Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple, Yeni Nesil iPhone’lar İçin Köklü Değişikliğe Gidiyor

Apple, iPhone 13 serisini  geçtiğimiz aylar tanıtmıştı ve iPhone 14 söylentilerini görmeyi beklerken, iddia edilen iPhone 15 telefonları için şimdiden söylentiler görmeye başladık. En son bilgiler, 2023 Apple telefonlarının eSIM teknolojisi lehine fiziksel bir SIM kart yuvasından vazgeçeceği söyeniyor.

2023 iPhone’lar eSIM İçin Kullanacak

Bir Brezilya yayını olan Blog do iPhone‘a göre, iPhone 15 Pro modelleri eSIM için tam destekle gelecek ve bu nedenle fiziksel bir SIM kart yuvasına veda edecekler. iPhone‘ların ayrıca çift eSIM desteğine sahip olması bekleniyor, bu da kullanıcıların aynı anda 2 bağlantıyı kullanmaya devam edebilecekleri anlamına geliyor.

Şu anda, yeni iPhone‘lar, kullanıcıların çift SIM işlevselliğinin avantajlarından yararlanmaları için hem fiziksel bir SIM kart yuvasını hem de eSIM teknolojisini desteklemektedir.

Ancak bu işlevin Pro olmayan iPhone 15 modellerine ulaşıp ulaşmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Apple‘ın Pro modelleri için bu tür özellikleri koruduğu düşünülürse (ProMotion ekran, üçlü kameralar ve daha fazlası örnektir), bunun da 2023 Pro telefonları için ayrılma olasılığı yüksektir.

Bu bilgi aynı zamanda Apple‘ın bir süredir söylentileri dolaşan portsuz iPhone yönünde hareket ettiği anlamına geliyor. Tüm olası fiziksel bağlantı noktalarını kaldırmak, gelecekte bir tane oluşturacaktır.

Bununla birlikte, bu detayın gerçekten gün ışığına çıkıp çıkmayacağına dair bir haber yok. Ayrıca Apple, eSIM teknolojisini desteklemeyen bölgeler için fiziksel bağlantı noktalarına da bağlı kalabilir.

Diğer iPhone 15 ayrıntılarına gelince, yakın zamanda 2023 iPhone‘un büyük bir kamera tümseğine gerek kalmadan daha iyi optik yakınlaştırma yetenekleri için bir periskop lensi tercih edebileceği bildirildi. Telefonlar ayrıca farklı bir tasarım, daha fazla ve daha iyi kamera özellikleri ve daha fazlasıyla gelebilir. Bu arada, iPhone 14 serisi de haberlerde yer alıyor ve delikli bir ekran, 48 MP kamera ve daha fazlasını içermesi bekleniyor.

Unutulmaması gereken bir şey, bunların sadece söylentiler olduğu ve onlara güvenmek için hala sağlam bir şeye ihtiyacımız var. Ayrıca, aşağıdaki yorumlarda Apple’ın tamamen eSIM teknolojisine geçmesi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval