Sosyal medya

Röportaj

Acronis CEO’su Serguei Beloussov röportajı | Blockchain ile siber güvenlik

Acronis CEO'su Serguei Beloussov röportajı | Blockchain ile siber güvenlik

Dijitital dünyanın önemli teknoloji firmalarından biri olan Acronis, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Siber Koruma Geliştiricileri Konferansı düzenledi. Biz de bu konferansta CEO Serguei Beloussov’a sorularımızı yönelttik.

Acronis CEO’su Serguei Beloussov röportajı | Blockchain ile siber güvenlik

Siber Güvenlik denilince akla ilk gelen firmalardan olan Acronis, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da faaliyete açtığı Ar-Ge merkezinin ardından 30 Ocak 2019 tarihinde bir siber güvenlik konferansı gerçekleştirdi. Acronis Siber Koruma Geliştiricileri Konferansı adıyla Sofya Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte Acronis, Google, Microsoft, NGINX, VMware, MariaDB ve LogSentinel firmaları ile beraber Zürih Federal Teknoloji Enstitüsü katılım sağladı.

Açılış konuşmaları ardından sahne alan Acronis kurucusu ve CEO’su Serguei Beluossov Acronis ve siber koruma hakkında detaylı bilgi verirken, ayrıca etkinlikte MySQL’in geliştiricisi ve MariaDB kurucusu Michael “Monty” Widenius, NGINX’den Igor Sysoev, VMware’den Orlin Vasilev, Microsoft’tan Dmitry Soshnikov, Zürih Enstitüsü’nden Prof. Bertrand Meyer ve Google’dan Minko Gechev gibi önemli isimler siber konuma hakkında değerli açıklamalarda bulundular.

Söz konusu etkinlikte “Acronis olarak asıl amacımız yazılım geliştiricilere ve büyük yeteneklere doğrudan erişim yoluyla yeni beceriler geliştirmek.”diyerek bilgi veren Beloussov, “Artan siber koruma ihtiyacını karşılamak ve yenilikçi teknolojiler geliştirmek için Bulgaristan’ın büyük mühendislere ihtiyacı var. Bu nedenle Acronis olarak geçtiğimiz yıl Sofya’da bir AR-GE merkezi açtık ve Bulgaristan’a geliştirici topluluğu olarak bu konferans ile de katkı sağlamaya devam ediyoruz.” dedi.

Acronis’in davetlisi olarak yerinde takip ettiğimiz ve ilk defa Sofya’da düzenlenen Acronis Siber Koruma Geliştiricileri Konferansı ilerleyen dönemlerde farklı ülkeler ve farklı şehirlerde global olarak devam edecek.

Teknoloji tutkunu, yazılım ve kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj

Honor 20 Türkiye’de! Fiyatını ve özelliklerini sorduk

Honor 20 Türkiye'de! Peki neler sunuyor?

Honor 20 Türkiye’de resmen tanıtıldı. Biz de bu videomuzda klasikleşen değerlendirmemizi Honor Türkiye PR ve Dijital Medya Sorumlusu Ali Kandemir ile yapıyoruz.


Îlginizi çekebilir; Honor 20 Türkiye satış fiyatı belli oldu!


Honor 20 Türkiye’de! Peki neler sunuyor?

Honor 20’nin 48 MP kamerası, Kirin 980 işlemcisi ile oldukça dikkat çekici olan özelliklerini ve fiyatını Ali ile beraber değerlendiriyoruz.

İyi seyirler…

Devamını oku

Röportaj

NAS evlere mi giriyor? Berlin’de Synology ile konuştuk

NAS evlere mi giriyor? Berlin'de Synology ile konuştuk

IFA 2019 turumuzda yıllardır ülkemizde ağ ve depolama çözümleri sunan Synology firması ile görüştük. Şirketin Türkiye Ürün Müdürü Abdurrahman Bey, yeni ürünleri ve ev kullanıcılarını ilgilendiren teknolojileri anlattı.

NAS evlere mi giriyor? Berlin’de Synology ile konuştuk.

Devamını oku

Röportaj

Logitech’in yeni ürünleri Türkiye’ye ne zaman geliyor? | Röportaj

IFA 2019 fuarı turumuzda bu sefer Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar ile beraberiz.

Logitech’in yeni ürünleri Türkiye’ye ne zaman geliyor? | Röportaj

Logi markasına bağlı Ultimate Ears, Jaybird ve Blue gibi markaları ve IFA 2019’da sergilenen ürünlerin Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağını sorduk.

Detayları videomuzda görebilirsiniz. İyi seyirler…

Devamını oku