Sosyal medya

Donanım

ASUS H97-Pro Gamer’ı sunar

ASUS H97-Pro Gamer

ATX anakart, M.2 ve SATA Express bağlantıları, Intel Gigabit Ethernet ağı ve ASUS’a özgü GameFirst II, SupremeFX ses ve Sonic Radar II teknolojileri ile oyunseverlere hız ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Konu ile ilgili basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“ASUS H97-Pro Gamer’ı sunar

ASUS, oyunseverlerin oyun deneyimini 10Gbit/s M.2 ve SATA Express bağlantıları, Intel® Gigabit Ethernet ve ASUS’a özgü GameFirst II ağ teknolojisi ile hızlandıran yeni ATX anakart H97-Pro Gamer’ı tanıttı.
H97-Pro Gamer, benzersiz kalitede oyun içi sesler sunan ASUS’a özgü SupremeFX ile FPS oyuncularına gizlilik avantajı sunan Sonic Radar II teknolojileri ile donatıldı.
Yeni anakartta oyuncuları kollamak amacıyla olağanüstü güvenlik, dayanıklılık ve performans sağlamak için özel olarak seçilmiş bileşenlerden oluşan ASUS Gamer’s Guardian da bulunuyor.

Daha hızlı oyun trafiği
H97-Pro Gamer’ın ağ trafiği Intel Gigabit Ethernet tarafından sağlanıyor. Bu sayede Intel işlemcilerle doğrudan iletişim kurularak olağanüstü yüksek TCP ve UDP işlem hacmi elde ediliyor, işlemcinin genel yükü azalırken verimlilik arttırılıyor ve oyunlar için daha fazla işlemci gücü kalıyor. Bağımsız ağ değerlendirme araçları kullanan ASUS mühendisleri, Intel Gigabit Ethernet’in oyun tepki hızı için hayati öneme sahip olan UDP veri paketleri ile rakip oyun LAN teknolojilerine kıyasla iki kata (2X) kadar daha hızlı çalıştığını belirlediler.
H97-Pro Gamer ayrıca ASUS’a özgü bir trafik şekillendirme teknolojisi olan GameFirst II ile gecikmeleri azaltarak oyunla ilgili verilerin daha da öncelikli olmalarını da sağlıyor. ASUS mühendislerinin gerçekleştirdiği testlere göre GameFirst II etkinleştirildiğinde gecikme büyük oranda azalırken ping süreleri sekiz kata (8X) kadar daha hızlı hale geliyor. EZ Modu ise uzmanlık gerektiren bilgilere sahip olmadan da oyunları düşük gecikme süreleriyle oynayabilmenizi sağlıyor.

Oyunlar daha hızlı kaydediliyor
H97-Pro Gamer, SATA Express ve M.2 ile en hızlı depolama bağlantılarını sunuyor. SATA Express, iki adet PCI Express 2.0 hattı ile 10Gbit/s’ye varan veri aktarım hızı sunuyor. Yeni nesil süper hızlı SSD’lere de hazır olan bağlantı teknolojisi ile oyun verilerinizi çok daha hızlı kaydedip depolayabilirsiniz.
Yeni anakartta yer alan dahili M.2 soketi de iki yerel PCI Express 2.0 hattı ile 10Gbit/s’ye varan veri aktarım hızı sunuyor. Böylece hem depolamayı hem de oyunlarınızı hızlandırmak için istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

ASUS H97-Pro Gamer

ASUS H97-Pro Gamer

 

Oyunlarda üstün ses performansı
H97-Pro Gamer’da bulunan SupremeFX teknolojisi sayesinde sesin tüm ayrıntılarını ön plana çıkaran 115dB sinyal-gürültü oranı (SNR) ile oyunlarda neredeyse tamamen kayıpsız ses kalitesinin tadını çıkarabilirsiniz. Koruyucu bir kalkan ile elektromanyetik parazitlerden (EMI) izole edilen gelişmiş ses yongası, ses sinyallerinin bütünlüğünü korur. ASUS’a özgü ‘kırmızı koruma hattı’, SupremeFX ses bileşenlerini yatay olarak anakartın kalanından ayırır. Bu benzersiz kombinasyon, analog parazitleri etkin biçimde ortadan kaldırarak kusursuz ses kalitesi sağlar. Birinci sınıf ELNA® ses kapasitörleri ise ses tasarımını daha sıcak ve doğal sesler ile tamamlamak için tasarıma eklendi.
Üstelik SupremeFX’in yüksek kaliteli kulaklıkları (300ohm dirence kadar) çalıştıran dahili amplifikatörü, harici bir ses kartı kadar kaliteli ses performansı sergiliyor.
H97-Pro Gamer’da ayrıca, oyun-içi seslerin kaynağını ve yönünü hassas biçimde gösteren gizli bir katman içeren ASUS’a özgü Sonic Radar II teknolojisi de yer alıyor. Bu gizli katman, düşmanlarınızın yerlerini daha iyi tespit ederek FPS oyunlarda avantaj sağlamanıza yardımcı oluyor.

Olağanüstü dayanıklılık
H97-Pro Gamer, olağanüstü koruma sağlamak amacıyla yüksek kaliteli ve son derece dayanıklı bileşenlerle donatıldı. Bu bileşenlere ASUS Gamer’s Guardian adını verdik.
Gamer’s Guardian’da bağlantı noktalarını ve DRAM’ı aşırı gerilim ve kısa devre hasarlarına karşı koruyan sıfırlanabilir dahili sigortalar ve sıcağa son derece dayanıklı, kullanım ömrü arttırılmış olağanüstü yüksek kaliteli Japon üretimi 10K siyah metalik kapasitörler bulunuyor.
USB portları, ses bağlantıları ve Ethernet (LAN) portunda bulunan Gamer’s Guardian ESD Koruma ise H97-Pro Gamer’ın ani elektrostatik boşalmalara (ESD) karşı etkin biçimde korunmasını sağlıyor. Sonuç olarak bileşenler çok daha uzun süre kullanılabiliyorlar.
H97-Pro Gamer’da yer alan ASUS’a özgü DIGI+ voltaj düzenleyici modül (VRM) performansı, verimliliği ve güvenilirliği arttırırken; korozyona dayanıklı krom kaplama paslanmaz çelik arka giriş-çıkış (I/O) paneli ise geleneksel panellere kıyasla üç kat (3X) daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

 

Cortana maç tahminlerinde kaptırdı gidiyor!

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval