Sosyal medya

Apple

Apple Watch SE ve Watch 6 serisi tanıtıldı!

Apple Watch SE ve Watch 6 serisi tanıtıldı!

Apple, ‘Time Flies’ etkinliği kapsamında yeni Watch 6 serisini ve Watch ailesinin uygun fiyatlı yeni üyesi Watch SE’yi tanıttı.


İlginizi çekebilir: Apple, iOS 14 ile sunacağı takip engelleme özelliğini erteledi!

reklam
MSI reklamı

İlk kez kırmızı renkle geliyor

Apple, sanal olarak gerçekleştirdiği ‘Time Flies’ etkinliğiyle beraber yeni Watch 6 serisini ve uygun fiyatlı Watch SE modelini tanıttı. Watch 5 ile aynı tasarımı taşıyan yeni seriye ilk kez PRODUCT RED kapsamında kırmızı renkli versiyon da eklendi. Tasarım bakımında aynı tutulan cihaza eklenmiş oksimetre ve yeni S6 yongası ile deneyim geliştirilmesi yoluna gidilmiş.

Apple Watch SE ve Watch 6 serisi tanıtıldı!

Oksijen kritik seviyedeyse Watch 6 uyaracak

Watch 6’ya eklenen yeni kızılıötesi sensörle beraber saat, kandaki oksijen oranını 15 saniye gibi kısa bir sürede ölçebilecek. Normalde kanda %95-100 seviyesinde olması gereken oksijen oranı, %85 seviyesinin altına düşerse saat kullanıcıyı bilgilendirecek. Kullanıcı bu şekilde sağlığı ve spor programı esnasında durumu hakkında daha doğru verilere ulaşabilecek.

Apple Watch SE ve Watch 6 serisi tanıtıldı!

Watch 6 ile yeni kordon seçeneği Solo Loop

Apple Watch 6 serisiyle beraber yeni bir kordon da tanıtıldı. Silikondan imal edilmiş toka ya da mandal bulundurmayan bu kordon Apple Watch 6’ya yeni bir görünüş kazandırıyor. Kordon haricinde kadranda da geliştirmeye giden Apple, kişiselleştirilebilir çizgili ve Memoji bazlı saat arayüzünü cihazlara getiriyor.

Apple Watch SE ve Watch 6 serisi tanıtıldı!

Çocuğunuzun verileri de sizin telefonunuzda

Yeni seriyle gelen bir diğer özellik, saati Apple Family Setup’ın bir parçası yaparak birden fazla saatin tek bir cihazdan izlenebilmesini sağlıyor. Bu şekilde çocuğunuzun Apple Watch’ındaki verileri ve kendi verilerinizi tek bir ekrandan takip edebileceksiniz. Cihaza getirilen Rahatsız Etme modu benzeri ‘Okuma modu’ ile beraber ise çocukların odaklarını dağıtmamayı hedefleniyor.

Apple Watch SE ve Watch 6 serisi tanıtıldı!

Uygun fiyatlı Watch SE de tanıtıldı

3.799 TL fiyat etiketine sahip Watch 6 serisini yüksek fiyatlı bulanlar içim Apple uygun fiyatlı bir versiyonu da lansmanda tanıttı. SE modeli, Watch 6 serisi ile aynı ekran büyüklüğüne sahipken S5 yonga setiyle geliyor. Apple Watch 3’ün 1.899 TL’den satıldığını ve yeni birçok geliştirmeyi desteklemediğini göz önüne alırsak Watch SE’nin 2.799 TL fiyatı nispeten makul karşılanabilir. Yeni seride kutudan şarj cihazının da çıkmadığını belirtelim.

 

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Geek tadında derlediğim haberleri, Hardware Plus bünyesinde paylaşıyorum. Teknoloji, bilim ve popüler kültür adına her şeye meraklı, tasarımcı adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Foxconn, 24 saatini iPhone 12 üretimine adadı

Yazan:

Foxconn fabrikalarında devam etmekte olan iPhone 12 üretimi, maksimum kapasiteye ulaşmış durumda. Üretim hatları 24 saat kesintisiz olarak çalışıyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 mini ve iPhone 12’nin depolama seçenekleri sızdırıldı

reklam
MSI reklamı

Foxconn, işçileri resmi tatilde de çalıştırmayı amaçlıyor

Şirket, işçiler için zorunlu fazla mesai sistemine geçti. Çalışanlardan, Çin’de 1 Ekim’de başlayan ve sekiz gün süren ulusal tatilde de çalışmaları istendi. Çalışanlardan Wang Guofeng, yaz aylarından bu yana fazla mesai sistemine geçildiği, çoğu işçinin ayda yalnızca dört gün izinli olduğunu belirtiyor. Ma soyadlı başka bir çalışan, günün 24 saati üretimin devam ettiği bir sisteme geçtiklerini aktarıyor.

Foxconn

Çin’de her yıl 18 Ekim tarihleri arasında ‘Ulusal Gün’ ve ‘Ulusal Gün Altın Haftası’ gerçekleşiyor ve bu tarihler arasında resmi tatil uygulanıyor. Foxconn çalışanlarının bu tatilden mahrum kalmaları oldukça muhtemel. Bazı işçiler ise bu durumdan oldukça memnun. Öyle ki; Çin’deki yasalar gereği, resmi tatillerde işçi çalıştıran kurumlar, ilk üç gün için üç kat daha fazla maaş ödemek zorundular.

Beklenen iPhone 12 modelleri şu şekilde;

iPhone 12 mini: 5.4-inch
iPhone 12: 6.1-inch
iPhone 12 Pro: 6.1-inch
iPhone 12 Pro Max: 6.7-inch

iPhone 12

Yeni iPhone modellerinin 13 Ekim’de tanıtılması bekleniyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Apple

iPhone 12 mini ve iPhone 12’nin depolama seçenekleri sızdırıldı

Yazan:

iPhone 12

Twitter’da paylaştığı akıllı telefon sızıntılarıyla ünlü Jon Prosser, iPhone 12 mini ve iPhone 12 modellerinin 5 Ekim itibarıyla distribütörlere gönderilmeye başlanacağını paylaştı. Pro modellerin de aynı etkinlikte duyurulacağını ancak distribütörlere ulaştırılmasının kasım ayını bulacağını iddia etti.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ne zaman tanıtılacak?

reklam
MSI reklamı

iPhone 12 ve iPhone 12 mini, 64 GB depolama alanıyla başlayacak

Jon Prosser, mayıs ayında yaptığı paylaşımda, iPhone 12 serisinin minimum 128 GB depolama alanıyla satışa sunulacağını belirtmişti. Son paylaşımında ise; iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinde en düşük depolama alanının 64 GB’dan başlayacağını belirtti. Pro modeller ise minimum 128 GB’dan başlayacak. Bir başka Twitter hesabı olan L0vetodream, yine mayıs ayında yaptığı bir paylaşımda, iPhone 12 ve iPhone 12 mini modelleri için 64 GB vurgusunda bulunmuştu.

Zaman zaman yanılabiliyor

Jon Prosser, özellikle Apple ile ilgili  yaptığı paylaşımlarda bazen tutarsız olabiliyor. Ağustos 2020’de gerçekleştirdiği bir paylaşımda, yeni Apple Watch ve iPad modellerinin basın bültenleri aracılığıyla tanıtılacağını iddia etmişti. Eylül 2020‘de yaptığı bir başka paylaşımda ise, söz konusu basın bültenlerinin 8 Eylül Salı günü dağıtılacağını iddia etti fakat söz konusu tarihte hiçbir ürün tanıtılmadı. Bunun yerine Apple, 8 Ekim tarihinden bir hafta sonra yeni Apple Watch ve ‌iPad‌ modellerini tanıttığı ‘Time Flies’ etkinliğini gerçekleştirdi.  Jon Prosser, bu ayın başında yaptığı bir paylaşımda, sekizinci nesil bir ‌iPad‌ ve daha düşük fiyatlı bir Apple Watch modelinin Apple’ın ‘Time Flies’ etkinliğinde tanıtılacağını fakat yeni iPhone’lar ve AirPods Studio kulaklıklarının tanıtılmayacağını doğru tahmin etmişti.

Yeni iPhone modellerinin 13 Ekim’de tanıtılması bekleniyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iPhone 12 ne zaman tanıtılacak?

Yazan:

iPhone 12

Apple, 15 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtmamıştı. iPhone 12 modelinin ne zaman tanıtılacağı ve sevkiyatına başlanacağı merak konusu.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 serisinin yeni modeli: iPhone 12 mini

reklam
MSI reklamı

Apple, tatil sezonunu kaçırmak istemiyor

Apple tarafından henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Apple’ın COVID-19 salgınının sonuçları sebebiyle lansmanı ertelediğini biliyoruz. ABD’deki tatil sezonu yaklaşırken, Apple’ın daha fazla bekleyeceğini düşünmek pek mantıklı değil.

Tahminler 13 Ekim’i işaret ediyor

Akıllı telefonlarla ilgili sızıntılar paylaşan Jon Prosser, çeşitli kaynaklardan aldığı bilgilere göre, lansmanın 13 Ekim tarihinde yapılacağını paylaştı. 16 Ekim’de ön siparişe açılması beklenen yeni iPhone’un, 23 Ekim itibarıyla Apple mağazalarındaki yerini alması bekleniyor. Jon Prosser, ağustos ayında yaptığı paylaşımda; lansmanın 12-18 Ekim tarihleri arasında yapılacağını, iPhone 12 Pro modellerinin ön sipariş ve sevkiyatının kasım ayına sarkabileceğini belirtmişti.

Apple’ın yeni ürünler duyururken salı günlerini tercih ettiğine birçok kez şahit olmuştuk. Ayrıca Apple’ın eylül ayındaki büyük etkinliklerden sonra ekim ayında da etkinlikler yaptığını düşünürsek, 13 Ekim Salı günü bir lansman gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel. AppleInsider ve MacRumors gibi önemli kaynaklar da 13 Ekim tarihinde karar kılmış durumdalar.

iPhone 12

Apple’ın bu yıl dört yeni iPhone modeli tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu