu 20 Ocak tarihinde hayranlarını karşılayacak.


İlginizi çekebilir; Fiat ve Peugeot Şirketleri Birleşti! Yeni şirketin adı: Stellantis

reklam
Aorus reklamı

Hitman 3 Nintendo Switch sürümü 20 Ocak’ta piyasada olacak!

Oyun dünyasının son dönemlerdeki yükselen yıldızı Hitman, yeni oyunu ile birlikte çıkabilecek tüm platformlara uğramayı hedefliyor. IO Interactive yapımı oyun serisi, yeni nesil konsolların gücünü ne kadar sınamak istese de, daha küçük çaplı mobil konsol sayılabilecek Nintendo Switch‘e de uğrayacak. Duyuruyu Twitter üzerinden yapan yapımcı firma, Nintendo Switch kullanıcılarına müjdeyi verdi. 20 Ocak tarihinde Nintendo Switch, PC, PS 4/5, Xbox One ve Xbox Series S/X platformlarına uğrayacak olan yapım böylelikle birçok kullanıcıya ulaşma hedefini gerçekleştirebilecek.

Adventure İstanbul

Eski yeni nesil demeden her platforma uğrayacak olan Hitman 3, Nintendo Switch oyun konsolunda ilginç de bir şey deneyecek. Oyunculara internete bağlanma zorunluluğu getiren oyun, konsolda buluttan oynama imkanını sağlayacak. Hem konsolun gücünün kullanılacağı hem de bulut sunucularının işleneceği oyunda firma, oyuncuların görsel kaliteden mahrum kalmasını istemiyor. Daha önce Control oyununun denendiği bu sistem yer yer övgüleri toplarken, yer yer de eleştirilere maruz kalmıştı. Bu son gelişmeler ile birlikte oyun ile alakalı beklentiler artmaya başladı. Bakalım IO Interactive Nintendo Switch kullanıcılarını memnun etmeyi başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.


20 Ocak tarihinde piyasaya çıkacak Hitman’i bekleyene kadar eğlenceli vakit geçirebileceğiniz kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler