Sosyal medya

Basın Bülteni

WordPress: Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor?

WordPress, dünya üzerinden kullanılan en popüler içerik yönetim sistemidir. Web sitesi ve blog oluşturmak için kullanılan WordPress, zengin eklenti seçenekleri ve temalar sunar. Farklı durumlara uygun alternatifler sunması bu içerik yönetim sisteminin tercih edilmesini sağlayan önemli bir unsur olur. WordPress’in sevilme ve tercih edilme nedenlerinden biri de sunduğu kolay kullanım imkanıdır. Web sitesi veya blog oluşturma hakkında hiçbir deneyime sahip olmayan kişi bile WordPress’i kolay bir şekilde kullanabilir.

WordPress En Çok Kullanılan İçerik Yönetim Sistemidir

Dünya genelinde var olan web sitelerinin %35.6’sı WordPress siteleridir. Kişisel web sitelerinden kurumsal web sitelerine, forumlardan bloglara kadar farklı tarzlarda sitelerin oluşturulması için ideal olan WordPress’i dünyaca tanınmış New York Times, Microsoft ve Walt Disney Company gibi global şirketler de kullanır.

WordPress Hosting En İyi Performansı Hedefler

WordPress hosting, WordPress yazılımının optimize edilebilmesini sağlamak için geliştirilen hosting türüdür. WordPress hosting ile sunucunun yazılımsal ve donanımsal kaynakları en verimli şekilde optimize edilir. Ayrıca WordPress kullanılarak oluşturulan web sitelerinin güvenlik, SEO, performans ve otomatik güncelleme gibi ihtiyaçlarının en ideal şekilde karşılanmasını hedefler.

Kaliteli, işlevsel ve güçlü bir web sitesi oluşturmak için Türkiye’nin lider domain ve hosting sağlayıcısı Natro’dan WordPress hosting hizmeti alabilirsiniz. WordPress yazılımı global şöhrete sahip olduğu için en fazla saldırı girişiminde bulunulan platformdur. Natro’nun yüksek güvenlik altyapısı potansiyel saldırılara karşı tam koruma sağlar. WordPress’i güvenli bir şekilde kullanmak ve web sitenizi en ideal şekilde oluşturmak için WordPress hosting hizmetini 7/24 uzman desteği sunan Natro’dan her ihtiyaç duyduğunuza anda kolayca alabilirsiniz.

Site Oluşturma Yolculuğu WordPress ile Heyecan Vericidir

Web sitesi oluşturma yolculuğunu heyecanlı ve eğlenceli şekilde gerçekleştirmek için WordPress en ideal yazılımdır. Birçok iş koluna ve farklı konseptlere yönelik hazırlanan 5000’den fazla tema WordPress’te ücretsiz olarak sunulur. Sunulan bu temalar sayesinde web siteleri en kısa sürede amacına uygun bir şekilde oluşturularak aktif hale getirilebilir. WordPress ile sayfa düzeni, başlık ve yazı tipine yönelik değişikler yapmak mümkündür. İdeal bir web sitesi hazırlamak için gereken tüm unsurları bir arada sunan WordPress, ücretsiz eklentileriyle de dikkat çekicidir. 54 binden fazla ücretsiz eklenti sayesinde web sitelerinin işlevselliği artarken daha da kullanıcı dostu olması sağlanır.

wordpress

WordPress Kullanıcı Dostudur

Yoast SEO, sosyal medya paylaşımı ve önbellekleme gibi eklentiler web sitelerinin işlevselliğini artıran eklentilerdir. WordPress’in ücretsiz olarak sunduğu eklentiler ve çok sayıdaki tema web sitelerini güçlendirmek için son derece önemlidir. İlgi çekici özellikleriyle kullanıcı dostu olan WordPress’i etkili ve güvenli bir şekilde kullanabilmek için Natro’nun WordPress hosting paketlerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı hemen Natro güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Neden WordPress Hosting Hizmetini Tercih Etmelisiniz?

WordPress ile oluşturulan web sitelerinde işlevsellik sorunları yaşanmaması için site içeriğinin düzgün şekilde optimize edilmesi gerekir. Diğer hosting hizmetleri WordPress ile hazırlanan web sitelerini yeteri kadar desteklemediği için optimizasyon problemleri yaşanabilir. Optimizasyon problemleri, işlevsellik sorunlarını da beraberinde getirir. Örneğin; içeriklerin düzgün şekilde optimize edilmemesi bazı öğelerin siteye yüklenmesini engelleyebilir.

Optimizasyon problemleri sayfaların yükleme süresini de uzatır. Ayrıca siteye erişimde de sıkıntılar yaşanabilir. Bütün bu aksilikler ziyaretçilerin siteyi hızlı bir şekilde terk etmesine neden olur. Çünkü İnternet kullanıcılarının yavaş yüklenen ya da açılmayan sayfalara tahammülü yoktur. Bu tür sorunların yaşandığı web sitelerinde trafik azalır.

Trafiğin azalması potansiyel satışların olumsuz etkilenmesine neden olur. WordPress hosting, WordPress ile oluşturulan siteleri en ideal şekilde desteklediği için bu tür sorunlar yaşanmaz. WordPress hosting hizmeti alabileceğiniz en güvenilir firmalardan biri Natro’dur. Natro, yatırımlarını teknoloji ve altyapı geliştirmelerine yaptığı için sistemleri sürekli günceldir. Bu nedenle en güncel domain ve hosting hizmetleri almak isteyen kişiler Natro’yu tercih ederler. Natro’nun WordPress hosting paketleri, SSD sunucularını kapsar. Natro’nun sunduğu 4 farklı WordPress hosting paketini inceleyerek ihtiyacınız olanı hemen satın alabilirsiniz.

WordPress Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

wordpress2

Hosting hizmetlerinde güvenlik, hız, güncelleme ve uptime oranı gibi özellikler web sitesinin performansını etkileyen unsurlar arasındadır. Herhangi bir hosting hizmeti almadan önce doğru karar verebilmek için web sitesinin ihtiyaçlarının bilinmesi önemlidir. Bu sayede web sitesine uygun bir hosting paketi almak mümkün olur.

Web Sitesinin İhtiyaçları

Küçük işletmelerin kullandığı web siteleri ve kişisel bloglar için genellikle 1 GB RAM, 1 CPU ve 1 GB disk yeterlidir. Fakat yoğun içeriğe sahip olan büyük web sitelerinin hacmi daha büyük olduğu için daha büyük değerlere ihtiyaç duyulur. RAM, CPU ve disk alanı değerlerinin büyük olması sunucunun verimliliğini artırır. Sahip olduğunuz web sitesinde bulunan içeriklerin kapladığı alanı WordPress kontrol panelinden öğrenebilirsiniz. Web sitenize en ideal hosting paketini almak için Natro’dan destek alabilirsiniz.

Sunucu Hızı ve Donanımı

Web siteleri için hız, her şeydir. Sitenin hızı arama motoru sıralaması ve kullanıcı deneyimi için son derece önemlidir. Bu nedenle hızlı web sitesine sahip olmak gerekir. Web sitesini hızlandırmanın veya hızlı bir web sitesi sahibi olmanın en ekonomik yolu, Natro’dan WordPress hosting hizmeti almaktır. Natro’nun WordPress hosting paketleri, web sitelerinin hızını 5 katına çıkarma imkanı sunar. WordPress, PHP tabanlı bir yazılımdır. Bu nedenle Linux işletim sistemi ile daha uyumlu bir şekilde çalışır.

WordPress hosting paketlerinin PHP ve MySQL desteğine sahip olması tavsiye edilir. Daha ekonomik olduğu için en çok tercih edilen hosting, paylaşımlı hostingtir. Fakat WordPress ile oluşturulan web sitelerinin yüksek performans göstermesi için Natro’nun kaliteli WordPress hosting paketleri çok daha avantajlıdır. Web sitesinin yüklenme hızını öğrenmek için Pingdom, PageSpeed Insights ya da GTmetrix gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Önbellekleme, web sitelerinin hızının artırılmasında etkilidir. WordPress cache eklentilerini kullanarak performansı artırabilirsiniz.

Güvenlik

WordPress, dünya çapında popüler bir içerik yönetim sistemi olduğu için saldırıya uğrama riski çok fazladır. Natro’nun ekonomik fiyatlarla sunduğu WordPress hosting hizmeti, WordPress ile oluşturulan web sitelerini hedefleyen saldırılara yönelik güvenlik önlemleri sağlar. Güvenliğin sağlanması, web sitelerinde bulunan verilerin korunması için önemlidir. Yüksek güvenlik altyapısına sahip olan Natro’nun sağladığı WordPress hosting paketleri ile güvenli bir şekilde korunduğunuzdan emin olabilirsiniz. Standart hosting paketleri, WordPress ile oluşturulan web sitelerini hem destekleme hem de güvenlik sağlama konusunda yetersiz kalabilir.

Uptime Oranı

Uptime oranı, web sitelerinin erişilebilirlik süresidir.  Yüzde ile ifade edilen uptime oranı, web sitelerinin performansını önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle herhangi bir hosting paketi alırken uptime oranının yüksek olmasına özen göstermek faydalı olur. Web sitelerinin sürekli erişime açık olması için uptime oranının %99 olması önemlidir. Daha düşük uptime oranına sahip olan hosting paketlerini sitelerin performansını ve dolayısıyla trafiğini olumsuz yönde etkiler. Natro’nun sağladığı WordPress hosting paketlerinin uptime oranı yüksek olduğu için sunucu bakımı ve güncellemeler sırasında web sitelerine erişimde kesintiler meydana gelmez. Çünkü Natro, WordPress hosting paketlerini yüksek performans sağlayacak şekilde %99 uptime oranı ile tasarlar.

wordpress 3

Güncelleme

Güncelleme, WordPress’in yeni temalarla ve eklentilerle uyumlu olabilmesi için önemlidir. Özellikle güvenlik güncellemeleri, güvenlik açıklarının düzeltilmesinde etkilidir. WordPress’te yayınlanan yeni sürümleri kullanabilmek ve sitelerin güvenliğini sağlayabilmek için Natro’nun sağladığı WordPress hosting paketlerinde güncellemeler otomatik olarak gerçekleşir.

Hızlı Kurulum

WordPress’in kolay bir şekilde kurulması ve kullanılabilmesi önemlidir. Natro WordPress hosting paketleri tek tıkla kolay bir şekilde kurularak kullanıma hazır hale gelir.

Eklenti ve Tema Desteği

WordPress hosting paketlerinin bütün WordPress eklenti ve temalarını desteklemesi önemlidir. WordPress’in sunduğu ücretsiz eklenti ve temalar, sitelerin ve blogların geliştirilmesi için ideal olsa da ücretli eklenti ve tema kullanmak performansı önemli ölçüde etkiler.

Esneklik

Hosting paketi seçerken web sitelerinin ihtiyaçlarının zaman içerisinde değişebileceğini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu nedenle hosting paketine;

  • Antispam
  • Yedekleme
  • Statik IP
  • Ek trafik
  • SSL sertifikası
  • DDOS filtresi
  • Ek CPU

gibi özelliklerin sonradan dahil edilebilir olması gerekir.

Destek

WordPress ile oluşturulan web sitelerini yönetmek kolaydır. Fakat olası site veya sunucu sorunlarında kısa sürede destek alabilmek çok önemlidir. Standart hosting paketlerinde destek hizmetleri genellikle sunucu bazlıdır. Natro’nun sağladığı WordPress hosting paketleri ile hem web sitesi hem de sunucu için Natro’dan etkili ve hızlı teknik destek alabilirsiniz.

Bu içerik, Natro’nun destekleriyle hazırlanmıştır.*

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval