Sosyal medya

Kripto Para

NBA Takımlarından Dallas Mavericks DOGE Kabul Edecek!

Amerikalı milyarder Mark Cuban’ın sahibi olduğu basketbol takımı Dallas Mavericks, bilet ve ürün satışlarında DOGE kabul edeceğini açıkladı!

 

İlginizi çekebilir: Bitmex CEO’SU Arthur Hayes ABD yetkililerine teslim olacak

Mark Cuban, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak seçmelerinin nedenini “Çünkü yapabiliriz! Bazen iş hayatında eğlenceli şeyler yapmanız gerekir.” sözleriyle belirtti.

Cuban’ın Dogecoin’e olan ilgisi ise öncelere dayanıyor. Twitter’da Forbes dergisinde çalışan bir muhabirin ona DOGE ile ilgili soru sormasına: “Oğluma birkaç dolarlık aldım, onunla birlikteDOGE’nin fiyat hareketlerini konuşuyoruz, bu onun için heyecan verici ve eğitici.” cevabını vermişti.

Dogecoin, Dallas Mavericks’in kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanmasındaki ilk adım değil. NBA takımı 2019 yılının Mayıs ayında Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini açıklamıştı. Bitcoin ile ödeme almanın arkasındaki neden ise Mavericks’in dünya genelindeki hayranlarına ürün satın alımları yaptıkları sırada kusursuz bir deneyim sunmaktı.

Dallas Mavericks bünyesindeki BTC ve DOGE transferleri ise Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay üzerinden gerçekleştirilecek.

Dallas Mavericks ise 2.45 milyar dolarlık değeri ile NBA’deki en değerli dokuzuncu takım olma özelliğini taşıyor. 2019/2020 sezonunda 53 milyon dolarlık bilet satışı yapan takımın popüler oyuncusu Luka Doncic’in forması ise NBA’de en çok satılan ikinci forma. Bu verilerle birlikte DOGE’nin kullanımı için büyük bir potansiyel karşımıza çıkıyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ali Tokul

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir