Sosyal medya

Nasıl Yapılır

Cebinizin performansını kendiniz test edin

01antutu3

AnTuTu Benchmark

Pek çok internet haber sitesinde, piyasaya çıkmamış bir akıllı telefonun sızıntı haberini görürseniz, bu genelde sızdırılmış bir AnTuTu sonucu ya da internete karşılaştırma amacıyla geliştiriciler tarafından yüklenmiş bir sonuçtur. Görünürde şu an AnTuTu en popüler mobil benchmark yazılımı, ayrıca en ayrıntılı ve açıklamalı sonuç veren test yazılımı.

Sonuçları arasında RAM hızı, işlemcinin matematik işlemlerindeki hızı, kayan noktalı sayılı matematik işlemlerdeki hızı, grafik çipinin 2D grafik performansı, 3D grafik performansı, sistem işlem hızı, depolama alanına yazma ve okuma hızı ayrı ayrı puanlanıyor. Daha sonra bu puanlar da oranlanarak ortaya AnTuTu puanı çıkıyor.

AnTuTu sonuç olarak piyasadaki akıllı telefonlarda bizim gördüklerimiz arasında 1500 ile 15000 puan arası bir sonuç veriyor. Bu puanları da yorumlamak gerekirse, 1500 – 4000 arası alt seviye akıllı telefonlar, 4000 – 7000 arası orta seviye akıllı telefonlar, 7000 – 10000 arası üst düzey telefonlar ve 10000 üzeri ise performans canavarı telefonlar olarak tanımlanabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval