Sosyal medya

Kripto Para

Audius Token, TikTok partnerliğinin ardından %150 artış yaşadı!

Audius’un sosyal medya devi TikTok entegrasyonu, kendi tokenı AUDIO’ya büyük bir artış yaşattı. Audius, bağımsız müzik sanatçılarına ürünlerini merkeziyetsiz olarak dağıtma imkanı sunuyor. TikTok’tan gelen bu hamle ile merkeziyetsiz platformların önem kazanması bekleniyor.

TikTok ile blok zincir tabanlı müzik platformu ortaklığı!

AUDIO’nun fiyatı, TikTok partnerliğinin açıklanmasının ardından henüz daha 24 saat geçmemişken %150 artış yaşadı. Binance platformunda dün kendisine 1.6 dolar seviyelerinden alıcı bulan AUDIO, fiyatını 4 doların üstüne çıkarmayı başarmıştı. Ancak daha sonra gelen satışların artması ve kar almalarla yaşanan düzeltmede fiyatı düşerek an itibariyle 3.2 dolar seviyesine geriledi. Tabi ki AUDIO’nun TikTok ile birlikte attığı bu adım, fiyatını tekrardan tarihinin en yüksek seviyesi olan 5 dolara çıkarmayı başaramadı.

Audius, bünyesindeki sanatçıları TikTok’un aylık 732 milyon aktif kullanıcısıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Entegrasyon ile Audius, TikTok’un orjinal ses ve müziklerin üçüncü parti uygulamalardan TikTok ekosistemine sorunsuz bir şekilde getirilmesini sağlayan Sound Kit SDK’sına erişim hakkı elde eden ilk partnerlerden biri olacak. Bu yeni özellik ile de Audius sanatçıları, kendi parçalarını TikTok’a kolaylıkla getirebilecek ve böylece sosyal medya devi TikTok’un devasa kullanıcı kitlesi bu parçaları alarak kendi videolarında kullanabilecek.

Audius kurucusu Roneil Rumburg konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Bugün itibariylke şarkıları TikTok’a sokmak için uygulanan iş akışı biraz külfetli oluyor. Hatta bunu önlemek için bazı sanatçılar telefonlarını laptoplarının hoparlörüne dayayarak TikTok için sesleri yeniden kayıt etme yoluna gidiyor. Audius entegrasyonu ile Audius üzerinde içeriği bulunan sanatçılar bir tıklama ile içeriklerini TikTok’a getirebilecekler.”

Audius platformu hatırı sayılır bir geçmişe sahip ve bu geçmişte bünyesine oldukça önemli sanatçılar katmış durumda. Bu sanatçılar arasında Skrillex, Deadmau5, The Stafford Brothers, 3LAU, Alina Baraz gibi isimler de bulunuyor. Bu isimlerin bir çoğu için de bu kripto dünyasına ilk adımları değil. Örneğin Deadmau5, son aylarda NFT dünyasında oldukça aktif. Geçen Aralık’ta Deadmau5, Worldwide Asset eXchange ile partnerlik yaparak birlikte 100 bin dolar değerinde bir NFT koleksiyonu çıkardılar. Ayrıca kendisi yine Mythical Games ile oynaması bedava oyunları Blankos Block Party oyunu için ortaklıklarını açıklamıştı.

TikTok’tan gelen bu adım ile hem TikTok, platformundaki içeriği arttıracak hem de bağımsız müzisyenler ürünlerini geniş kitlelere ulaştırabilecek gibi gözüküyor. Merkeziyetsiz platformlar için bu ortaklık oldukça önemli. Merkeziyetsiz müzik platformlar ile tüm yaratıcı içeriği oluşturan bağımsız sanatçıları altında ezen büyük prodüksiyon şirketleri aradan çıkartılmış oluyor. Diğer alandaki merkeziyetsiz oluşumlar da sanatçılara ve insanlara özgürlük sağlayarak kitlelere daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Yaratıcı içeriği sömürerek büyüyen koca bir dev haline gelmiş büyük şirketlere de bu sayede bir tekme vurulmuş oluyor. Gelecekte de Audius gibi merkeziyetsiz platformların daha fazla yaygınlaşarak içeriği üreten kişinin daha değerli konuma gelmesi bekleniyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir