Sosyal medya

Haber

2021 Yılının En Popüler Web Siteleri Belli Oldu!

TikTok, dünyanın en popüler web sitesi olarak Google, Twitter, Meta ve Apple gibi teknoloji devlerini geride bıraktı. Güvenlik firması Cloudflare tarafından yakın tarihli bir rapora göre, TikTok, 2021’de pazarda en çok ziyaret edilen platform olmak için internet trafiği açısından Google‘ı geride bıraktı.


İlginizi Çekebilir; 2021’in En Çok İndirilen Uygulamaları Hangileri? İşte Liste


İşte 2021’de En Popüler 10 Web Sitesi

Resmi İnceleme Yılı internet trafiği sıralaması raporunda Cloudfare, 2021’in en popüler 10 alan adını veya web sitesini listeledi. Google, Haritalar, Fotoğraflar, Çeviri, Kitaplar gibi diğer platformlarla birlikte 2020’de yenilmez lider olarak kalırken, TikTok. com, 7. sıradan zirveye tırmandı. Cloudflare tarafından hazırlanan en iyi 10 web sitesinin listesinin tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz.

  •     TikTok.com
  •     Google.com
  •     Facebook.com
  •     Microsoft.com
  •     Apple.com
  •     Amazon.com
  •     Netflix.com
  •     YouTube.com
  •     Twitter.com
  •     WhatsApp.com

TikTok Dünyanın En Popüler Web Sitesi Oldu

Rapora göre, TikTok ilk olarak bu yıl 17 Şubat’ta küresel trafik sıralamasında zirveye ulaştı. Platform, Mart ve Haziran aylarında tekrar trafikte bir artış gördü. TikTok‘un ana şirketi ByteDance, Çin merkezli bir kuruluş olduğundan, platform listede yer alan ABD dışındaki tek web sitesi oldu.

Hindistan’da kalıcı olarak yasaklanmasına ve ABD’de tepkilerle karşı karşıya kalmasına rağmen, TikTok, bu yılın başlarında dünyanın en çok indirilen uygulaması olmak için Facebook‘u geride bıraktı. Ayrıca, New York Times‘ın yakın tarihli bir raporuna göre, kısa video platformu, reklamverenlerin Z kuşağı nüfusunun dikkatini çekmesi için “kutsal bir pazarlama kasesi” haline geldi. Ayrıca, platformda 7 milyon gönderi toplayan #TikTokMadeMeBuyIt gibi hashtag’lerle, reklamcılar buna Meta‘nın Instagram veya Facebook gibi diğerlerine kıyasla daha fazla yatırım yapıyor.

Şimdi, TikTok’un bu kadar büyük miktarda internet trafiğini nasıl toplayabildiğini merak ediyorsanız, bunun nedeni dünyadaki çeşitli topluluklar tarafından paylaşılan çeşitli içeriğidir. Bölgenizde TikTok kullandıysanız, memler, yaşam tüyoları, yemek pişirme ipuçları, kimya ve diğerleri gibi hemen hemen her konuda içerik bulabileceğinizi bilirsiniz. İçerikteki bu çeşitlilik, her sektörden, topluluktan ve yaş grubundan kullanıcıları cezbetmiştir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval