Sosyal medya

Apple

AWS artık bulut üzerinden macOS Big Sur çalıştırmaya izin verecek

aws
reklam

Amazon Web Services (AWS) macOS tekliflerini önemli ölçüde geliştiren yeni güncellemeler yayınladı. Buna göre daha öncesinde macOS Mojave ve Catalina desteği veren sistem; artık en son versiyon macOS Big Sur işletim sistemini çalıştırmaya izin verecek.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 790-4.199TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam

Geçtiğimiz Kasım ayında Big Sur versiyonunun çıkışından hemen önce Amazon, macOS tekliflerini kullanıcılara getirmişti. Ancak aradaki zamanın azlığından dolayı bu son versiyon sisteme gelmemişti. Sisteme gelmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü bilmesek de böylelikle AWS için Big Sur gelmiş oluyor.

Güncellemeyle gelen önemli yeniliklerden birisi de Amazon Elastic File System (EFS) özelliğinin bulut macOS’lerde kullanılabilmesi. Bu işlevin de cihazların hızlarında önemli etkiye sahip olması muhtemel. Onun dışında yine şu anda Amazon firması macOS bulut kullanıcılarının doğal dosya sistemleri yerine Amazon Block Storage kullanmalarını öneriyor.

reklam
Aorus reklamı

aws

Biraz da Big Sur güncellemesinden bahsetmemiz burada uygun olacaktır. Öyle ki macOS işletim sisteminin en son halini sunan Big Sur versiyonu; şimdiye kadar macOS X versiyonundan itibaren yapılan en büyük yenilikleri işletim sistemine getirmiş durumda. Ara yüz değişikliklerinin yanında bu güncellemede firma, özellikle Safari tarayıcısını yenileme konusunda oldukça uğraş verdi. Tarayıcının aldığı diğer yeniliklerin arasında entegre çevirici işlevi özellikle göze çarpıyor.

Son olarak güncellemenin şimdilik sadece Amerika’nın bazı bölgeleri, Avrupa ve Asya-Pasifik ülkelerinde ulaşılabilir olduğunu belirtelim.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Dillerle ve onların iletişimi ile ilgilenen, bu iletişime de teknolojiyi eklemeye çalışan bir arkadaş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

iPhone 14 için en yeni 5 tahmin!

iPhone 14
reklam

Akıllı telefon teknolojisi söz konusu olduğunda, şüphesiz Apple dünyanın en iyi şirketlerinden biri konumunda. Birçok insan bunu inkar etse de aslında Apple sektöre öncülük ediyor ve diğerleri onu takip ediyor. Buna en basit örnek olarak, şirketin iPhone X ile tanıttığı çentikli tasarımı gösterebiliriz. Bu tasarım dili, iPhone X tanıtıldıktan sonra birçok Android telefonda popüler bir hale geldi. Ayrıca Apple, akıllı telefon teknolojisinde rekabet etmekten korkmuyor. Örnek olarak ekran yenileme hızını ele alalım, şirketin en yeni modeli olan iPhone 12, 60 Hz yenileme hızına sahip. Buna karşın 90 Hz yenileme hızına sahip bazı orta sınıf Android cihazlar bile var. Peki, iPhone 14 serisi ile Apple ne gibi önemli iyileştirmeler yapmayı planlıyor olabilir?


İlginizi çekebilir: FBI’ın iPhone’u nasıl hacklediği ortaya çıktı!

reklam

iPhone 14 Pro notch

iPhone 14 serisinin (isimlendirme kesin değil) gelecek yıl çıkacağını biliyoruz ve Apple’ın kamera merkezli iyileştirmelere odaklanacağı da aşikar. Şirket sadece megapiksel geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda yeni ve özel bir lens de kullanacak. Popüler Apple analisti Kuo Ming-Chi’ye göre Apple, kamera teknolojisini oldukça geliştirecek.

reklam
Aorus reklamı

İşte iPhone 14 serisinden beklediğimiz ilk 5 trend

1. Face ID

Apple, yıllardır Face ID özelliğinin büyük bir hayranı ve özelliği oldukça başarılı pazarladılar. Bu biyometrik tanımlama, iPhone kullanıcıları arasında da en çok tercih edilen şifreleme tercihi konumunda. Bununla birlikte, koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla beraber bu özelliği kullanmak biraz zorlaştı. Pandemi sırasında herkesin maske takması gerekti. Bu durumda yüzümüzün tamamı görünemiyordu ve dolayısıyla Face ID özelliği çalışamıyordu. Bunun sonucunda; iPhone 13’ün Face ID özelliğini bırakacağı veya Touch ID özelliğiyle birleştireceği bildirilmişti.

Ancak Apple, Face ID özelliğini iPhone 13’te kullanmaktan vazgeçse bile, bu özellik için başka planları olacak. Sonraki modeli de (iPhone 14) muhtemelen bu özelliği kullanacak. Raporlar, şirketin Face ID Tx lensinde cam yerine plastik kullanacağını iddia ediyor.

Kuo Ming-Chi’ye göre Apple, 2023 yılına kadar (iPhone 15) ekran altı Face ID sistemini tanıtacak. Ayrıca, 2023’te yeni bir periskop telefoto lensi ortaya çıkaracak. Kuo Ming-Chi, daha öncesinde iPhone 14’te Apple’ın çentiği terk edip “delikli” bir tasarıma geçeceğini de iddia etmişti.

iPhone 14

2. 48MP Ana Kamera

2019’un başından bu yana, birçok Android akıllı telefonda 48MP ana sensör gördük. Şu anda, Android orta sınıf akıllı telefonlar bile 48MP ana kamera kullanıyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi Apple rekabetin arkasında olmaktan korkmuyor. En yeni amiral gemisi olan iPhone 12 serisi, 12 MP kamera kullanıyor. Bu, Android amiral gemilerindeki 108MP sensörlerden çok uzak bir rakam.

Ancak iPhone 14 ile işler değişecek. Raporlara göre Apple, 2022 iPhone’larında 48MP kamera sensörü kullanacak. Bu sensör Sony’nin yeni ve özel bir kamerasını barındıracak. Yeni sensör daha elverişli olacak ve lens ASP’sini önemli ölçüde artıracak.

iPhone 14

3. mini Model Yok

Hiç şüphe yok ki üreticilerin, küçük ekranlı cihazları piyasaya sürmeye devam etmesini isteyen bazı küçük ekran meraklıları var. Apple’ın, tam ekranlı tasarıma ve ekran altı Face ID özelliğine sahip daha küçük bir iPhone piyasaya sürmesini bekliyorlar. Aslında iPhone 12 mini tam da bu kitlenin istediği şeyi yapmıştı ancak satışları, küçük ekran meraklılarının çok fazla olmadığını gösterdi. Ancak bu yıl da bir iPhone 13 mini çıkacağına dair söylentiler de bulunuyor.

Kuo Ming-Chin’e göre iPhone 14 serisi dört modelden oluşacak. İddiaya göre bunlar; 6.1 inç ve 6.7 inç Pro modeller ve standart 6.1 inç ve 6.7 inçlik modeller olacak. Açıkçası, 5,4 inçlik mini model tahminlerde gözükmüyor.

2022’de iPhone 14 mini modeli piyasaya sürülmeyecekse, iPhone SE serisi 4.7 inçlik ekranı ile en küçük iPhone unvanını yeniden kazanacak. Bununla birlikte, daha kalın çerçeve ve ana Touch ID barındıran Ana Ekran düğmesi nedeniyle, mevcut iPhone SE 2 aslında 5,4 inç iPhone 12 mini modelinden ebat olarak biraz daha büyük. Ayrıca iPhone SE 2’de sadece tek bir arka kamera bulunuyor ve LCD ekran ile geliyor. Buna karşılık iPhone 12 mini, daha iyi bir OLED ekran kullanıyor.

Geçtiğimiz aylarda iPhone 12 mini’nin zayıf satışlarıyla ilgili birçok rapor geldi. iPhone 12 serisinin geri kalanıyla karşılaştırdığınızda satışları oldukça düşük. Ancak Apple artık iPhone satışlarını açıklamadığı için bu veriler resmi değil. Apple 5,4 inçlik mini modeli gelecek yıl emekliye ayırırsa, bu şüphesiz serinin satış hacminin hala devam edecek kadar iyi olmadığına kanıt oluşturacaktır.

iPhone 14

4. 8P Lens

Apple, 2022 iPhone’larında daha iyi bir 8P lens kullanacak. Ancak, tüm modellerin bu lensi barındırıp barındırmayacağı konusunda net bir bilgi yok. 8P lensin uygulanması, verimi artırma ve maliyeti düşürme avantajına sağlayacak. Bu lensin sevkiyatı 2022’den itibaren önemli ölçüde artacak. Ancak Apple, bu lensi kullanan tek büyük üretici olmayacak. Kuo Ming-Chi’ye göre Samsung da 2022 amiral gemilerinde 8P lens kullanmaya başlayacak.

5. Periskop Telefoto Lens

Apple, bazı analistlerin ekranın altında olacağını iddia ettiği Face ID’ye ek olarak, 2022 iPhone’ları için periskop telefoto lens de kullanacak. Bu özellik zaten birçok Android amiral gemisi tarafında şu an baskın şekilde kullanılıyor. Ancak Apple’ın tercihi bu özelliği önümüzdeki yıl piyasaya sürmek yönünde.

Kuo Ming-Chi, telefoto lense ek olarak, Apple’ın 2023 yılında ekran üstü parmak izi sensörüne sahip en az bir iPhone piyasaya süreceğini tahmin ediyor. Bu cihazın çentikli tasarımı kullanmayacağı ve tam ekran bir görünüme sahip olacağı tahmin ediliyor.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Apple

FBI’ın iPhone’u nasıl hacklediği ortaya çıktı!

reklam

Bugün, Washington Post üzerinden yayınlanan yeni ve özel bir rapor, FBI’ın San Bernardino davasında iPhone 5C’yi nasıl kırabildiği, çok tanınmayan güvenlik firmasının kimi kullandığı ve Apple’ın, iPhone’u kıran bilgisayar korsanlarından birinin kurduğu şirkete nasıl dava açtığı hakkında ayrıntılara sahip olduğunu iddia etti.


İlgili haber: Apple’ın etkinlik resimleri yeni cihazlar için duvar kağıtlarına işaret ediyor!

reklam

Washington Post tarafından FBI ile Apple arasında San Bernardino davası hakkında yaşanan yoğun savaş üzerine çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktığı iddia ediliyor. Yaşanan olayı hatırlamak gerekirse; teröristler tarafından gerçekleşen bir saldırının ardından FBI, Apple’dan suikastçilerden biri tarafından kullanılan iPhone 5C’nin kilidini açmasını istemişti. Bunun üzerine Apple, tüm iPhone kullanıcılarının güvenliğini tehlikeye atmamak adına cihazın kilidini tamamen açmak için iOS’a bir arka kapı oluşturmayacağını söylemişti ve FBI’ın isteğini reddetmişti.

Bunun üzerine FBI, uzun süren çabalar sonucunda en nihayetinde iPhone 5C’nin kilidini üçüncü taraflar yardımıyla açmayı başarmıştı, ancak telefonu kıran firma hiçbir zaman öğrenilememişti. Öne sürülen Cellebrite firması, cihazları kırmak için düzenli olarak kolluk kuvvetleri ve hükümetlerle birlikte çalışan en tanınmış güvenlik firmalarından biriydi ve FBI’a yardım eden firma olarak gösterilmişti. Ancak WP’un anonim kaynakları, onun aslında Azimuth adında az bilinen beyaz şapkalı Avustralya bir güvenlik firması olduğunu ortaya çıkarmasına yardımcı oldu.

reklam
Aorus reklamı

Konuya aşina olan kişilere göre, iki Azimuth hackerı San Bernardino saldırısında kullanılan iPhone’a girmek için bir ekip oluşturdu. 41 yaşındaki kurucu Mark Dowd, Avustralyalı bir kodlayıcı. Hackerlardan diğeri ise, klavyeyle 8 yaşında tanışan, Yale’den ayrılan ve 27 yaşındayken iPhone’un yazılım kısıtlamalarını kaldırabilmesi ve “jailbreak” yapması nedeniyle prestijli bir Pwnie Ödülü (hackerlar için bir Oscar) kazanan David Wang’dı.

Australian cybersecurity firm unlocked iPhone for FBI after San Bernardino shooting in 2015, report says – News Block

San Bernardino davasında bahsi geçen iPhone 5C’ye yetkisiz giriş sağlamak oldukça zordu. Çünkü Apple, 10 yanlış şifre denemesinden sonra cihazın içindeki verileri silen yeni iOS özelliğini tanıtmıştı ve şifreyi kırmanın tek yolu bu özelliğin etrafından dolaşmaktı. Bunun üzerine Azimuth, Lightning bağlantı noktası güvenlik açığıyla başlayan bir istismar zinciri keşfetti.

Azimuth, önemli güvenlik açıklarını bulmada uzmanlaştı. Bir meslektaşının “Mozart exploit design” olarak adlandırdığı eski bir IBM X-Force araştırmacısı olan Dowd, Apple aksesuarların bir iPhone’un Lightning bağlantı noktasına takılmasına izin vermek için kullandığı Mozilla açık kaynak kodunda bir açık bulmuştu. Ancak Azimuth o sırada diğer projelerle meşguldü.

İstismar zincirinin geri kalan parçaları, FBI’ın Azimuth’a ulaşmasından sonra ortaya çıkarıldı.

Saldırıdan iki ay sonra Kongre’ye, teröristin iPhone’unun kilidinin hala açılamadığı söylendi. Medya haberlerini gören Dowd, yardım etmenin bir yolu olabileceğini fark etti. Tam da o sıralarda FBI onunla Sydney’de temasa geçti. Daha sonra iOS’taki istismarlarda uzmanlaşan 30 yaşındaki Wang’da işe dahil oldu.

Dowd, telefonun çekirdek işlemcisi üzerinde tam kontrol sağlayabildiğini keşfettiğini Wang’a aktardı. Daha sonra bunun üzerinden, 10 yanlış denemeden sonra verileri silen gibi özellikleri atlayarak, parolanın tüm kombinasyonlarını hızla deneyen bir yazılım yazdı.

Apple-FBI kavgası ABD Kongresi'ne taşındı - Teknoloji Haberleri

İnsanlar, Wang ve Dowd’un buldukları çözümü, eBay’den satın alınan yaklaşık bir düzine iPhone 5C’de test ettiğini düşünüyordu. Çözüm işe yaradı. Wang, hack zincirine “Condor” adını verdi.

Mart 2016’da FBI, Dowd ve Wang’ın “Condor” hack’ini test etti. Başarılı oldu ve Azimuth’tan tam 900.000 dolara satın alındı. Yayınlanan rapor ise FBI’ın sonuca ulaşmasına rağmen, Apple’a iOS’ta bir arka kapı oluşturmak için baskı yapma şansını kaybetme konusunda hayal kırıklığına uğradıklarını belirtiyor.

Çok ilginçtir ki, bu hikayenin sonu değil. Azimuth’tan David Wang, araştırmacılara iOS’u sanallaştırmak için yazılımlar sunan yeni bir araştırma şirketi Correlium’un kurucu ortağı oldu.

Apple, 2019’da Corellium’a iOS’un “mükemmel kopyalarını” satma ve “bariz ihlalinden” kazanç sağlama iddiasıyla dava açtı. Bunun üzerine Corellium, Apple’ın “jailbreak’leri ortadan kaldırmaya” çalıştığını ve tüm güvenlik araştırmacılarının, geliştiricilerin ve jailbreaker’ların endişelenmesi gerektiğini söyledi.

Aralık 2020’de Apple, iOS’u sanallaştırmanın adil kullanım dahilinde olduğuna karar veren yargıcın Corellium’a açtığı davayı kaybetti.

İlginç bir şekilde Apple, Azimuth hakkında daha fazla bilgi almak için Corellium davasını zorladı.

2019’da Apple, Corellium’a telif hakkı ihlali nedeniyle dava açtı. Davanın bir parçası olarak Apple, Corellium ve Wang’a FBI gibi hükümetlere ve kurumlara yardımcı olabilecek bilgisayar korsanlığı teknikleri hakkında bilgi vermeleri için baskı yaptı.

Mahkeme belgelerine göre Apple, Corellium’un ilk müşterisi olan Azimuth’u mahkemeye çağırdı. Apple, şu anda önemli bir ABD hükümet yöneticisi olan Harris’e ait ve kötü niyetli kişileri gösterebilecek müşteri listelerini istedi. Harris ve Azimuth mahkeme belgelerine göre “son derece hassas ve ulusal güvenlik meselesi” olduklarını söyleyip bu isteği reddettiler.

Ardından Nisan 2020’de Apple şunları talep etti:

Corellium veya çalışanlarının halihazırda farkında olduğu veya şimdiye kadar farkında olduğu iOS’taki herhangi bir hata, istismar, güvenlik açıkları veya diğer yazılım kusurları ile ilgili, kanıtlar, bunlara atıfta bulunan veya bunlarla ilgili tüm belgeler.

Bu talep reddedildi, ancak çok belirgin bir şekilde Condor projesini ortaya çıkaracaktı.

Mahkeme kayıtlarına göre, bir ifade sırasında Apple, yazılım açıklarını hükümetlere satmanın ahlakı konusunda Wang’ı sorguladı. Avukat, Apple’a bildirilmeyen ancak daha sonra kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından bulunan herhangi bir hatanın farkında olup olmadığı konusunda şirkete baskı yaptı.

Corellium avukatı Justin Levine buna yanıt olarak, Apple, “bizim gizli bilgilerimizi almak için bir arka kapı kullanmaya çalışıyor” dedi ve Corellium bu hikaye için yorum yapmayı reddetti.

Apple, Corellium aleyhine açtığı ilk davayı kaybetmiş olsa da, bu karara itiraz edebilir ve araştırma firmasının Apple’ın güvenliğini yasa dışı bir şekilde atlatmasıyla ilgili başka bir dava açabilir.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Apple

Apple’ın etkinlik resimleri, yeni cihazlar için duvar kağıtlarına işaret ediyor!

reklam

Dün gönderilen Apple etkinliği davetiyeleriyle birlikte insanlar, etkinlikle ilgili çılgın fikirler üretmeye ve tahminlerde bulunmaya başladılar. Yeni bir Apple etkinlik davetiyesi yayınlandığında, insanlar resmin içinde neyin gizli olduğunu bulmak için görselin şifresini çözmeye çalışmaya başlıyorlar. Aslında, genellikle bu resimlerin içinde sakladığı tek bir şey var:  etkinlikte tanıtılacak yeni cihazın varsayılan duvar kağıdı!


İlginizi çekebilir: En iyi AirPods ve AirPods Pro kılıflarını listeledik!

reklam

Geçtiğimiz dört yıl boyunca, Apple etkinlik resimleri bir model türü benimsedi. Aslında içinde hiçbir şey gizli olmayan birkaç etkinlik daveti de var. Bunlar hakkında konuşacağız. Ancak etkinlik resimlerinin büyük çoğunluğu tanıtılacak amiral gemisi ürününün varsayılan duvar kağıdını içinde gizledi. Apple’ın geçen yılki Sonbahar etkinliklerinin üçü de etkinlik resimlerine duvar kağıtları sakladı. Önce bunlara bir göz atalım.

Bazen bir duvar kağıdı tasarımı açıkta saklıdır ancak bazı durumlarda daha zekice gizlenir. “Time Flies” Eylül etkinliğindeki tüm resimlerde yer alan logo, iPad Air’de bulunan döngüsel duvar kağıtlarıyla mükemmel bir şekilde hizalandı. Hatta aynı mavi tonlarını kullandı.

reklam
Aorus reklamı

Ekim ayına girerken, “Hi, Speed” iPhone etkinlik davetiyesi mavi ve sarı renkli bir baloncuk kümesini gösterdi. Bazıları davetiyenin AirTag’leri sakladığını düşündü. Ama sonuç öyle olmadı. Aslında bu, iPhone 12 varsayılan duvar kağıtlarıydı. Kasım ayındaki “One More Thing” etkinliği duyurulduğunda, bunun Mac ile bir ilgisi olduğunu biliyorduk. Çünkü yıl sonundan önce Apple Silikon ile donatılmış Mac’lerin sergilenmesi için son şansları buydu. Bu, Apple logosunun arkasından uçan renklerin Big Sur varsayılan duvar kağıdındakiler olduğunu tahmin etmeyi biraz daha kolaylaştırdı.

Bu daha önce de oldu

Etkinlik resimleri için varsayılan duvar kağıtlarını kullanmak aslında Apple için yeni bir olay değildi. Apple bunu defalarca yaptı. 2019 iPhone etkinlik davetiyesi resminin iPhone 11 ile gelecek yeni renklere atıf olduğu düşünülüyordu. Ancak gerçekte tasvir edilen şey, varsayılan duvar kağıtlarının tarzıydı.

Apple, 2017 iPhone X etkinliği için de aynı şeyi yapmıştı. Muhteşem gözüken çok renkli gradyan, etkinliğin davetiyesindeki Apple logosunun içine maskelenmişti. Duvar kağıdıyla aynı renkleri kullanmıştı ve aynı parıltı efektine sahipti. Logodaki iç gölge etkisi ise ekranın, telefonun tüm yüzeyini kapladığına dair bir ipucu olduğunu düşündürüyordu.

Duvar kağıtları bazen etkinlik davetiyesinde değil de, etkinliğin gerçekleşeceği yerdeki süslemelerde de gizlenebiliyor. Apple’ın 2018’de gerçekleşen Brooklyn etkinliği davetiyeleri farklıydı ve Apple logosunun her türden benzersiz varyasyonunu gösteriyordu. Açıkçası, reklam öğelerine odaklanan etkinliğe yönelik bir ipucuydu, ancak ürünler hakkında gerçekte hiçbir şey açığa çıkarmadı.

Apple, Brooklyn Müzik Akademisi’ni çarpıcı sanat eserleriyle kapladı. Binanın ön tarafına, kapıların üstüne, yan tarafına ve caddenin karşısında bulunan Apple Store’daki logolara bu resmi uygulandı. Bu görsel bir boya sıçramasına benziyordu ama uyumlu bir renk paleti vardı. Daha sonra bu tasarımın, o etkinlikte tanıtılan 2018 iPad Pro duvar kağıtlarından biri olduğu ortaya çıktı.

Bazen hiçbir bir ipucu vermiyor

Apple zaman zaman etkinlik resimlerinde tek bir ipucu bile vermiyor. Buna 2018’de gerçekleşen iPhone lasnmanı örnek olarak gösterilebilir. Bu etkinliğin görseli hiçbir şeyi ortaya çıkarmamıştı. Elbette o dönem tanıtılan iPhone XS de kullanılacak olan altın rengi görselde belirtiliyor olabilirdi, ama bu zaten uzun zamandır konuşuluyor ve bekleniyordu ve muhtemelen daha çok stilistik bir seçimdi. Davetiyede görebileceğiniz tek şey vektör tarzı bir Apple Park yüzüğüydü. Bu da Apple’ın ziyaretçi merkezindeki gömlekler için sunduğu tasarımın tamamen aynısıydı.

2018’in başında Şikago’da gerçekleşen etkinlik de çok abartılı değildi. Etkinliğin davetiyesinde, dijital mürekkeple çizilmiş gibi görünen bir Apple logosu gösteriliyordu. Elbette bunun, normal iPad’e gelen Apple Pencil desteğiyle bir ilgisi olduğu söylenmişti, ancak daha büyük olasılıkla Apple’ın eğitim odaklı bir etkinlik için kullandığı el yazısı metniyle alakalıydı.

Apple’ın Mart 2019’daki etkinliğinin vereceği hizmetlerle ve daha spesifik olarak bir TV hizmetiyle ilgili olması bekleniyordu. Davetteki çizimler çok basitti ancak basın daveti daha farklı bir ayrıntı içeriyordu. Bu resimde, eski tarz bir film gibi Apple logosuna geri sayılması gösteriliyordu. Bunlarla beraber WWDC etkinlik resimleri neredeyse hiçbir zaman ipucu içermedi. Bu yüzden onları konuya katmaya gerek bile yok.

Bu Nisan’da gerçekleşecek etkinlik hakkında ne düşünülüyor?

Apple’ın önümüzdeki hafta ne göstereceğini gerçekten bilmiyoruz. Bunun hakkında çok sayıda sızıntı var ve bizimde bazı iyi fikirlerimiz bulunuyor. Ancak etkinlik daveti hiçbir şeyi açığa çıkarmıyor. Muhtemelen nihayet yeni nesil iPad Pro’lara kavuşacağız, ancak diğer her şey şu an için havada kalıyor.

Uzun lafın kısası, etkinlik davetinde bulunan tasarımın önümüzdeki hafta duyurulacak cihazlardaki varsayılan duvar kağıtlarına benzemesine kesinlikle şaşırmayacağız.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler