Sosyal medya

Genel

AirPods Pro kullanıcıları yeni güncellemeyi beğenmedi

AirPods  Pro kablosuz kulaklığı için paylaşılan son güncelleme kullanıcıları memnun etmedi. Aktif gürültü önleme sisteminin eskisi kadar iyi çalışmadığını belirten tüketiciler, 2C54 güncellemesinin düzenlenmesini istiyor.

İlginizi çekebilir:  Almanya, 5G için Huawei’ye güveniyor

reklam

Apple 28 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikle yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro modelini tanıtmıştı. Aktif gürültü engelleme teknolojisi ve yenilenen dış görünüşü ile kullanıcıların dikkatini çeken kulaklık 16 Aralık tarihinde yeni bir güncelleme aldı. 2C54 kod numarası ile kullanıcılara paylaşılan yazılım güncellemesi bazı geliştirmeleri içerisinde barındırırken aktif gürültü engelleme teknolojisinde bazı sorunları beraberinde getirdi. Reddit üzerinde paylaşımlarda bulunmaya devam eden Apple kullanıcıları, son güncelleme ile birlikte aktif gürültü engelleme sisteminin eskisi kadar iyi çalışmadığını belirtti. 2B588 eski yazılımının bu teknolojide daha verimli çalıştığını belirten kullanıcılar yeni bir yazılım güncellemesinin cihaza paylaşılmasını istiyor.  Söz konusu güncelleme ile birlikte cihazın bas doğruluğunun geliştirildiği, frekans tepkimesinin iyileştirildiği belirtiliyor.

AirPods Pro

reklam
Aorus reklamı

Apple AirPods Pro özellikleri ve fiyatı

Boyut ve Ağırlık

Uzunluk: 30,9 mm Genişlik: 21,8 mm Derinlik: 24,0 mm Ağırlık: 5,4 gram

Kablosuz Şarj Kutusu Uzunluk: 45,2 mm Genişlik: 60,6 mm Derinlik: 21,7 mm Ağırlık: 45,6 gram

Teknolojiler:

Ses Teknolojisi, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf Mod, Adaptif EQ, Basınç eşitleme için havalandırma sistemi ,Yüksek gezinimli özel Apple sürücüsü, Yüksek dinamik aralıklı özel amplifikatör

Fiyatı:

1899 Türk Lirası

Adventure İstanbul

Mobil cihazlara ilgi duyan teknoloji yazarı.omersanli17

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Google 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Google

Google, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel “doodle” hazırladı. İnternet kullanıcılarını, arama motorunun ana sayfasında bugüne özel hazırlanan bir animasyonla karşılaşıyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: MediaMarkt 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyor

reklam

Google

Google kullanıcılarını ana sayfasında bugüne özel hazırlanan ve üzerine tıklandığında yaşamın her alanındaki kadınların elleriyle anlatıldığı bir animasyonla karşılaşıyor.

reklam
Aorus reklamı

“Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” linkine tıklandığında ise “Her ilk, sonradan gelenler için kapıyı açar.” mesajı veriliyor. Ayrıca dünyadaki ilkleri başaran kadınlara ilişkin bilgilere de yer veriliyor.

Google  tarafından yapılan Doodle uygulamaları; dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor. Özel tasarımlı logonun üstüne tıklanarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişiliyor.

Google

Google tarafından unutulmayan Dünya Kadınlar Günü nedir?

Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü; her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların; siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Türkiye’de ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı.

Google

Bu, kadın hakları hareketinde odak noktasıdır. Amerika Sosyalist Partisi,; 28 Şubat 1909’da New York’ta bir Kadınlar Günü düzenledikten sonra, 1910 Uluslararası Sosyalist Kadın Konferansı her yıl bir Kadınlar Günü düzenlenmesini önerdi. 1917’de Sovyet Rusyası’nda kadın oy hakkı kazandıktan sonra, 8 Mart orada ulusal bayram oldu.

Son olarak Google tarafından unutulmayan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü; kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyoruz.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler veya genel ihtiyaçlar alışveriş listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trendyol listesini incelemek içinde burayı tıklayın!

Adventure İstanbul
Devamını oku

Genel

Türk Telekom’dan Dijital Pazar Yeri etkinliği.

Yazan:

Türk Telekom, kadın girişimciliğini destekleyerek onların başarı hikâyeleri yazmalarına öncülük etmeye devam ediyor. Proje kapsamında;  ‘Dijital Pazar Yeri’ etkinliğine katılan 10 kadın ürünlerini ve hikâyelerini paylaştı.


Göz atmak isteyebilirsiniz;  Türk Telekom START Başvuru Sayısında artış!

reklam

Türk Telekom’un kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesini ve üretim ekonomisine aktif katılımını sağlamayı amaçladığı; “Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay” projesi, 8 Mart  öncesinde yaptığı etkinlikle devam ediyor.

reklam
Aorus reklamı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği; “Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay” projesiyle, ‘Dijital Pazar Yeri’ etkinliği düzenlendi. Ayrıca çevrimiçi düzenlenen etkinliğe kendi ürünleriyle markalarını yaratan kadınların katılımı oldu. Ayrıca daha önce hiç çalışmamış, el emeği ürünlerini internetten kitlelere ulaştıran 10 kadın daha projedeydi.

Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ projesiyle bugüne kadar 5 bin kadına ulaştı. Kadınlar, dijital pazarlama eğitimi başta olmak üzere, ürünleri için doğru sosyal medya mecralarının belirlenmesi, hedef kitle seçimi, e-ticaret mevzuatları, daha etkili pazarlama yöntemleri konularında profesyonelleşti.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Genel

Monster Notebook Mağazaları Açılıyor

Yazan:

monster

Monster Notebook, 8 Mart Pazartesi günü saat 09.00 itibarıyla Türkiye’deki tüm mağazalarının ve teknik servislerinin kapılarını yeniden açma kararı aldı. Ayrıca şirket, aralık ayında tüm mağaza ve teknik servislerini geçici bir süreyle tamamen sanal ortama taşıyarak yalnızca dijital mağaza üzerinden hizmet vereceğini duyurmuştu.


Bakmakta fayda var: Oppo Türkiye’de üretime resmen başladı!

reklam

Monster Notebook’un Türkiye’deki tüm mağaza ve teknik servisleri 8 Şubat saat 09.00 itibarıyla, kontrollü sosyal hayat kuralları çerçevesinde kapılarını ziyaretçilere açıyor.

reklam
Aorus reklamı

09.00 – 19.00 saatleri arasında HES kodu ile ziyaretçi kabul edecek mağaza ve teknik servislerde; maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen eksenindeki kontrollü sosyal hayat kuralları geçerli olacak.  Ayrıca dijital mağazası ise haftanın yedi günü 09.00 – 20.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Aynı zamanda monsternotebook.com.tr adresindeki Monster Notebook Dijital Mağazası’nda kullanıcılar; herhangi bir randevu sistemine tabii olmadan, diledikleri satış temsilcisi ile anında ve birebir görüntülü video bağlantısı yapabiliyor.

Notebook

Monster Notebook Dijital Mağazası aynı zamanda, oyun ve teknoloji tutkunlarına yönelik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Oyun, teknoloji ve diğer alanlardaki fenomen isimlerinin Monster Notebook kullanıcıları ile bir araya geldiği etkinlikler her hafta cuma günleri düzenleniyor.

Adventure İstanbul
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler