Sosyal medya

ASUS

Asus, Avrupa Donanım Birliği Topluluk Ödülleri’ne damga vurdu!

EHA 2020

Bağımsız teknoloji siteleri; anakart, ekran kartı, monitör, router, oyuncu dizüstü bilgisayarı ve mini PC gibi kategorilerde en iyi ürünleri seçti. Asus ise, birçok farklı dalda birçok ödül aldı.


İlginizi çekebilir: Asus, Be Ahead lansmanında yeni projektörünü ve taşınabilir monitörünü tanıttı

reklam
Aorus reklamı

Asus, ödüle doymadı

ASUS, Avrupa’nın önde gelen tüketici elektroniği toplulukları arasında yapılan anketlerde 2020 yılı için en fazla ödülü kazanan şirket olduğunu duyurdu. Kazanılan bu ödüller, ASUS’un Avrupa’da en çok beğenilen bilgisayar bileşeni, çevre birimi, dizüstü bilgisayar ve oyuncu bilgisayarı markaları arasında olduğunun net bir işareti. Avrupa Donanım Birliği (European Hardware Association – EHA) topluluğuna dahil binlerce okuyucu verdiği oylarla; ASUS ürünleri birçok farklı kategoride toplam 26 ödül kazandı. Avrupa’nın en büyük dokuz bağımsız teknoloji haber ve inceleme sitesinin katıldığı EHA Topluluk Ödülleri, bölgede teknoloji sektörünün en iyilerini seçmeyi hedefleyen bir organizasyon. 2020 için düzenlenen ankette ASUS, büyük başarı göstererek EHA topluluklarından en fazla ödül alan şirket oldu. ASUS; En İyi Anakart, En İyi Ekran Kartı, En İyi Monitör, En İyi Router, En İyi Mini PC ve En İyi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı kategorilerinde birinci oldu.

28-EHA-Community-Awards-Best-Gaming-Laptop

Adventure İstanbul

Avrupa’nın önde gelen üç teknoloji medyası olan Hardwareluxx, Cowcotland ve Geeknetic de kendi yıllık anketlerini düzenledi. Düşüncelerini paylaşan okurlar ASUS’u En İyi Anakart, En İyi Ekran Kartı, En İyi Monitör, En İyi Router, En İyi Dizüstü Bilgisayar, En İyi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı, En İyi Oyuncu Masaüstü Bilgisayarı, En İyi 2’si 1 Arada Bilgisayar ve En İyi Mini PC kategorilerinde ödüle layık gördü. ASUS ayrıca, bu oylamalar kapsamında en çok ödül kazanan şirket oldu.

Asus’un 2020 yılı için kazandığı ödüllere, aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Avrupa Donanım Topluluğu Ödülleri 2020

En İyi Anakartlar

En İyi Ekran Kartları

En İyi Monitörler

En İyi Router’lar

En İyi Mini PC’ler

En İyi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarları

 

 

 

 

 

 

Hardwareluxx Topluluk Ödülleri 2020

En İyi Anakartlar

En İyi Ekran Kartları

En İyi Monitörler

En İyi Mini PC’ler

En İyi Oyuncu Masaüstü Bilgisayarları

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

En İyi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarları

En İyi 2’si 1 Arada Bilgisayarlar

 

 

 

 

Cowcotland Donanım Topluluğu Ödülleri 2020

En İyi Anakartlar

En İyi Ekran Kartları

En İyi Monitörler

En İyi Oyuncu Masaüstü Bilgisayarları

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

En İyi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarları

 

 

 

 

 

 

Geeknetic Okuyucu Ödülleri 2020

En İyi Anakartlar

En İyi Ekran Kartları

En İyi Monitörler

En İyi Router’lar

En İyi Mini PC’ler

En İyi Kasa

 

 

 

 

 

 

Asus 14-EHA-Community-Awards-Best-Monitor

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Asus ROG Phone 5, Asus tarafından onaylandı!

Asus ROG Phone 5

Asus, oyuncu ekipmanları ve cihazlarıyla öne çıkan bir firma. Şirket, uzun zamandır ROG Phone serisi ile oyuncu akıllı telefonları üretiyor. Bugün, Asus‘un önümüzdeki ay piyasaya sürmesini beklediğimiz yeni amiral gemisi akıllı telefonunun Asus ROG Phone 5 olarak adlandırılacağı resmileşti. Şirket, bir Weibo gönderisinde Tencent Games Collab hakkında konuşurken yeni cihazın adını da doğruladı. Asus, Tencent Games ile üçüncü başarılı iş birliğine imza attığını da açıkladı.


İlginizi çekebilir: iPhone 13 serisi, 240 Hz destekli ekranlar ile gelebilir!

reklam
Aorus reklamı

Asus ROG Phone 5, ne zaman ve hangi teknik özelliklerle gelecek?

Asus, ROG Phone 5‘in lansman tarihini henüz resmi olarak onaylamadı. Ancak ortaya çıkan raporlar, cihazın mart ayında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Ayrıca Asus‘un bu cihazı, 23-25 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan MWC Shangai‘de duyurması ihtimali de bulunmakta. Cihaza gelecek olursak, ASUS_I005DA ve ASUS_I005DB olmak üzere iki farklı model numarası karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi, arka tarafından LED aydınlatma bulundururken diğerinde bu aydınlatma bulunmuyor. Aydınlatma bulunmayan modelin, belirli pazarlarda piyasaya sürülecek olan uygun fiyatlı bir model olması muhtemel gözüküyor.

Asus ROG Phone 5

Adventure İstanbul

ROG Phone 5, TENAA listesine göre Snapdragon 888 yonga setinden gücünü alacak. Cihazın 6.78 inçlik bir ekran ve üçlü kamera dizilimi ile geleceği de listede belirtiliyor. Bununla birlikte telefon, oyuncu telefonu olması sebebiyle çift hücreli 6000 mAh değerinde batarya ile gelecek. Ayrıca oyun deneyimini güçlendirmek için 144 Hz ekran tazeleme hızı ve AMOLED bir panel de cihazın donanımında mevcut olacak. Önceki modelde bulunan 30W hızlı şarj ise bu modelde 65W olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda tersine şarj özelliği de ROG Phone 5’de bulunması muhtemel özellikler arasında yer alıyor.

Devamını oku

ASUS

Asus, altıncı kez Fortune’un “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesinde yer aldı

asus_1456989265

Asus, altıncı kez Fortune’un “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesinde yer aldı. Bilgisayar kategorisinde Fortune tarafında dikkatleri üstüne çeken Asus, ürün kalitesi ve hizmetlerine ek olarak; yenilikçilik anlayışı ve finansal yapısı sayesinde de bu dereceye layık görüldü. Asus’un dünyanın en beğenilen yenilikçi lider teknoloji şirketi olmayı hedeflediğini belirten Başkan Jonney Shih, “Fortune’dan bu prestijli unvanı altıncı kez almaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın En Beğenilen Şirketleri arasında yer almak, ASUS’un bu hedefe ulaşmak için dönüşmeye ve gelişmeye devam ettiğini gösteriyor.” dedi.


İlginizi çekebilir: Asus ROG Phone 5, Geekbench’te görüntülendi!

reklam
Aorus reklamı

Fortune, dünyanın en beğenilen şirketleri listesini açıkladı

Fortune’un Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesini belirlemek için yaptığı anket dokuz farklı kriter içeriyor. Bunlar arasında yatırım değeri, yönetim ve ürün kalitesi, sosyal sorumluluk ve yetenekli kişilere çekici gelme de yer alıyor. Asus bu kategorilerde elde ettiği sonuçların yanı sıra 2020’de başka başarılara da erişti. Laptop Mag tarafından 2020’nin En İyi Dizüstü Bilgisayar Markası seçilen Asus, Asya’nın Sosyal Sorumluluk Alanında En İyi Şirketi unvanını almasının yanı sıra 50’den fazla prestijli tasarım ödülüne de layık görüldü. Tüm bunlar, marka olarak Asus’a ve şirketin piyasaya sunduğu ürünlere sektör liderlerinin ve tüketicilerin gösterdiği beğeni ve sadakati temsil ediyor.

fortune

Adventure İstanbul

Asus, son dönemde yapay zeka, akıllı tıp ve akıllı üretim alanlarında önemli aşamalar kaydetti. Şirket, yapay zeka ve makine öğrenimi alanlarında elde ettiği gelişmelerden akıllı tıp uygulamaları, büyük veri analiziyle tıbbı tedavi kalitesinin artırılması ve kişiye özel hassas ilaç geliştirilmesi gibi konularda yararlanıyor. Asus ayrıca yapay zeka teknolojisini kullanarak üretim süreçlerinin verimini de artırıyor.

Asus, CES 2021’de de birçok ürün tanıttı

2021’e hızlı bir başlangıç yapan şirket, CES 2021’de yeni ürün serilerini duyurdu. Asus ayrıca dizüstü bilgisayarlar, ekranlar, akıllı telefonlar, anakartlar, ekran kartları, mini PC’ler ve oyun aksesuarları gibi ürün kategorilerinde 16 adet CES İnovasyon Ödülü kazandı. Fortune’un Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesinde yer alarak yılın başında önemli bir unvan kazanan Asus, herkesin en yaygın, içten ve neşeli akıllı yaşamlar sürebilmesi için inanılmaz yeniliklerin peşinde koşma kararlılığını ortaya koydu.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Asus ROG Phone 5, Geekbench’te görüntülendi!

Asus ROG Phone 5

Asus ROG Phone 5, kısa zaman önce Çin’in TENAA ve 3C platformlarında bazı teknik özellikleri ve renderlarıyla ortaya çıkmıştı. Bugün ise cihaz, Geekbench veritabanında yonga setiyle birlikte görüntülendi. Asus‘un, telefonun performans testlerini gerçekleştirmesi cihazın çıkışına az bir süre kaldığını gösteriyor.


İlginizi çekebilir: Realme Race, TENAA listesinde görüntülendi!

reklam
Aorus reklamı

Asus ROG Phone 5, Geekbench testinde nasıl bir sonuç aldı?

Bugün Geekbench‘te ASUS_I005DA model numarasına sahip bir akıllı telefon ortaya çıktı. Bu telefonun, önceden model numarasını gördüğümüz Asus ROG Phone 5 olduğunu biliyoruz. Cihaz, “Lahainakod adıyla bilinen Snapdragon 888 yonga setiyle Geekbench testinden geçti. Listeye göre telefon, 16 GB RAM ile gelecek. 16 GB RAM seçeneğinin haricinde başka RAM konfigürasyonları da muhtemelen bulunacaktır. Geekbench tarafından paylaşılan listede ROG Phone 5‘in Android 11 ile geleceği de belli oldu. Aralık ayında, 8 GB RAM ile Geekbench‘te görüntülenen ROG Phone 5 modeli ile bu model skor olarak çok farklı sonuçlar vermedi.

Asus ROG Phone 5

Adventure İstanbul

ROG Phone 5, Geekbench‘te tekli çekirdekte “1125“, çoklu çekirdekte ise “3714” skor aldı. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan 8 GB RAM’li model ise tekli çekirdekte “1081“, çoklu çekirdekte ise “3584” skor almıştı. Bununla birlikte, Geekbench skorları Snapdragon 888‘in hedefiyle uyumlu olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca iki cihazın arasındaki ufak farkın RAM’den kaynaklandığını söyleyebiliriz. ROG Phone 5‘in çıkış tarihi henüz belli değil. Fakat Çin yeni yılı sonrası pek çok telefon çıkış yapacağı için şubat sonunda bu cihazı bekleyebiliriz. Telefonla ilgili şimdiye kadar pek çok sertifika ve belge ortaya çıktı. Bu yüzden, lansmanda bu belgelerin detaylarının açıklanmasını bekleyeceğiz.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler