Sosyal medya

Kripto Para

Bitmain, Dogecoin ve Litecoin için yeni madencilik cihazını tanıttı!

Üst düzey madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain, Dogecoin ve Litecoin madenciliği için yeni bir madencilik cihazı geliştirdi.

Bitmain Dogecoin ve Litecoin

Çin’de kripto paralara yönelik haber yapan Colin Wu’nun bildirdiğine göre Bitmain’in yeni Dogecoin ve Litecoin madenciliği cihazı tanıtıldı. Geliştirilen yeni L7 adındaki cihaz hem Dogecoin (DOGE) hem de Litecoin (LTC) madenciliği yapabiliyor. L7 9500 MH/s gücünde ve 3425 watt elektrik tüketimine sahip.

Bitmain’in Dogecoin ve Litecoin madenciliği için geliştirdiği L7 cihazının satış fiyatı 15.000 dolar olarak belirtildi. Yurt dışındaki alımlardaki fiyatı ise %13 indirimli olacak. Kasım ayından itibaren teslimat başlayacak.

Bitmain ayrıca 5 nanometrelik çip tabanlı su soğutmalı Bitcoin madencilik cihazı da geliştirdi ve Dash için de D7 adını verdiği yeni bir cihaz üretti.

Bitmain,  merkezi Pekin, Çin’de bulunan ve Bitcoin madenciliği için uygulamaya özel entegre devre (ASIC) yongaları tasarlayan özel bir şirket.  2013 yılında Jihan Wu ve Micree Zhao tarafından kuruldu. Şirket bugün 15 milyar dolarlık değere sahip durumda.

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir