Sosyal medya

Haber

Windows Blue, Haziran ayında geliştiricilerle buluşuyor

Windows 8 kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği “Blue” kod adlı Windows 8.1 güncellemesi geliştiricilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geliştiriciler önizleme sürümünü çok yakında deneyimleyebilecekler.

Gerek yayınlanan ekran görüntüleri ile gerekse dosya paylaşım siteleri aracılığıyla sızdırılan sürümlerle gündeme gelen Blue’nun bilindiği üzere Haziran ayında düzenlenecek olan Build Geliştirici Konferansında tanıtılması bekleniyordu. İddialar doğru çıktı, Windows Başkanı Julie Larson Green, dün New York’ta düzenlenen Wired Business Conference etkinliğinde iddiaları onayladı. Windows 8.1 güncellemesinin geliştirici sürümü Haziran ayı sonunda kullanıcılarla buluşacak.

Windows 8.1’in son sızdırılan sürümlerinden güncellemenin önemli yenilikler içerdiğini görüyoruz. Gelişmiş başlangıç ekranı, renk ve tema için daha fazla kişiselleştirme seçeneği, gelişmiş metro stil ayarlar paneli bu yeniliklerden sadece birkaçı.

Windows 8’de yer almayan Başlat menüsünün Blue güncellemesinde olup olmayacağı da kullanıcılar arasında en çok tartışılan konulardan biri. Windows CFO’su Tami Reller kullanıcıların Başlat menüsü isteklerine “İnsanlar bunu sorduklarında gerçekten neyi sorduklarını anlamaya da çalıştık.” yanıtını verdi.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Erkan Calp

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval