Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Cep telefonundan internete nasıl bağlanılır ve nasıl paylaşılır?

02

Akıllı telefonlar üzerinden internete girmek bir ihtiyaç haline geldi. Fakat sürekli olarak internete bağlı akıllı cihazlarımızı kullanarak evimizdeki diğer cihazları da internete bağlamamız mümkün.

Artık internetimizi her yere götürebiliyor, her istediğimiz an cep telefonumuzdan e-postalarımıza bakabiliyor ya da uçak bileti alabiliyoruz. Fakat cep telefonumuzun yapabildikleri her zaman yeterli olmuyor. Tabii her yerde kablosuz ağ da bulunmuyor. Böyle bir durumda da yapılacak şey internete bağlı akıllı telefonumuzu, internete çıkış noktası olarak kullanmak. Akıllı telefon kullanılarak farklı bir cihazı internete bağlamaya tethering deniliyor. Fakat kelime olarak tethering aslında iki cihazı birbirine bağlamanın genel adı.

İnternet paylaşımı çok zaman gerekli olabiliyor. Örnek olarak ülkemizde sık sık yaşanan elektrik ya da internet kesintileri  dizüstü bilgisayarınızın elini kolunu bağlayabiliyor. Aynı şekilde piyasada satılan pek çok tabletin tek internet çıkış noktası kablosuz ağlar. Evimize aldığımız standart modemler ise aynı anda en fazla 3 ya da 4 bilgisayara internet verebiliyor. Bu yüzden de akıllı telefon ile farklı cihazları internete nasıl bağlayacağınız bilmek, zaman zaman hayati olabiliyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfalar: 1 2 3 4

Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval