Sosyal medya

Video

Xiaomi Mi Note 10 Lite sorunları düzeldi mi?

Xiaomi Mi Note 10 Lite modeli, ilk çıktığında sensör problemi olmak üzere bazı sorunlarla gündeme gelmişti. Peki geçen sürenin ve gelen güncellemelerin sonrasında cihaz ne durumda?

reklam
MSI reklamı

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

1 yorum

1 yorum

  1. Kadir çubuk

    24 Ağustos 2020 at 22:33

    Kerem kardeşim merhaba, iyi niyetinden hiç kuşkum yok ama bahsi geçen yakınlık sensörü sorunu ne yazıkki tamamen düzelmedi. Birçok kullanıcı düzeldi desede ben ve kardeşime aldırdığım cihazda sorun devam ediyor ayrıca cihazlardan sadece biri kameraya bağlanılamıyor hatası veriyor. Bununla ilgili birkaç çözüm yolu denedim ama sonuç yok. Başka kamera uygulamasında çalışıyor ama kendi uygulaması hata veriyor. Whatsapp görüntülü konuşma yapılamıyor.İlginç bir şekilde yazılımsal denilen bu hatalar her cihazda yok ve çözümler herkeste aynı sonucu vermiyor.ne yazıkki yılın en iyi fiyat performans cihazı olan note10lite’ı kendim almakla yetinmedim iphone kullanan kardeşime de aldırdım. Sonuç hüsran. Evet xiaomi harika fiyat performans cihazları uapıyor donanımsal olarak ama yazılım konusunda çok çalışmaları gerekli. Bir pc sync programları bile yok. 3. Parti yöntemlerle yedek almak zorunda kalıyoruz ve birçok şeyi yedekleyemiyor. Forumda hemen her soruna hard reset çözümü öneriyorlar. Telefonunda 90-95gb veri taşıyan birisi olarak bu şartlarda 1 günümü buna ayırıp herşeyi en baştan kurmam gerekecek. Sonuçolarak şunu düşünüyorum xiaomi ben kurcalamayı seviyorum diyen adam telefonu. Takayom sim kartımı devam edeyim diyenlere; sürekli teknik servisçilik oynamak zorunda kalmak istemeyenlere uygun değil bence

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video

Görüntü motoru bir TV’de ne yapar? “Philips P5 Perfect”

Yazan:

Philips P5 Perfect

Bu videomuzda TV’ye yer alan bir görüntü motoru ne yapar konusunu, Philips’in P5 Perfect görüntü motoru üzerinden yakından bakacağız.

reklam
MSI reklamı

Görüntü motoru nedir?

Bildiğiniz gibi bir televizyonda görüntü kalitesini belirleyen temel unsurlar var. Bunlardan ilki panel türü ve panelin kalitesi, çözünürlük, görüntü format destekleri ve tabii ki görüntü motoru. Görüntü motoru önemli çünkü benzer bir panele sahip iki farklı televizyon arasında fark yaratan bir konu olabiliyor. Çünkü TV’nin içerisinde yer alan görüntü motoru, anlık olarak sürekli görüntüyü analiz ediyor ve pek çok noktada siz fark etmeden iyileştirmeler yapıyor.

Philips P5 Perfect hangi konularda iyileştirme yapıyor?

Source perfection – Yani direkt kaynak görüntüyü iyileştirme
Perfect sharpness – Görüntüdeki kesinliği düzenleme
Perfect colour – Renkleri düzenleme
Perfect kontrast – Kontrastı düzenleme
Perfect motion – Hareketleri düzenleme

Şimdi isterseniz gelin bu 5 maddenin neler yaptığına biraz daha detaylı bakalım.

Kaynak düzenleyici: Diyelim ki bir film izliyorsunuz ve kaynak görüntüdeki problemlerden kaynaklı deniz kenarında gökyüzünün de göründüğü bir sahne var ama göürntüde şeritlenme problemi var. P5 Perfect bu görüntüdeki problemi otomatik olarak algılıyor ve siz fark etmeden o şeritlenmeyi ortadan kaldırıyor.

Kesinlik: Ultra Çözünürlük

Renk konusunda P5 Görüntü motorunda 17 bit renk işleme özelliği var.

Mükemmel kontrast – Anlık olarak görüntüleri analiz ediyor ve gösterilen sahnelerde daha iyi bir siyah ve beyaz tonları veriyor

Natural Motion görüntü işleme teknolojisiyle, hareketli sahnelerde blur ve yırtılma olmaması için ekrana gelen görüntü/resim sayısında örneklemeler yaparak arttırıyor.

Görüntü motorundan bağımsız olarak son Philips ‘in TV’lerine entegre ettiği iki özellikten bahsetmek istiyorum bunlardan birincisi gün doğumu alarmı diğeri de Ambisleep özelliği.

Gün doğumu alarmı 2019 – 2020 Philips Android TV modellerinde mevcut

Gün doğumu alarmında televizyonunuzu sizi dinlendirici bir müzik, Ambilight aydınlatmalarla güçlendirilmiş bir gün doğumu animasyonu ile uyandırıyor. Amacı insanın doğal uyanma sürecinde daha iyi hissederek uyanması ve güneş doğumunun ardından TV’nizde o günün hava durumunu görüyorsunuz böylece o gün ne giymeniz gerektiğini de hemen anlamış oluyorsunuz. Kullanıcılar 5 farklı alarm seçeneğini kullanabiliyor burada ses ve zemin fotoğrafı gibi farklı seçenekler mevcut

Ambisleep

Ambisleep ise sadece 2020 model Philips Android TV’lerde olan ve gün doğumu alarmının tam tersi şekilde çalışan bir özellik. Kullanıcılar uykuya dalmadan önce bu özelliği ayarladığında TV parlaklığını belli oranlarda düşürüyor ve daha rahat bir uykuya dalış vaadediyor.

Devamını oku

Donanım

MERAK EDİLEN KART! | TUF GAMING GEFORCE RTX 3070 incelemesi!

MERAK EDİLEN KART! | TUF GAMING GEFORCE RTX 3070 incelemesi!

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3070 OC Edition incelemesi ile karşınızdayız. RTX 30 serisinin en alınabilir versiyonu olan RTX 3070 ekran kartının detayları ve performansları bu videomuzda!


İlginizi çekebilir; “4K ULTRA” OYUNCULUK İÇİN KART! | TUF Gaming GeForce RTX 3080 OC Edition

reklam
MSI reklamı

MERAK EDİLEN KART! | TUF GAMING GEFORCE RTX 3070 incelemesi!

Devamını oku

Video

120 Hz’de PUBG oynadık! (Poco X3 NFC)

Yazan:

Poco X3 NFC ile PUBG deneyimi nasıl oluyor? Bu videomuzda, Poco X3 NFC modelinin ekran, performans ve batarya noktalarında bize sunduğu özelliklere yakından bakıyoruz!

reklam
MSI reklamı
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler