Sosyal medya

Kripto Para

Bitcoin fiyatını 24 saat içinde etkileyecek iki olay

Bitcoin fiyatı şu anda Bitcoin başına 11.400 dolar civarında seyretmekte. Son iki ayda ana hisse senedi piyasalarıyla aynı yönde hareket etti.

Square’in Bitcoin’e yaptığı son 50 milyon dolarlık yatırıma ve kripto varlığıyla korunan halka açık şirketler listesine katılmasına rağmen Bitcoin fiyatı gözle görülür bir yükseliş kaydetmedi.

İlginizi çekebilir: Jack Dorsey’in şirketi Square 50 milyon dolarlık bitcoin satın aldı

Ancak gelecek 24 saat içerisine Bitcoin tüccarlarına aradıkları alım satım sinyalini verebilecek iki olay gerçekleşecek. İlki FED Başkanı Jerome Powell’in IMF toplantısında yapacağı konuşma. İkincisi ise Demokrat Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi’nin Trump yönetiminin Demokratlar ile 20 Ekim Salı günü bir uzlaşıya varmak için belirlemiş olduğu teşvik turunun yaklaşan son tarihi.

FED Başkanı

FED başkanı BTC fiyatını nasıl etkileyebilir?

Geçtiğimiz şubat ayında FED başkanı Powell’ın Bitcoin hakkında yaptığı yorumlardan sonra Bitcoin, Eylül 2019’dan beri en yüksek fiyat seviyesine ulaşmıştı.

Geçen hafta kongre önünde yaptığı açıklamalarda Powell’a CBDC ve FED’in dijital dolar hakkındaki görüşleri sorulmuştu. Başkan, Facebook’un Libra projesinin oldukça hızlı ve sistematik olarak önemli bir şekilde gelebileceğine dair görüşlerini belirtmişti.

İlginizi çekebilir: Federal Rezerv (FED) Başkanı Powell dijital para birimleri konusunu IMF ile görüşecek

Powell’ın bu 24 saat içerisinde IMF panelinde söyleyeceklerine bağlı olarak şubat ayında olduğu gibi aynı çizgide yorumlarda bulunursa Bitcoin fiyatının yükselmesi beklenmedik bir durum olmayacaktır.

Nancy Pelosi

Pelosi’nin seçim öncesi son teşvik tarihi

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasındaki müzakerelere belli bir süre koymak zor. Demokratlar 2,2 trilyon dolarlık bir yardım paketi önermişti. Başkan Trump partisinin 1,8 trilyon dolarlık teklifin ötesine geçmeye hazır olduğunu söylese bile Cumhuriyetçiler daha mütevazı bir paketten yana.

Pelosi’nin son teşvik tarihi bir şekilde BTC fiyatını etkileyecektir. Şu anlık iki taraf arasındaki teşvik miktarı anlaşması arasındaki çıkmaz BTC fiyatını biraz düşürebilir.

Ancak taraflar Salı gününe kadar bir anlaşma sağlayabilirse BTC fiyatı gözle görülür bir artışa tanıklık edecektir.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval