Sosyal medya

İnternet

YouTube’dan ücretsiz video indirme yolları nelerdir?

Popüler video servisi YouTube’dan günümüzde video indirmek oldukça kolay. Her ne kadar YouTube, paralı üyelik sahibi olan kullanıcılarına video indirme veya kaydetme gibi seçenekler sunsa da bunu ücretsiz olarak gerçekleştirmenin yöntemleri de mevcut. Eskiden çeşitli programları bilgisayara indirerek çetrefilli işlemlerin ardından indirilebilen videolar, bugün hiç bir program indirmeden yalnızca internet sitelerinden bir link ile indirilebiliyor.

Hepimizin bazen YouTube’dan bir video içeriğinden faydalanmak için veya sadece arşivimize ekleyebilmek için videoyu indirmemiz gerekebiliyor. Bunu yapmak için programlı yöntemler demode olmuş durumda. O sebeple bu hizmeti sunan internet sitelerinden indirme işleminin nasıl yapılacağından bahsedelim. Eskiden oldukça fazla kademede anlatılan işlemler artık bir kaç kademede yapılabiliyor. Temelde indirmek istediğiniz YouTube videosunun linkini internet sitesindeki araca yapıştırıyorsunuz ve bir kaç ayar seçiminin ardından indirme işlemi gerçekleşiyor. Yine de ayrıntısıyla bu işlemleri gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • 1.ADIM => İndirmek istediğiniz videonun YouTube sayfasına giderek sitenin linkini kopyalayın.

  • 2.ADIM => YouTube video indirme hizmeti sunan bir websitesine gidin ve sitedeki arama çubuğuna kopyaladığınız linki yapıştırın.

  • 3.ADIM => Video çözünürlüğünü ve formatını seçerek indir tuşuna basın.

Gerçekleştirdiğiniz bu 3 basit adımın ardından videonuz indirilmeye başlayacaktır.

Video çözünürlük ve format ayarlarında farklı siteler farklı seçenekler sunabiliyor. MP4 formatı video formatıdır. Video ve sesi bulundurabilir. Dolayısıyla video ve sesi olduğu gibi indirmek istiyorsanız bu formatı kullanmanızı öneririz. Bazı sitelerin sunduğu MP3 formatı ise yalnızca ses formatıdır. Dolayısıyla indirmek istediğiniz videonun yalnızca sesini kaydetmek isterseniz bu formatı seçebilirsiniz. Çözünürlük olarak ise genel olarak siteler 360 ve 720p seçeneklerini sunar. Çözünürlük arttıkça dosya boyutunun artacağını da hatırlatalım.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir