Sosyal medya
MSI reklamı

İnternet

Yanlışlıkla Patronunuza Yolladığınız E-Posta’yı Nasıl Geri Alırsınız?

Hepimiz benzer hatalar yaptık: Yakın bir arkadaşımıza e-posta yollamak isterken, yanlışlıkla şirket yetkilisine e-posta yolladığımız “samimi” e-postalar oldu. Mesela Can Akın(isim tamamen uydurmadır), patronumuz Can Yalçın’a e-posta göndermiş olabiliriz. Arkadaşımıza şakalarla dolu bir ileti yollarken, Gmail’in “Otomatik doldurma” seçeneği sayesinde Can Yalçın’a bir ileti göndermiş olduk.

Dehşete kapılmamamız ve neler olacağını kafamızda kurmamız doğal. Neyse ki Gmail ile entegre sunulan bir özellik, panik-atak krizi geçirmenizi önlüyor. Gmail laboratuvarından çıkan en popüler eserlerden biri olan “Gönderimi geri al opsiyonu” hayat kurtaran bir özellik. Peki bu beceriyi nasıl aktif gale getirirsiniz?

reklam

Gmail’in dikkat çekici özelliğini gözden kaçırmayın

Gmail’in masaüstü sürümündeki Geri Alma Özelliğini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

e-posta

Gmail Opsiyonu

Tarayıcınızda hesabınıza giriş yapın. Gelen kutunuzun üzerindeki menü çubuğunda, dişli çark simgesini tıklayın. Açılır menüden Ayarlar’ı seçin. Gmail ayarları sayfasının ortasında, Geri Alma Özelliğini etkinleştirebilir ve etkin olduğu süreyi ayarlayabilirsiniz. Söz konusu sekme seçili haldeyken Gönderiyi Geri Al seçeneğini görene kadar yarıya kadar kaydırın. Bu özelliği etkinleştirmek için yan taraftaki kutucuğun işaretli olduğundan emin olun.

Gönderilen bir e-posta mesajını geri çağırmak için 5, 10, 20 veya 30 saniyelik zaman aralıkları belirleyebilirsiniz. İptal seçeneği, “Gönder” seçeneğinin yanındaki menülerden birinde açılır ve oradan istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. “Değişiklikleri kaydet” ibaresini tıklamayı unutmayın.

Şimdi “Ayarlar” sayfasının en altına gidin ve Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın. Bu adımı unutursanız değişiklikleriniz etkin hale gelmeyecektir. Gmail arama çubuğunun altında görünen “İletiniz gönderilmiştir” uyarısı yanında yanında bir “Geri al” bağlantısı bulunur. Mesajı geri çağırmak için ayarladığınız zaman sınırı bu simgeye tıklayın. Bir “geri alma gönderildi” bildirimi alırsınız ve mesaj, oluşturma penceresinde yeniden değişiklik yapmanız için bir pencere açılır.

İngiliz Dili Edebiyatı ve Kamu Yönetimi alanlarından mezunum. Şu anda Tarih Yüksek Lisansı yapıyorum. Oyun, bilim-kurgu ve fantastik edebiyat, çizgi roman ve tabii ki sinema ve dizi tutkunuyum. Şimdilerde yeni Star Wars ve Justice League filmleri için gün sayıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Wi-Fi 6 (802.11ax) nedir? | Asus RTAX58U ve PCE-AX58BT ile göz atıyoruz

Wi-Fi 6 (802.11ax) nedir? | Asus RTAX58U ve PCE-AX58BT ile göz atıyoruz

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan Wi-Fi ağı 802.11n ve 802.11ac artık yerini Wi-Fi 6 802.11ax’e bırakacak. Peki bu 802.11ax nedir? 2,4 GHz ve 5 GHz ne işe yarar? Yeni isimlendirmelerin anlamı nedir? gibi soruların cevabını bu videoda veriyoruz.


İlginizi çekebilir; Wi-Fi 6 nedir ve avantajları nelerdir

reklam

Wi-Fi standartlarının isimleri yenilendi. Genel olarak 802.11 koduyla duyduğumuz sistem, daha kolay anlaşılması için Wi-Fi 1’den 6’ya kadar isimlendiriliyor. Günümüzde ise en popüler kullanımlar Wi-Fi 4, 5 ve 6. Yani 802.11n, 802.11ac ve en yeni sistem olan 802.11ax oldu.

Buradan;

  • 802.11n – Wi-Fi 4
  • 802.11ac – Wi-Fi 5
  • 802.11ax – Wi-Fi 6’ya tekabul ediyor.

Peki bu bağlantıların farkları, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Hangi ürünler 802.11ax kullanıyor? Bu standarda geçebilir miyiz? Asus’un yeni nesil Wi-Fi destekli modem ve router ailesinden RTAX58U router modeli ve PCE-AX58BT Wi-Fi alıcısı ile göz atıyoruz

Devamını oku

İnternet

Facebook geçmiş temizleme aracını kullanıma sundu!

Facebook geçmiş temizleme aracını tüm ülkeler için kullanıma sundu. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg‘in kişisel bloğunda yayınladığı “Gizliliğiniz üzerinde daha fazla kontrol sağlayacağınız bir 10 yıl başlıyor” başlıklı makalesi ile tanıtılan özellik bakalım bizlere neler sunuyor ?

Özellikle gizlilik konusunda endişesi bulunan kullanıcıları sevindirecek özellik, ülkemizde Facebook Dışı Hareketler adıyla kullanıma sunuldu. Özellik kapsamında hesabınız ile ilişkilendirdiğiniz 3. parti oyun, uygulama ve internet siteleri üzerinden Facebook’ a sağlanan kişisel verilere erişim sağlayabilir, istemediklerinizi Facebook veri tabanından temizleyebilir veya cihazlarınıza indirebilirsiniz.

reklam

İlginizi çekebilir: WhatsApp için karanlık mod nihayet yayınlandı!

Kişisel veriler Facebook ile neden paylaşılıyor ?

Sosyal medya platformlarının çoğu ücretsizdir ve gelir kaynaklarının büyük bir kısmını reklam servisleri oluşturur. Tabii ki doğru kişiye doğru reklamı doğru zamanda göstermenin en kolay yolu kullanıcıların internet üzerindeki hareketlerini ve kullanım alışkanlıklarını bilmek olacaktır. Veri paylaşımı elbette kullanıcılara da avantajlar sağlıyor. Örneğin; aralık ayında vantilatör reklamı görmemek veya ilgilendiği bir ürün ile ilgili fırsatlarla karşılaşmak . Bu bilgilere ek olarak bu verilerin sizin onayınız alınmadan paylaşılmadığını da belirtelim.

Facebook dışı hareketler özelliği nasıl kullanılır ?

Bu özelliği Facebook’un masaüstü sürümünde kullanmak için Ayarlar-Facebook Bilgilerin-Facebook Dışı Hareketler adımlarını izleyebilir veya linke tıklayabilirsiniz.

 

Uygulamanın Android ve iOS sürümlerinde ise Ayarlar-Facebook Dışı Hareketler adımlarını izlemelisiniz.

Devamını oku

Akıllı TV

beIN CONNECT herkese ücretsiz izleme fırsatı veriyor!

Yazan:

beIN CONNECT

Digiturk’ün belgesel, dizi, film ve spor içeriğini internet üzerinden sunan beIN CONNECT uygulaması; abonelik şartı olmadan herkes deneyimleyebilsin diye, 15 gün süreyle ücretsiz.


İlginizi çekebilir: Xiaomi’den 55 inç akıllı televizyon: Mi LED Smart TV 4

reklam

15 gün boyunca herkese ücretsiz

Digiturk, zengin içeriğini abone olsun olmasın herkes deneyimleyebilsin ve izlesin diye önemli bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında cep telefonu ve tabletine beIN CONNECT uygulamasını indiren veya bilgisayarı ile www.beinconnect.com.tr adresini ziyaret eden herkes 15 gün boyunca, platformun geniş yelpazedeki içerik arşivini ücretsiz izleyebiliyor.

Abonelik şartının aranmadığı kampanyaya, kayıt sayfası üzerinden cep telefonu ile şifre oluşturarak giriş yapmak mümkün. Söz konusu kampanya ile Digiturk’ün zengin içeriklerinin geniş bir kitle tarafından ücretsiz olarak keşfedilmesinin sağlanması amaçlanıyor.

beIN CONNECTBu platformda ödüllü film, dizi, belgesel ve çocuklara yönelik programlar ve dünyanın önde gelen spor organizasyonlarından oluşan 15.000’e yakın içerik bulunuyor. Mevcut kullanıcılar ayda ortalama 12 saatini bu platformda geçiriyor.

beIN CONNECT’i indirmek ve deneyimlemek için: https://www.beinconnect.com.tr/

 

Devamını oku