Sosyal medya

Oyun

Call of Duty Mobile sadece iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

call of duty mobile

Call of Duty Mobile, Android ve iOS’ta kısa sürede en popüler oyunlardan biri haline geldi.Son yayınlanan rapor,ilk iki ayında 172 milyondan fazla kez indirildiğini ve yaklaşık 87 milyon dolar gelir elde ettiğini gösteriyor. Özellikle bir kaç yıldır Battle Royale türü oyunların hem mobil hem de PC platformunda dikkat çekici başarısı konuşulmakta. Çin merkezli oyun devi Tencent tarafından geliştirilen Call of Duty Mobile, 1 Ekim 2019 tarihinde mobil mağazalarda yerini almıştı. Çıkış yaptığı günden bu yana yakaladığı takdire şayan ivme ile kendinden sık sık söz ettiriyor.

İlginizi çekebilir: Google Play 2019’un en iyileri belli oldu!

reklam

Activision tencent

Activision ve Tencent ortaklığıyla geliştirilen oyun akıllı telefon kullanıcıları için ücretsiz şekilde sunuluyor. Sadece çıkış yaptığı ilk dönem de 146 milyon indirme rakamına ulaşan oyun,kasım ayı içerisinde ise 21 milyonu aşkın indirme ile gündemimizde kalmaya devam ediyor. Oyun ABD’de yaklaşık 28,5 milyon kurulum ve dünya genelinde tüm indirmelerin yüzde 16,6’sını kapsamakta. Sırasıyla Hindistan 17.5 milyon ile yüzde 10.2, Brezilya 12 milyon indirme ile yüzde 7 olarak indirmelerin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor. Yapım Google Play üzerinden 89 milyon kez (yüzde 52) indirme sayısı yakalarken, iOS platformunda ise 83 milyon kurulum sayısıyla son iki aya damgasını vurdu.

Geliştiriciler oyunu yeni mod, silah ve karakter güncellemeleri ile sürekli aktif halde tutmaya devam ediyor. Yapımın ücretsiz olarak sunulması kısa sürede bu ivmeyi yakalamasında büyük bir rol oynuyor. Bakalım Call of Duty Mobile bu iddialı veriler ile, en büyük rakibi PUBG Mobile ile arasındaki farkı kapatabilecek mi ?

Eğer halen denemediyseniz indirme linkleri;

app store

Oyun ve teknoloji tutkunu, sıkı bir stream sever

1 yorum

1 yorum

  1. Aytaç Şen

    14 Aralık 2019 at 11:56

    Bende severek oynuyorum bu oyunu valla bir oturuyorum 2 saat başından kalkamıyorum

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Nvidia’dan GeForce Now kullanıcılarına içerik sözü!

Nvidia‘dan GeForce Now kullanıcılarına içerik sözü! Nvidia, GeForce Now oyun kütüphanesine popüler oyunlardan Control’ü ekledi ve her perşembe yeni oyunlar ekleneceğinin de sözünü verdi.

İlginizi çekebilir: Ghost Recon Breakpoint için ücretsiz deneme ve “Friend-Pass” duyuruldu!

reklam

Nvidia, son dönemde büyük oyun yapımcılarının, kendilerine haber verilmeden oyunlarının sisteme dahil edilmesi üzerine, oyunlarını GeForce Now‘dan çekmesi sonrası sorunlu bir süreç yaşamıştı. Şirket yeni bir hamle yaptı ve öncelikle Control‘ü oyun kütüphanesine ekledi. Control oyunu, RTX ekran kartlı bilgisayarlar üzerinden ışın izleme teknolojisi ile oynanabilecek.

Epic Games CEO‘su Tim Sweeney, GeForce Now platformuna desteğini açıklamıştı. Bu da Control‘ün kütüphaneye nasıl dahil olduğunun cevabı gibi duruyor. Control, şuan PC‘de sadece Epic Store üzerinden alınıp oynanabiliyor. Ayrıca Nvidia, oyun kütüphanesinin her perşembe genişleyeceğini ve yeni oyunlar eklemek için büyük çaba göstereceklerini açıkladı.

Devamını oku

Oyun

Ghost Recon Breakpoint için ücretsiz deneme ve “Friend-Pass” duyuruldu!

Ghost Recon Breakpoint FriendPass

Ubisoft tarafından geliştirilen Ghost Recon Breakpoint geçtiğimiz yıl 5 Ekim’de yayınlandı. Oyuncular tarafından fazla ilgi görmeyen oyun, ücretsiz deneme sürümü ve Friend-Pass sistemi ile daha fazla oyuncunun dikkatini çekebilir.

İlginizi çekebilir: adidas #HOMETEAM ile evde harekete devam!

reklam

Ghost Recon Breakpoint “Friend-Pass” ile arkadaşlarınız ücretsiz olarak size katılabilir!

Ghost Recon Breakpoint Ubisoft tarafından geliştirilmiş, tek başınıza ya da işbirliği modunda dört kişi olarak keşfedebileceğiniz tehlikeli bir açık dünyada geçen askeri savaş oyunudur. Gizemli Auroa adasında kaybolduktan sonra hayatta kalmak için mücadele ettiğiniz oyun, tanıtıldığından bu yana oyuncular tarafından olumsuz yorumlar alıyor.  Ubisoft tarafından yapılan hamlelere bakacak olursak oyunu daha iyi hale getirmekte kararlı olduklarını söyleyebiliriz.

Ubisoft oyuna herkese açık 6 saatlik ücretsiz deneme ve “Friend Pass” sistemi getirdiklerini duyurdu. Eğer oyunun ücretsiz deneme sürümünü indirir ve Ghost Recon Breakpoint’e sahip olan bir arkadaşınızın oyununa katılırsanız, tüm oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ubisoft açıklamasında şunları söyledi: “Friend Pass’in hazır olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Oyunun herhangi bir sürümünü satın aldıysanız Friend Pass sistemi ile üç arkadaşınızı oyunu sizinle birlikte ücretsiz olarak oynamaya davet edebilirsiniz. İstediğiniz kadar arkadaşınızı davet edebilirsiniz ancak aynı anda en fazla üç arkadaşınız size katılabilir. Friend Pass 16 Haziran’a kadar Xbox One, PlayStation 4 ve PC’de kullanılabilir. Arkadaşlarınızın size katılabilmesi için aynı platform üzerinden bağlanıyor olmalısınız.

Ghost Recon Breakpoint

Ghost Recon Breakpoint’in deneme sürümü ile 6 saat için oyunun tam sürümüne erişebilirsiniz. Deneme sürümü zamanlayıcısı Friend Pass kullanıldığında duraklar ve zaman sınırına ulaştığınızda oyundaki ilerlemeniz kaydedilir. Friend Pass üzerinden veya oyunu satın alarak kaydettiğiniz ilerlemeler kaybolmadan oynamaya devam edebilirsiniz. Oyunun deneme sürümünü edinmek için kullandığınız platformun mağazası üzerinden oyunu indirebilirsiniz.

 

Devamını oku

Konu dışı

Steam, otomatik güncelleme hizmetlerini kısıtladı

Steam güncelleme

Covid-19 salgını sırasında insanların eve kapanmasıyla beraber artan ağ trafiğinin yüküne karşı önlem almaya çalışan şirketlere, bir yenisi daha eklendi. Daha önce Netflix, ve Youtube’un birtakım önlemler aldığını duyurmuştuk. Şimdi ise bu kervana Steam de katıldı. Steam, otomatik güncelleme hizmetlerini kısmi olarak askıya aldı.


İlginizi çekebilir: Netflix ve YouTube Avrupa’da yayın kalitesini düşürüyor!

reklam

Steam üzerinden güncelleme yapmak istediğinizde, bu işlemi manuel olarak gerçekleştirebileceksiniz

Muhtemelen Valve, Covid-19 salgını sırasında insanların evde vakit geçirmeye başlamasıyla artan ağ trafiğindeki yük ile baş edebilmek ve sunucularının artan yük altında sağlıklı hizmet vermeye devam edebilmesi için; otomatik güncelleme hizmetlerini kısmen devre dışı bıraktı. Fakat bu tabiki de güncelleme yapamayacaksınız anlamına gelmiyor. Hala manuel olarak kendinize bir güncelleme takvimi belirleyebilir veya güncellemeleri yüklemek istediğiniz zaman bu işlemi yine manuel olarak çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama ile Steam, kullanımın pik yaptığı dönemlerde yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçebileceğini düşünüyor. Yalnızca, Steam eskisi gibi otomatik olarak bütün güncellemeleri anında işleme koymak yerine bant trafiğinin yoğun olmadığı zaman dilimlerini tercih edecek. O yüzden oyunseverler için korkulacak bir durum yok; fakat güncellemelerinizi gözden kaçırmamanız için bu durumu sizlere aktaralım istedik.

Kaynak: Steam Duyuru Panosu

Siz bu durum ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Devamını oku