Sosyal medya

Kültür-Sanat

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk gösterim tarihi açıklandı!

Amazon’un en çok beklenen ve ismi henüz açıklanmayan Yüzüklerin Efendisi dizisinin çıkış tarihi ile ilgili resmi açıklama geldi. Çekimleri tamamlanan dizinin 2 Eylül 2022 Cuma günü Amazon’un Prime Video servisinde sahne alacağı duyuruldu.

Dizinin çıkış tarihinin yanında, çekimleri gerçekleştiren Amazon Stüdyoları tarafından resmi olarak diziden ilk kare de paylaşıldı. İlgili kare, çekimlerin yakın zaman önce Yeni Zelanda’da tamamlanmasının akabinde paylaşıldı. Hayranlar tarafından dikkatlice incelenen kareye dayanarak Valar ağaçlarının fark edilmesiyle dizinin Valar’da (Valinor) geçtiği ortaya atıldı.

Orta Dünya’nın ikinci çağında geçecek olan dizi, kronolojik sıraya göre J.R.R. Tolkien’ın Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitaplarından binlerce yıl önce gerçekleşen olayları konu alacak. Dizide yer alacak olan hem tanıdık hem de yeni karakterlerin Orta Dünya’da yeniden ortaya çıkan kötülüğe karşı mücadelesinin işleneceği söyleniyor.

İsmi henüz açıklanmayan proje büyük bir yatırım yapılarak Amazon bünyesine dahil edildi. Dizinin yalnızca ilk sezonunun yapım maliyeti de yaklaşık 465 milyon dolar tuttu. Bu projenin Amazon için öneminin daha iyi anlaşılması adına Game of Thrones’un son sezonunun bir bölümünün maliyeti, ayrılan bütçenin en fazla 5 milyon dolar olmasına rağmen en fazla 15 milyon dolar tuttu.

Dizinin açıklanan oyuncuları arasında Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler bulunuyor. Dizi sorumluları J.D. Payne ve Patrick Mckay ise dizinin idari yapımcılık görevini üstleniyor. Payne ve Mckay yaptıkları ortak basın açıklamasında şu cümlelere yer verdiler:

“Bilbo’nun dediği gibi ‘Sanıyorum şimdi bir başka yolculuğa çıkmak için hazırım,’”

“Aylarca Orta Dünya’yı yaşamak ve havasını solumak hayatta bir kez edinilebilecek bir macera. Hayranların da bizim gibi bunları bir an önce yaşayabilmesi için sabırsızlanıyoruz.”

Yapımcıların serinin hayranlarını heyecanlandıran açıklamalarının ardından dizi için olan beklenti bir hayli yükselmişe benziyor. Yalnızca diziden paylaşılan bir kare üzerinden bile reddit postu altında bir çok teori hayranlar tarafından üretildi. Dizinin ilk gösterimi gelecek sene Prime Video üzerinden 240 farklı ülke ve bölgede yapılacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval