Sosyal medya

Haber

2028 beygirlik canavar, Trion Nemesis

Amerikalı otomobil üreticisi  Trion Supercars (TSC), 2028 beygir gücünde yeni bir araba üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Nemesis adını verdikleri bu arabanın V8 motoru sayesinde 2028 beygirin üzerine çıkabilmesi bekleniyor. Bu gücüyle Bugatti Veyron’u bile arkasında bırakması bekleniyor.

6cdb0ad8-acd2-4453-9af1-c673cd5b3d8f-2013-06-Trion-Nemesis03

reklam
MSI reklamı

Karbon fiber şasiye sahip olacak otomobil’in 0’dan 100 km’ye 2.8 saniyede çıkacağı söylenen otomobilin maksimum hızının 450 km/s olacağı açıklandı.

Trion-Nemesis-4

İç mekanla ilgili pek bir bilgi paylaşılmamış olsa da Nemesis’te geniş bir multimedya ekranın ve “Predator Modu” denilen kabin aydınlatmasından, devir sınırlayıcıya kadar pek çok özellik sunan bir sistemin olacağı söyleniyor.

Trion-Nemesis-2

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

iOS 14 kısa sürede %50 kullanım oranına yaklaştı

iOS 14

Apple’ın iOS 14 güncellemesi tahmini olarak %50 kullanım oranına yaklaştı. Bu da iOS’un en çok kullanılan sürümü olarak iOS 13’ü geçmeye hazırlandığını gösteriyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ters kablosuz şarj özelliğini gizliyor olabilir!

reklam
MSI reklamı

iOS 14 kullanım oranı yükseliyor

Apple henüz resmi olarak iOS 14 kullanım oranlarını yayımlamadı, buna rağmen Mixpanel’in kullanım verileri güncellemenin uyumlu cihazların %46,36’sına yüklendiğini gösteriyor.

Karşılaştırmada yer alan veriler iOS 13’ün ise cihazların %46,37’sine yüklendiğini gösterdi. Verilere göre cihazların yaklaşık %7,27’si iOS’un eski bir sürümünü kullanıyor.

Mixpanel’in verileri sadece web sitesi ve uygulama kullanım analitiğine dayalı tahminlerden oluşuyor. Buna karşın Apple yakında kendi kullanım oranı istatistiklerini yayınlayabilir.

iOS 14

Ayrıca, iOS ve iPadOS 14’ün kullanım oranları, yayınlanmasından sadece 5 gün sonra Apple’ın önceki güncellemesini geride bırakmıştı. Aktif iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarının %26,81’inin bu sürüme sadece 5 gün içinde geçtiği görülmüştü. 2019’da iOS 13, aynı zaman aralığında %20 kullanım oranında kalmıştı.

Eylül ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana, iOS 14‘ün kullanım oranı artış hızı giderek yavaşlamıştı ve şimdi iOS 13’ün geçen yıl bu noktada olduğu seviyenin biraz gerisinde kaldı. Ekim 2019 itibarıyla iOS 13, uyumlu cihazların en az yarısında kullanılıyor.

iOS 14 özelleştirilebilir Ana ekran gibi yeni özelliklerle karşımıza çıkan büyük bir güncelleme. Aynı zamanda Siri ve telefon görüşmeleri için daha kompakt bir kullanıcı arayüzü, ek gizlilik ve güvenlik özellikleri sunuyor. Önümüzdeki günlerde ise Apple’ın kendi kullanım oaranlarını açıklaması bekleniyor.

Devamını oku

Güncelleme

Dört yaşındaki Galaxy S7, Eylül 2020 güvenlik güncellemesi aldı

Yazan:

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge

Samsung, 2016’da piyasaya sürdüğü Galaxy S7 için Eylül 2020 yamalarını içeren bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Samsung’un zaten, cihazlarını güvenlik yamalarıyla sürekli olarak güncel tutma konusundaki tartışılmaz başarısı, böylelikle bir kez daha kanıtlanmış oldu.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S21 kutudan şarj aletsiz ve kulaklıksız gelebilir!

reklam
MSI reklamı

Android güncellemeleri konusunda rakiplerine kıyasla gölgede bırakılamayacak bir başarıya sahip olan Samsung, Galaxy S7 için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Galaxy S7’ye hatırlarsanız en son Mayıs 2020’de bir güvenlik güncellemesi gelmişti. O tarihten bu yana artık bir daha hiç güncelleme almayacağı düşünülüyordu ki, bugünden itibaren Samsung’un yayınladığı güncellemeyle tam aksi oldu.

Galaxy S7, Eylül 2020 güvenlik yamalarını aldı

İlk olarak Reddit kullanıcılarının fark ettiği ve haber verdiği Eylül 2020 güncellemesi, telefonda meydana gelmesi potansiyel birkaç küçük güvenlik problemi dışında başka herhangi bir değişiklik içermiyor. Eğer sizin de bir Galaxy S7’niz varsa, gelmiş olma ihtimaline karşı ayarlar kısmından güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğrafta, Samsung’un güncellemeyi G930W8VLSBCT11, G930W8OYABCT11 ve G930W8VLSECTI1 ürün yazılımı sürümü olarak piyasaya sürdüğü apaçık bir şekilde belli oluyor.

Galaxy S7 Eylül 2020

Yalnız, bu güncellemenin global olarak Galaxy S7 cihazlarına gelip gelmeyeceği veya güncellemenin hangi bölgelere özel dağıtıldığı konusunda net bilgi bulunmuyor. Elbette ki Samsung’un eski model telefonlarının güvenliğini hala düşündüğünü bilmek mutluluk verici olsa da, Galaxy S7’nin en nihayetinde desteği resmi olarak sonlanmış bir telefon olduğu unutulmamalı.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Realme C15s Geekbench üzerinde görüntülendi!

Yazan:

Realme 7i

Realme C15s hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Firmanın yeni giriş seviye cihazı Geekbench üzerinde görüntülendi.


İlginizi çekebilir; Videolar için AI algoritmaları geliştiren Vilynx, Apple bünyesine geçti

reklam
MSI reklamı

Realme C15s Snapdragon 460 ile geliyor!

Realme, C15 modelinin Qualcomm işlemcili versiyonunu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Uygun fiyatlı telefonlar ile piyasaya alternatif oluşturmaya devam eden akıllı telefon üreticisi, yeni C15s modeli ile kullanıcılarını karşılamaya hazırlanıyor. Bazı sızıntı görsellere göre Realme C15 Qualcomm Edition adıyla piyasaya çıkacağı düşünülen akıllı telefon, geçtiğimiz günlerde Geekbench üzerinde görüntülendi. Test sonuçları ortaya çıkan akıllı telefon, tekli çekirdek performansında 253 puan alırken, çoklu çekirdek performansında da 1230 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Realme C15s

Geekbench test sonuçlarında bazı teknik özellikleri de belli olan Realme C15s, gücünü Snapdragon 460 işlemcisinden almakta. 4 GB RAM kapasitesine sahip olacağı öğrenilen akıllı telefonun, 64 GB depolama alanına sahip olacağı ortaya çıktı. 6000 mAh batarya kapasitesine sahip olması beklenen akıllı telefonun, Android 10 işletim sürümü ile piyasaya çıkacağı öğrenildi. Kalan özelliklerini C15 ile aynı olacağı düşünülen akıllı telefonun, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı seçeneklerine sahip bir versiyonunun daha olacağı iddia ediliyor. Giriş seviyeye konumlandırılan akıllı telefonun 135 ile 150 dolar arası bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Bakalım firma yeni Qualcomm işlemcili modeli ile birlikte beklentileri karşılayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler