Sosyal medya

Oyun

17 Yıllık Oyun Half-Life 2 Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı!

half life 2

17 yıldır oyuncuların sevgisini kaybetmeyen Half-Life 2, çıkış tarihinden yıllar geçse de, anlık oyuncu rekorunu kırdı. Ama biraz farklı yollarla.

Valve tarafından geliştirilen ve 2004 yılında hayatımıza giren efsane oyun Half-Life 2, 2021 yılında anlık oyuncu rekorunu kırmayı başardı. 17 yıldır oyun piyasasında var olan Half-Life 2, aradan uzun yıllar geçse de anlık oyuncu rekorunu kırdı. Ama biraz farklı bir yolla. Gelin bakalım Half-Life 2 anlık oyuncu rekoruna nasıl ulaşılmış.


İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi Mix 4’ün Ön Sipariş Sayısı 500 Bini Aştı!


half life 2

Half-Life 2 anlık oyuncu rekoru kırıldı!

Half-Life topluluğu verdiği kararla Half-Life 2’nin anlık oyuncu rekorunu kırmayı başardı. Oyunun anlık oyuncu rekorundan memnun olmayan topluluk mensupları, bu rekoru kırmak için farklı bir yol olsa da, belirli bir saatte aynı anda oyuna girmeye karar verdiler.

“Breaking the bar” adındaki etkinliği düzenlemeye karar veren Half-Life topluluğu mensupları UTC saat dilimine göre 15:00’da, Türkiye saati ile 18.30’da aynı anda oyuna girmeye karar verdiler. Tam bu saatte Half-Life 2‘ye giriş yapan oyuncular, UTC saat dilimine göre saat tam 15:30’da anlık 16.101 oyuncuya ulaşarak, Half-Life 2 anlık oyuncu sayısı rekorunu kırdılar. Bu sırada Twitch’de 8.630 izleyiciye ulaşan Half-Life topluluğu üyeleri, Twitch yayıncılarından da destek gördüler.

half life 2 anlık oyuncu

Daha öncesinde 6.882 olan anlık oyuncu sayısı rekorunu 9.219 kişi farkla geçen Half-Life topluluğu, rekoru 16.101 anlık oyuncu olarak güncellediler.

Hepimizin çocukluğunda keyifle oynadığı Half-Life 2, aradan 17 yıl geçmiş olmasına rağmen hala belli bir kitleyi elinde tutuyor. Hem de o kitle oyunun anlık oyuncu rekorunu bile güncelliyor. Aramızda hala Half-Life 2 oynamayan varsa bu etkinlikten sonra oyuna bir göz atmalarında fayda var. Keza bu kadar seveni olan bir oyun kötü değildir. Bakalım Half-Life tutkunları bunun gibi başka bir rekor denemesi daha yapacak mı.

Half-Life 2 minimum sistem gereksinimleri!

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / Xp veya üzeri
  • İşlemci: 1.7 Ghz
  • RAM: 512MB
  • Ekran Kartı: DirectX 8.1 düzeyinde bir ekran kartı
  • Depolama: 6.5GB kullanılabilir alan

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Halis Kökverdi

Teknoloji meraklısı, otomobil tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir