Sosyal medya

Kripto Para

Bitcoin ve Cardano yasaklanabilir mi? Cardano kurucusu açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio’nun Bitcoin’in yasaklanabileceğini söyleyerek 1934 yılında altının yasaklanması örneğini vermesi çok konuşulmuştu. IOHK ve Cardano CEO’su Charles Hoskinson, canlı bir programda Bitcoin ve Cardano yasaklanabilir mi? sorusunu cevapladı.

İlginizi çekebilir: Ripple’dan SEC davası ile ilgili bir talep daha: Bazı belgeler saklı kalsın

“Bana bir şey sor” adlı online bir oturumda Charles Hoskinson’a Bitcoin ve Cardano ’nun ABD hükümeti tarafından yasaklanma ihtimali olup olmayacağı soruldu. CEO soruya açık ve net bir şekilde şu yanıtı verdi:

“O gemi kalktı. Bitcoin ve kripto paralar yasaklanmıyor.”

Ray Dalio’nun kripto paralar hakkındaki olumsuz ifadeleri kripto para ekosistemini meşgul ediyor. Ancak bu konuda oldukça büyük bir kesim, Bitcoin ve kripto paraların yasaklanmayacağı görüşünde. Ünlü milyarder hükümetlerin Bitcoin’i yasaklama ihtimallerinin olduğunu yineleyip, bu görüşünün arkasında duruyor ve Hindistan örneğini veriyor. Ancak Hoskinson böyle bir yasağın söz konusu olmayacağı konusundaki görüşünde oldukça net.

Yatırımcılar da ABDli köklü bankaların, Visa, PayPal ve Tesla gibi kurumsal şirketlerin böyle bir yasağı değerlendirmeden büyük yatırımlar yapmalarının ve iş modellerine Bitcoin’i entegre etmenin mümkün olmadığını düşünüyor. Gemini borsası kurucularından Tyler Winklevoss da benzer bir şekilde Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide şunları söyledi:

 “ABD hükümeti Bitcoin’i asla yasaklamayacak. Bu sorular son on yıldır düzenleyiciler ve mahkemeler tarafından sorulmuş ve yanıtlanmıştır. Bu gemi yola çıktı.”

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval