Sosyal medya

Kripto Para

Dogecoin’in popüler Shiba Inu köpeği NFT olarak açık artırmaya çıkıyor!

Kripto para piyasasının popüler altcoini ve Elon Musk’ın da gözdesi Dogecoin’in sembolü olan Shiba Inu, NFT olarak açık artırmaya çıkacak.

Shiba Inu NFT

Dogecoin’in ikonik yüzü olan Shiba Inu köpeği, devam eden popülaritesi ve NFT sektöründeki trend düşünüldüğü zaman binlerce dolar değerinde bir satışa tanık olabilir. Popüler meme, NFT müzayede pazarı olan Zora’da açık artırmaya çıkacak ve ihale 8 Haziran günü olan bugün başlayacak. Meme, internet meme veritabanı olan Know Your Meme tarafından onaylanacak. Satıştan elde edilen gelir ise bir hayır kurumuna bağışlanacak.

NFT çılgınlığının başladığı bu yılın ilk zamanlarında dijital sanatçılar, müzisyenler, NFT yıldızları, NFT’nin yükselen popülaritesinden en iyi şekilde yararlandı. Dijital sanatçı Beeple, eserini 69 milyon dolara satarken, NFT yıldızları da yüz binlerce dolar kazandı. Benzer şekilde “Felaket Kızı”, “Kötü Şanslı Brian”, “Charlie Bit My Finger” ve “Başarılı Çocuk” da dahil olan birçok popüler meme bu NFT sezonunda binlerce dolara satıldı.

İşte NFT şeklinde binlerce dolara satılan bazı memeler:

Yakın zamanda bir spor merkezli NFT pazarı olan Candy Digital‘in kurucu ortağı olan Mike Novogratz, NFT’lerin popülerliklerinin ilk aşamalarında bile olmadığını ve Ulusal Marş gibi ikonik parçaların NFT pazarında değer kazanmaya devam edeceğini iddia etti.

Diğer taraftan ise, geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere NFT piyasasında bir düşüş hakim. NFT satışlarında yaklaşık %90 düşüş gözlemleniyor. NFT’nin bir balon olduğunu ve bu balonun ömrünün 4 ayda sona erdiğini söyleyen görüşler bir hayli fazla. Shiba Inu ile beraber piyasada bir hareketlenme yaşanacak mı, yoksa düşüş sürecek mi? Hep beraber göreceğiz.

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir