Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple Watch 100 milyon kullanıcıya ulaştı

apple Watch

Akıllı saatlerin kralı Apple Watch, 100 milyon kullanıcıya ulaştı. İnanılmaz büyük olan bu sayı, iPhone kullanıcılarının sadece %10’luk kısmını oluşturuyor.


Göz atmak isteyebilirsiniz: ihtiyacınız olabilecek Apple ürünlerini özellikle Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.


Apple, Dünya’daki en büyük teknoloji şirketi. Şirketin ürettiği teknolojiler, adeta standartları belirliyor. şirket, premium ürünler söz konusu olunca o kadar başarılı ki, sadece kulaklık departmanı bile tek başına çift haneli, milyar dolarlık bir şirket ediyor. Kısa bir örnek vermek gerekirse tek başına AirPods kulaklıklar, Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları’ndan daha değerli. Apple tarafından piyasaya sürülen ürünler, fiyatı ne olursa olsun milyonlarca satmayı başarıyor. Söz konusu ürünlerden biri de Apple Watch. Şirketin akıllı saatleriyle ilgili yeni ortaya çıkan istatistikler, akıllı saatin 100 milyon kullanıcıya ulaştığını gösterdi. İşte detaylar.

apple Watch

Apple Watch 100 milyon kullanıcıya ulaştı

Son ortaya çıkan araştırma, Dünya çapındaki Apple Watch kullanıcı sayısının 100 milyona ulaştığını gösterdi. Bu sayı oldukça yüksek gözükse bile iPhone kullanıcılarının, sadece %10’luk kısmını oluşturuyor. Apple telefonlar, bugüne kadar bir milyardan fazla sattı. Akıllı saatin kullanıcılarının 100 milyon olması bu kullanıcıların sadece küçük bir kısmının bu saatleri aldığı anlamına geliyor. Apple’ın akıllı saatlerinin, oldukça yüksek fiyatlarla piyasaya çıktığını düşünürsek, bu durum çok da şaşırtmıyor. Akıllı cep telefonları bir ihtiyaç olarak değerlendirilirken, akıllı saatler pahalı aksesuarlar olarak kalıyor. Özellikle 2020 yılı, Apple akıllı saatler için iyi geçti. Şirket yıl içerisinde 35 milyon adet saat satmayı başardı. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


Özellikle göz atmak isteyebilirsiniz: iOS 14.5 internet kullanımınızı Google erişiminden uzak tutmak istiyor


 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Oğuz Çakır

Sadece aldığım ürün hakkında bilgim olsun istemiştim, şimdi burdayız.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval