Sosyal medya

Nasıl Yapılır

Cebinizin performansını kendiniz test edin

03nenamark4

Cep telefonu satın alırken yoldan geçen herhangi biri “kamerası güçlü olsun, ekranı büyük olsun, müziği iyi olsun” diyebilir. Fakat profesyoneller akıllı telefon alırken hangi özelliklere, ya da hangi sayılara bakar biliyor musunuz?

Artık cep telefonu diye bahsettiğimizde, aslında söylemek istediğimiz şeyin akıllı telefon olduğunu biliyorsunuz. Akıllı telefonlar hepimizin hayatının içerisinde. Hatta öyle ki yemek yediğimiz restorandaki garson arkadaşımız gelip de elinde üst düzey cep telefonunu göstererek “Yahu abi, ben bu cihazı nasıl eski arayüze döndürebilirim?” diye üst düzey sorular sorabiliyor.

Genelde insanlar akıllı telefon alacaklarında görünüşüne, ekranın büyüklüğüne ya da kamerasına bakarak seçimlerini yapıyorlar. Tabii diğer bir seçim kriteri de kulaktan dolma bilgiler. Eğer bir akıllı telefonun performansını gerçek anlamda öğrenmek istiyorsanız, tıpkı masaüstü bilgisayarlarda da olduğu gibi benchmark yani performans testi yazılımlarını kullanmanız gerekiyor. Bu yazılımlar sonuç olarak genelde puan veriyorlar. Bu puanı da internet üzerinden diğer rakiplerin puanlarıyla karşılaştırdığınızda telefonunuzun performans olarak nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval