Sosyal medya

Donanım

Dünyanın ilk SSD+HDD ikili sürücüsü WD’den

Bugün yüksek performanslı sabit disk almak isteyen kullanıcılar için mutlu haberler getiren bir gün oldu. DataStar’ın SSD fiyatlarında indirim haberinin ardından, bir iyi haber de WD‘den geldi. WD, depolama teknolojilerinde bir ilk olan 2,5 inçlik 120GB SSD ile 1TB sabit diskin birleşiminden oluşan WD Black2 ikili sürücüsünü tanıttı. Bu sürücü hakkındaki detaylı teknik bilgiler ve fiyat bilgileri, firmanın paylaştığı basın bülteninde sizleri bekliyor:

Basın Bülteni

WD® DÜNYANIN İLK SSD+HDD İKİLİ SÜRÜCÜSÜNÜ TANITTI 

Yenilikçi 2.5-inç Sürücü, Dizüstü Bilgisayarların, Hepsi bir Arada ve Tek Yuvalı Sistemlerin en üst seviye yükseltmelerinde, Maksimum Performans ve Veri Kontrolünü sağlamak için 120 GB SSD ve 1TB Sabit Sürücüyü bir araya getiriyor

İstanbul – 25 Kasım 2013 – Bir Western Digital (NASDAQ: WDC) firması ve depolama endüstrisinin lideri olan WD®, bugün depolamada eşsiz bir yenilik olan 2.5-inçlik 120 GB katı hal sürücüsü (SSD) ile 1 TB sabit diski (HDD) birleştirerek güçlü bir ikili sürücü çözümü WD Black2 ikili sürücünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Dizüstü bilgisayarların, küçük form faktörlü masaüstü bilgisayarların ve tek yuvalı ve hepsi bir arada (AIO) sistemlerin hem SSD düzeyinde performansını hem de HDD kapasitesini yükseltmek isteyen tüketiciler ve hizmet sağlayıcılar için çok uygun olan WD Black2 ikili sürücü, tek bir kablo aracılığıyla bağlanır ve geleneksel 9.5 mm’lik yuvaya uyar.

WD Depolama Teknolojisi iş birimi kıdemli başkan yardımcısı Matt Rutledge, “Müşterilerimiz Katı Hal Hibrit Sürücü teknolojimizi beğendiklerini söyledi, ama teknolojiye yakın kullanıcılarımız verilerini kaydettikleri yeri daha fazla kontrol altında tutmak istiyorlardı. WD Black2 ikili sürücüler müşterilerimizin eksiksiz bir pakette SSD performansının keyfini çıkarmalarını ve yüksek kapasiteli depolamaya erişmelerini mümkün kılıyor. WD Black2 ikili sürücü WD Labs inisiyatifleri aracılığıyla müşteri tabanımızla kurduğumuz iletişimin doğrudan sonucudur.  WD, beta labs programımızı tasarlayarak mevcut ve yeni WD depolama ürünlerinin teknolojisini etkileyenler ve anahtar müşteriler için mükemmel bir test alanı temin etti” dedi.

wd-black-2-ikili-surucu

İkisi bir arada

Meraklılar, yaratıcı uzmanlar, oyun sevenler ve PC toplayıcılar için tasarlanan WD Black2 ikili sürücü, toplam sürücü kapasitesini, performansı ve güvenilirliği arttırırken verilerin nasıl ve nerede depolanacağına karar verme esnekliği getiriyor. Hem flash disklerin hem de manyetik disklerin avantajlarından yararlanan WD Black2 ikili sürücüler, veri kullanımını SSD’den HDD’ye aktararak SSD’nin dayanıklılığını ve ömrünü arttırıyor. Kullanıcılar verileri daha iyi kontrol ediyor ve bulut depolama ihtiyacı ile masrafından kurtuluyor.

WD Black2 kaşe algoritmaları içermez ve SATA 6 Gb/saniye arayüz hızından yararlanır. Eski SATA konektörlü standart 9.5 mm, 2.5-inç biçim faktörüyle paketlenmiş olan WD Black2 ikili sürücü Windows XP’den Windows 8.1’e kadar uzanan popüler PC işletim sistemleriyle uyumludur.

Fiyat ve Bulunabilirlik
     WD Black2 ikili sürücüler are 5 yıllık limitli garanti kapsamındadır. Ayrıca Türkiye’deki seçkin perakendeci ve distribütörlerde Aralık sonu itibari ile bulunabilecektir.  Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı; 2.5-inç 120 GB SSD + 1 TB HDD WD Black2 ikili sürücü, model #: (WD1001X06XDTL) 430 USD+KDV’dir. WD Black2 ikili sürücü için ilave bilgi ve limitli garanti koşulları hakkında firma sitesinde bilgi bulabilirsiniz.

SSD’ler nihayet ucuzluyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir