Sosyal medya

Nasıl Yapılır

AirPods için cihazlar arası geçiş sorunlarını düzeltmenin 6 yolu

AirPods
reklam

AirPods kulaklıklar günümüzün en popüler kablosuz kulaklıklarından biri. iOS 14, iPadOS 14 ve Mac Big Sur işletim sistemlerinin cihazlara sunulmasıyla beraber, AirPods kulaklıklar, yepyeni bir özellik olan cihazlar arası otomatik geçişle tanıştılar. Bu özellik sayesinde, farklı Apple cihazlarınızda arama yaptığınızda, müzik dinlediğinizde veya video izlediğinizde AirPods sizi uğraştırmadan kullandığınız cihaza bağlanabilir hale geldi. Otomatik geçiş fonksiyonu kullanıcılar tarafından çok sevilse de, bazen tam anlamıyla kusursuz çalışmayabiliyor. Bu problemin 6 farklı çözümünü sizler için listeledik…


İçinde AirPods modellerinin de bulunduğu, sizler için özenle hazırladığımız tam kablosuz bluetooth kulaklık (TWS) listemize bu linkten ulaşabilirsiniz.


#1 – Hangi AirPods jenerasyonunu kullandığınızı kontrol edin

Otomatik geçiş özelliği, 1. jenerasyon hariç, bütün AirPods’larda bulunuyor. Ancak 1. ve 2. jenerasyon AirPods kulaklıklar dış görünüş açısından hemen hemen aynı olduğu için ayırt etmesi zor olabilir. Bunun için AirPods’unuzun model numarasını şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

 1. AirPods’unuzu iPhone veya iPad’inize bağlayın
 2. Ayarlar > Bluetooth’a gidin
 3. AirPods’unuzun isminin yanındaki i’ye (info) dokunun
 4. En altta Hakkında kısmından model numarasını kontrol edin.

AirPods

reklam
Aorus reklamı

Eğer model numaranız A1523 veya A1722 ise, 1. jenerasyon; A2031 veya daha yüksek bir numara ise 2. jenerasyon bir AirPods’a sahipsiniz demektir.

#2 – Cihazlarınızın yazılım güncellemelerini kontrol edin

AirPods kulaklıklar, otomatik geçişleri yalnızca, iOS 14, iPadOS 14 ve Mac Big Sur 11 veya daha yeni işletim sistemlerinin olduğu cihazlarda yapabiliyor. Bu yüzden, bu özelliğin çalışması için bütün cihazlarınızın işletim sistemlerinin güncel olması gerekli. Eğer bu sistemlerin zaten üzerinde bir sürüm çalıştırıyorsanız, ama yine de güncel sürümden gerideyseniz, tekrar güncelleme yapmanızı öneririz. Kullandığınız işletim sistemini Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından kontrol edebilir; Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’den de güncelleyebilirsiniz.

#3 – Aynı Apple kimliğini kullandığınızdan emin olun

Cihazlar arası geçiş sadece aynı Apple kimliğini kullanan cihazlarda yapılabiliyor. Eğer farklı Apple kimlikleriyle kullandığınız cihazlarınız varsa, bunu değiştirmeniz gerek. Aksi takdirde AirPods kulaklıklarınız farklı kimliğe sahip diğer Apple cihazını otomatik geçiş için tanımayacaktır. Cihazlarınızda hangi Apple kimliğini kullandığınızı Ayarlar > En üstteki profil resmine tıklayarak kontrol edebilirsiniz.


İlginizi çekebilir: Apple, AirPods Max spor versiyonunu 2021 ortasında çıkaracak!


#4 – Otomatik bağlanma ayarlarını kontrol edin

Farklı Apple cihazlarınızın kulaklığınızın bağlanması için farklı ayarları olabilir. Otomatik geçiş için bütün cihazlarınızın otomatik olarak bağlanmaya ayarlanmış olması gerekir. Bunu kontrol etmek için,

AirPods

 1. Ayarlar > Bluetooth’a gidin
 2. AirPods’un yanındaki i’ye dokunun
 3. Bu iPhone’a Bağlan kısmından Otomatik Olarak seçeneğini seçin.

#5 – AirPods’un aygıt yazılımını kontrol edin

AirPods kulaklıklar eğer 3A283 sürümünde değilse, otomatik geçişi desteklemeyecek demektir. Genel olarak bu sürüm kullanıcıya bırakılmadan otomatik olarak güncelleniyor. Ama yine de bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için aygıt yazılımının sürümünü Bluetooth menüsünden AirPods’un yanındaki i’ye basarsanız Hakkında kısmının en sonunda Sürüm olarak görebilirsiniz.

AirPods

Eğer burda farklı bir sürüm görüyorsanız, AirPods’u kutusuna koyup 15 – 30 dakika boyunca şarj ederek yazılımı güncellemesini sağlayabilirsiniz.

#6 – AirPods’unuzu sıfırlayın

Eğer yukarıdaki yöntemler sorunu çözmediyse, büyük ihtimalle AirPods’unuzu sıfırlamanız gerekiyor demektir. Bu işlem AirPods’unuzun sizin tarafınızdan yapılan bütün bağlantılarını ve ayarlarını sıfırlayacaktır, ancak eski haline getirmesi çok uzun süren işlemler değil. En önemlisi ile bu sıfırlama işlemi, pek çok sık görülen AirPods sorununu çözüyor. Sıfırlama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. AirPods’u şarj kutusunun içine koyun
 2. Kutunun kapağını açın ve 15 saniye boyunca, ışık turuncu yanana kadar arkasındaki düğmeye basılı tutun.
 3. Eğer AirPods Max kullanıyorsanız aynı işlemi Crown düğmesine basılı tutarak yapın.
 4. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra kulaklığınızı tekrar cihazlarınızla eşleştirin.

 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Ekspertlerin dünyasında, geniş skalada okumayı ve öğrenmeyi seven biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamera Kıyaslama

Google Kamera Nasıl Kurulur? | Mi Kamera vs GCam

Yazan:

reklam

Google Pixel telefonlarının kameralarının çok iyi iş başardığını, gerçeğe en yakın fotoğrafları çıkarttığını ve özellikle portre çekimlerdeki kalitesinin diğer markaların kameralarından daha iyi olduğunu çoğu Android sever biliyordur diye tahmin ediyoruz. Peki Pixel telefonlarda olan bu Google Kamerayı kendi Android telefonlarımıza da kurabiliyor muyuz? Cevap: Evet.


Bakmakta fayda var: Apple komisyon alamadığı için Netflix’i cezalandırmak istemiş!


Google Kamera Nasıl Kurulur? | Mi Kamera vs GCam – YouTube

Google Kamera nasıl kurulur?

Öncelikle telefonunuzun Google Kameraya uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Birçok Android telefon için Google Kamera kurulabiliyorken bazılarına kurulamıyor. Kurulamayan telefonlardan örnek vermek gerekirse Samsung kanadında Exynos işlemcili modellere Gcam yazılımını yüklemek mümkün olmayabiliyor. Snapdragon versiyonları için çalışmalar yapılsa da bu kurulumu yapmak Samsung cihazlar için zor oluyor ya da hiç olmuyor. Ayrıca Huawei telefonlar da Google servisleri olduğunda bile kurulamıyorken artık Google servislerinin de olmaması sebebiyle artık böyle bir imkan da bulunmuyor. Ancak diğer Android markalarında rahatlıkla kurulabiliyor. İlk olarak camera2api aktif olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Camera2 API Probe uygulamasını Play Store üzerinden telefonunuza kurarak Google Kamera desteği olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu uygulama telefonunuzdaki kamera hakkında detaylıca özellikleri listeleyecek. Eğer telefonunuz uygunsa, en uygun Gcam APK’sını ve Config ayarlarını bulup yükleyebilirsiniz.

En uyumlu Google Kamera nasıl bulunur?

Bu konuda kesin bir bilgi olmamakla beraber deneme yanılma yoluyla size ve telefonunuza en uygun modu bulabilirsiniz. Buradaki linke girdiğinizde karşınıza çıkan sayfada birçok Google Kamera geliştiricisi mevcut. Bunlardan bir tanesi seçip en stabil olanı indirebilirsiniz. APK olarak indireceğiniz için Bilinmeyen Kaynaklar’dan indirmeye izin vermeniz gerekiyor. Buna izin verdikten sonra artık Google Kamera kurulmuş oluyor. İndirdiğiniz APK’nın stabil ve telefonunuza uygun olmasına dikkat edin. Aksi takdirde Gcam’i kurmuş olsanız bile açılmayabilir, açılıp sürekli uygulamadan atabilir veya açılsada fotoğraf çekiğinizde çekilen fotoğrafı kaydetmemiş olabilir.

reklam
Aorus reklamı

Google Kameraya uygun Config nasıl yüklenir?

Öncelikle Config nedir buna bir yanıt verelim. Config, Türkçe karşılığıyla konfigürasyon anlamına gelir ve fotoğrafın çekim esnasındaki pozlama, kontrast, Açık ve koyu tonlar, gölgeler, sıcaklık ve renk tonu, canlılık ve doygunluk gibi ayarların düzenlendiği kısımdır. Geliştiriciler tarafından nasıl birçok Google Kamera seçenekleri varsa aynı şekilde Configler de bulunur. Bu kişisel bir göz zevkidir. Kimi geliştiriciler sıcak renkler sunan yazılımlar geliştirirken kimileri ise soğuk renkler üreten yazılım geliştirir. Ek olarak daha canlı ve keskin sonuçlar alabilirken daha yumuşak ve gerçeğe yakın renkler de verebilir. Gelelim nasıl Config kurulacağına. Eğer telefonunuza uygun bir Google Kamera bulduysanız ve config dosyasını da indirdiyseniz, sıra bu Config’i Google Kamera’ya kurmaya geldi. Maddeleri teker teker uygulayalım:

 • Google Kamera uygulamasını açın ve ayarlarına girin.
 • Ayarların en alt tarafında bulunan yapılandırma kısmına girin.
 • Karşınıza gelecek olan üç seçenekten en alttaki “kaydet” kısmına basıp herhangi bir şey (asdfg) yazın ve kaydedin.

Bu adımları yaptıktan sonra telefonunuzun dosyalar kısmına girmeniz gerekiyor. Burada İndirilenler veya Download dosyasına girin ve indirdiğiniz Config’i seçerek “Taşı” seçeneğine basın. Taşıma işlemini yine telefonunuzun Dosyalar kısmında;

 • Depolama>Gcam>Configs7 dosyası içine bırakın.
 • Google Kamerayı açın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra kamera değiştirme denklanşör ve fotoğraflar kısmının arlarında bulunan siyah noktaya iki kere basın.
 • Karşınıza Choose Config kısmı gelecek. Buradaki seçeneklerden indirdiğiniz Config’i seçin ve uygula (restore) seçeneğine basın.

Google Kamera kendini yeniden başlatacak ve artık indirdiğiniz Config’te GCam’e uyumlu bir hale gelmiş olacak.

Biz videoda kullandığımız telefonlar olan Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 NFC için Google Kamerayı buradan, Config dosyasını da buradan indirdik. Eğer siz de bu telefonları kullanıyorsanız bu linklerden faydalanabilirsiniz. Ek olarak başka Xiaomi telefonları kullanıyorsanız buradaki linkten kendi telefonunuza uygun olanı indirebilirsiniz.

Eğer Xiaomi’den başka bir Andriod marka telefon kullanıyor iseniz buradaki linkten Google Kamera APK’larına ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 NFC’ye Hepsiburada üzerinde göz atmak ve satın almak için; https://app.hps.im/d7ct/fd8b9514 Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 NFC’ye Trendyol üzerinde göz atmak ve satın almak için; https://ty.gl/sr7vxv5mh

 

 

 

 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Nasıl Yapılır

iPhone depolama alanı nasıl boşaltılır? İşte ipuçları

iPhone depolama alanı
reklam

iPhone sahipleri, akıllı telefon kullanıcıları arasında muhtemelen en çok depolama alanı sıkıntısı çekenlerin başında geliyor. Bu durumun ana iki nedeni var. Öncelikle, malumunuz, iPhone’da birçok Android telefonun aksine sd kart gibi harici bir yolla hafıza arttırılamıyor. İphone depolama alanı sıkıntısının bir diğer nedeni ise Apple’da yüksek depolama alanına sahip modellerin fiyatlarının bir hayli yüksek olması. Bundan dolayı, birçok iPhone kullanıcısı telefonlarını kullandıkları süre boyunca en az bir kez bu konuda sıkıntı yaşamıştır dersek çok da isabetsiz bir tahmin yapmış olmayız herhalde. Aslında, bu sorunu bir iCloud vb. bulut depolama hizmeti alarak basit bir şekilde çözmek mümkün. Ancak, gerek maddi yönü gerek güvenlik kuşkuları nedeniyle bazı kullanıcılar bu yöntemi tercih etmiyor. Biz de tam bu yüzden sizler için bu rehberi hazırladık. İşte “Diğer” kısmı ve başka yöntemlerle iPhone depolama alanı açma yolları…

iPhone depolama alanına nasıl bakılır?

Aslında bu işlem çok basit. Hatta, okuyucularımızın büyük bir kısmının depolama alanını rahatça kontrol edebildiğinden eminiz. Ancak, gelin yine de kısaca bir üstünden geçelim.

iPhone saklama (depolama) alanını görmek için izlemeniz gereken 3 adım şu şekilde:

1- Ayarlara gidin.

reklam
Aorus reklamı

2- Genel seçeneğine tıklayın.

3- iPhone Saklama Alanı’na girin.

iPhone depolama alanı “Diğer” bölümü nedir, ne işe yarar?

iPhone

İphone’unuzun saklama alanını incelerken büyük ihtimalle “Diğer” seçeneğine denk gelmişsinizdir. Bu seçeneğe yukardaki renkli saklama alanı barından bakabileceğiniz gibi, saklama alanı kısmında en alta kaydırarak da ulaşmanız mümkün.

İphone depolama alanı

Peki bu “Diğer” kısmı ne işe yarıyor? Bu klasör telefonunuzda tek başına kendi kısımlarını hak etmeyecek kadar az veri içeren içeriklerin toplandığı yer. Örneğin; cache’ler, kişisel ayarlarınız, kaydedilmiş mesajlarınız, sesli notlarınız vb. gibi küçük veriler bu kısımda saklanmakta. Yani, buradaki dosyaları teker teker belirleyip silmemiz mümkün değil. Ancak yine de, “Diğer” kısmını da temizlememiz mümkün. Gelin bunun nasıl yapılacağına bakalım.


Bu haberi de sevebilirsiniz: Netflix ebeveyn kontrolleri nasıl kullanılır?


iPhone depolama alanındaki “Diğer” kısmı nasıl temizlenir?

Yukarda da söylediğimiz gibi, “Diğer” kısmı iOS deneyimimiz arttıran bazı önemli verileri saklamakta. Dolayısıyla, bu kısmı tam anlamıyla sıfırlamamız mümkün değil. Fakat, bu tabi ki de “Diğer” klasörünü küçültemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bunu nasıl yapacağımıza geçmeden önce, son olarak, normal bir “Diğer” kısmının nasıl gözükmesi gerektiğine değinelim. Ortalama bir kullanıcı için, bu kısmın 5-10 GB arası olması gayet normal ve idealdir. Eğer sizin de “Diğer” kısmınız bu aralıktaysa, çok fazla bir temizlik yapmanız mümkün olmayabilir. Ancak 10 GB’ı aşan her değer, sıkı bir temizlik yapabileceğiniz ve dolayısıyla iPhone’unuzun depolama alanını bu yöntemle boşaltabileceğiniz anlamına geliyor.

“Diğer” kısmının temizlenmeye değer olup olmadığını anlamak için, tabi, önce buraya ulaşmamız gerekiyor. Bu işlem yine çok basit:

1- Yukarda anlattığımız gibi, Ayarlar’dan iPhone Saklama Alanı!na gidip en alta kadar kaydırın.

2- Diğer seçeneğine tıklayın.

iPhone depolama alanı

#1- Safari Cache’ini temizleyerek Diğer kısmını açabilirsiniz

Safari cache’leri “Diğer” bölümünü en çok dolduran verilerin başında geliyor. Bu cahce’leri ziyaret ettiğiniz sayfalar ve burdaki bazı işlemleriniz oluşturuyor. Bu bilgilerin tutulmasının nedeni ise çok basit: bir daha bu sayfaları ziyaret ettiğinizde işinizi kolaylaştırmak. Eğer ziyaret ettiğiniz web siteleri çok fazlaysa ve burada çok işlem yapıyorsanız, telefonunuzda yer açmak için Safari cache’lerini temizlemek iyi bir seçenek olabilir. ***Ancak, burada dikkat kesilmenizi rica ettiğimiz çok önemli bir uyarımız var: Eğer internet sayfalarındaki hesaplarınızın şifrelerini sadece Safari’de tutuyorsanız, bu işlem bu bilgilerin de gitmesine neden olacaktır. Fakat,  Safari’ye ek olarak, şifre vb. bilgilerinizi iCloud veya Google Cloud gibi bir hizmetle saklıyorsanız, bu cache temizleme işlemini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.***

Safari cache’lerini şu şekilde silebilirsiniz:

Son adımdan sonra ise karşınıza gelen ekranda “Tüm Web Sitesi Verilerini Sil” seçeneği gelecek. Bu seçeneğe tıklayıp onayladığınızda cache silme işlemimiz tamamdır.

#2- Netflix vb. dijital yayın servislerindeki izleme sürelerinizi düşürerek Diğer kısmında yer açabilirsiniz

Netflix, Amazon Prime Video, Spotify vb. gibi platformlardan içerik tüketmek de iPhone’unuzun “Diğer” adlı depolama alanı sekmesini şişiren aktivitelerden. Tabi, burada bu platformlardan daha sonra çevrimdışı izlemek için içerik indirmekten bahsetmiyoruz. Bu indirme işlemini yapmadan, sadece bir şeyler izleyip dinlemekle de iPhone’unuzun hafızasını doldurabilirsiniz. Ya da bu konudaki diğer bir seçenek yine cache temizlemek. Fakat bu sefer spesifik uygulamalar için. ***Yine uyarımızı yapalım: Bu işlemi yapmak tüm izleme geçmişinizin kaybolmasına yol açabilir***. Örneğin, Netflix’te çok içerik tükettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Sadece Netflix uygulamasının cache’ini temizlemeniz mümkün:

1- Ayarlar’da iPhone Saklama Alanına girip, Netflix seçeneğine tıklayın.

2- Burda “uygulamayı kaldır” opsiyonunu seçerseniz uygulamanın kapladığı yer boşalacaktır. İzleme geçmişi gibi verileriniz bu durumda saklanmaya devam edecek. Ancak bu durumda uygulamada telefonunuzdan silineceğini de hatırlatalım. iPhone’da bu konu ne yazık ki Android kadar kolay değil ve uygulamadan uygulamaya değişmekte. O yüzden her uygulamayı ayrı ayrı kontrol etmenizi öneririz.

Başka hangi yollarla depolama alanı açılır?

iPhone depolama alanı

İphone depolama alanı açmanın yolları sınırsız. Tabi, bunlardan birçoğu sizin de ilk aklınıza gelen “kullanmadığın verileri ve uygulamaları silme” prensibine dayanıyor. O yüzden bunlar es geçeceğiz. Ancak bazı akla çok gelmeyen şu yöntemleri de deneyebilirsiniz:

 • Uygulamaları silip tekrar yüklemek: Yine uygulama cache’ini temizlemek için işe yarayan yöntemlerden biri bu. Örneğin, podcast uygulamasını bu şekilde temizleyebilirsiniz.
 • 30 günden eski mesajları silmek: Ayarlar’dan mesaj ve e-posta tutma süresini 30 güne indirebilirsiniz.
 • Telefonunuzu yedekleyip resetlemek: Cache temizliği yapmanın bir başka yolu.

Kaynak: MakeUseOf

 

 

 

 

 

 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Xiaomi Haylou Solar saate tema nasıl yüklenir?

Yazan:

reklam

Xiaomi Haylou Solar akıllı saatlere tema yüklemek oldukça merak ediliyor. Yeni güncelleme sonrası bu özelliğin nasıl kullanılacağına gelin birlikte bakalım.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Huawei çift ekranlı akıllı telefonun fotoğrafları yayınlandı!


Xiaomi Haylou Solar saate tema nasıl yükleniyor?

Xiaomi‘nin yeni uygun fiyatlı akıllı saati Haylou Solar beklenen güncellemeye kavuştu. Fiyat performans açısından uygun fiyatıyla dikkat çeken akıllı saat, tema desteği konusunda büyük bir eksikliğe sahipti. Ancak saate gelen son güncelleme ile tema sayısı arttırılırken, aynı zamanda üçüncü parti tema yükleme imkanı da ortaya çıktı. Şimdi gelin hep birlikte akıllı saatinize yeni bir hava nasıl katabilirsiniz bir inceleyelim.

Dip not: Üçüncü parti tema yükleme işlemi ne yazık ki sadece Android cihazlar için geçerli. Bu nedenle iOS cihazlar yeni eklenen temalar dışında şu an için ilave yükleme yapamıyorlar ne yazık ki.

reklam
Aorus reklamı

Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz!


Haylou Fit uygulaması ile Haylou Solar saate nasıl tema yüklenir?

Rehbere, firmanın resmi uygulaması ile başlıyoruz. Her ne kadar resmi uygulama olsa da işlemler size biraz uzun gelebilir. Öncelikle akıllı telefonunuza Haylou Fit uygulamasını indirin. Ardından saatinizi telefonunuza bağlayın. Gerekli işlemlerin ardından ilk olarak “Cihaz” sekmesinden “Arama ayarı” bölümüne ilerleyerek, güncelleme ile eklenen temaları cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Xiaomi Haylou Solar

Ancak üçüncü parti temaları yüklemek isterseniz işler biraz değişmekte. Öncelikle “Arama ayarı” bölümünde yer alan bir temayı cihazımıza yüklüyoruz. Ardından WatchFacebook isimli internet sitesinden isteğiniz bir temayı telefonunuza indirmeniz gerekmekte. Saatinize Haylou Fit aracılığıyla yüklediğiniz temayı, telefonunuzda bulunan dosya yönetici uygulamanızdan “AndroidDatacom.yc.hayloufit – files” yolunu izleyerek bulun. Ardından yüklediğiniz temanın ismini kopyalayıp dosyayı silin. Temanın ismini kopyalamak için dosyaya basılı tutup yeniden adlandır demeniz yeteli. Böylece dosya adını kopyalayabilirsiniz.

Xiaomi Haylou Solar

Bu işlemin ardından WatchFacebook isimli internet sitesinden seçtiğiniz temayı, telefonunuzun dosya yönetici uygulamasından bulun. Daha önceden Haylou Fit‘ten yüklediğiniz ve ismini kopyaladığınız dosya adını internetten indirdiğiniz .bin uzantılı dosyaya yapıştırınız. İsmini değiştirdiğiniz dosyası “AndroidDatacom.yc.hayloufit – files” yolunu izleyerek uygulamanın dosyaları arasına atınız. Bu işlemlerin ardından Haylou Fit uygulamasına dönerek “Arama ayarı” bölümünde bulunan “Aradıklarım” sekmesi üzerinden aynı temayı bir kez daha saatinize yükleyiniz. Ve işlem tamam!

Xiaomi Haylou Solar

Hello Haylou uygulaması ile akıllı saate nasıl tema yüklenir?

Haylou Fit‘e nazaran daha kolay ancak ücretli bir yöntem ile karşı karşıyayız. Hello Haylou isimli bağımsız geliştiriciler tarafından piyasaya çıkan bu uygulama ile bu işlemi daha da hızlı yapabilirsiniz. İndirmesi ücretsiz olan bu uygulamanın tüm özelliklerini kullanmak için 15 TL ödemeniz gerekiyor. İlk olarak indirdiğiniz ve saatinizi bağladığınız uygulamanın alt tarafında yer alan “Daha” sekmesine basıyoruz. Açılan pencereden “Saat Arayüzü” bölümüne ilerliyoruz. Burada tıpkı Haylou Fit‘te olduğu gibi ön yüklü olan temaları da kullanabilirsiniz. Ancak biz “Custom File” sekmesine ilerleyerek üçüncü parti tema yükleyeceğimiz alana giriyoruz.

Xiaomi Haylou Solar

Bu sekmede yer alan yeşil daireye basarak daha önceden indirdiğimiz temayı uygulama içine atıyoruz. İsim değişikliği ile uğraşmadan kolayca uygulama sayesinde yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama içinde görüntülenen temanın üstüne basarak arayüzü yüklüyoruz. Kısa bir beklemenin ardından işlem tamamlanacaktır.

Böylelikle merak edilen Xiaomi Haylou Solar akıllı saatlere tema nasıl yüklenir sorusunu geride bıraktık. Eğer tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirirseniz, saatinizin yeni görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler