Sosyal medya

Haber

19 saat aralıksız World of Warcraft’tan sonra hayatını kaybetti

World Of Warcraft

Dünyanın en büyük MMORPG oyunu World of Warcraft çoğu oyuncunun ne kadar zamanını alıyor hepimiz biliyoruz. Özellikle Blizzard yakın zaman önce aylık para isteyen üyeliğe sahip oyununun ödemesinin artık oyun içi para ile yapılabileceğini duyurduğunda bu çılgınlık daha da arttı.

İşte bu sebeple oyuncular oyunda daha çok vakit geçirerek aylık üyelik parasını çıkartmaya çalışmaya başladı. Lakin sonucunda hazin durumlar ortaya çıkabiliyor. İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre Wu Tai adındaki 24 yaşında oyuncu 19 saat aralıksız World of Warcraft oynadıktan sonra kan öksürmeye başlayıp yere yığıldı ve internet kafedeki arkadaşlarının önünde hayatını kaybetti.

World Of Warcraft

Kafedeki görgü tanıklarının anlattığına göre Wu 19 saatlik aralıksız oyunun ardından gözlerini ekrandan çevirerek şiddetli bir şekilde öksürmeye başladı. Öksürükler arttıkça Wu sandalyesinde duramaz oldu. Bu sırada arkadaşları Wu’nun öksürürken ağzından kanlar geldiğini farketti. Nasıl olduğunu sorduklarında Wu daha iyi hissettiğini belirtti. Kafe sahibi her ihtimale karşı ambulans çağırdı ancak talihsiz oyuncu ilk yardım ekibi gelmeden hayatını kaybetti.

Elbette burada anlatmaya çalıştığımız bilinçsiz Türk medyasının yaptığı gibi “World of Warcraft oyuncunun ölümüne yol açtı” demek değil. Wu’nun belli ki önceden kalma bir sağlık sorunu vardı ve 19 saat boyunca vüducu hiç dinlenmediği için iflas etti. Henüz otopsi sonucu yayınlanmadığı için ölüm sebebi net olarak bilinmese de bu kötü olay sırasında WoW oynaması talihsiz bir rastlantı da olabilir.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir