Sosyal medya

Haber

WhatsApp’a Alıcıları Düzenleme Özelliği Geliyor!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın, bir fotoğraf veya video göndermeden önce alıcıları seçme özelliğini test ediyor. WhatsApp, kullanıcıların medyayı kime gönderdiğini bildiren arayüzü yeniden tasarlamayı planlıyor. WhatsApp‘ın bu yeni özelliği WABetaInfo, gönderilerinden birinde aynı şeyi paylaştı. Uygulamanın, gelecekteki bir güncellemede medyayı göndermeden önce kullanıcıların yeni alıcılar seçmesine izin vermek için yeniden tasarımı planladığı ortaya çıktı.


İlginizi Çekebilir; Yılbaşında Hangi Teknolojik Hediye Alınır?


Ayrıca, anlık mesajlaşma platformu, kullanıcıların bir WhatsApp sohbetine resim, video, GIF gönderiyor olsalar bile, durum güncellemelerine medya yükleme seçeneğine sahip olacakları bir özellik de sağlayacak. Raporlara göre, güncelleme hem Android hem de iOS sürümü için test ediliyor.

Yeni güncelleme, kullanıcıların durum güncellemelerinde medyayı WhtasApp Sohbet’e gönderirken paylaşmalarına izin verecek.

Kullanıcılar, herhangi bir medyayı (resim veya video) paylaşmak için alıcıyı seçerken durum güncellemelerinde medyayı paylaşmak için bu seçeneği göreceklerdir. Bu, kullanıcıların medyayı bazı kişilere tek tek gönderirken Durumdaki medyayı paylaşmasını kolaylaştıracaktır. Ancak kullanıcılar, paylaşmak istemezlerse, durum güncellemelerinde medyayı paylaşmaktan da kaçınabilirler.

WABetaInfo, güncellemenin Android beta sürümünden, özelliğin Android sistemi için geliştirilme aşamasında olduğunu ve aynı güncellemenin iOS için WhatsApp‘ın gelecekteki bir beta sürümüne de ekleneceğini gösteren bir ekran görüntüsüne bile sahip.

Özellik hakkında henüz hiçbir şey onaylanmasa da, bir görüntünün tek tek kullanıcılara sohbetlerinde gönderilebileceği ve aynı anda durum güncellemesine yüklenebileceği Snapchat özelliğine benziyor.

Ayrıca WhatsApp, grup yöneticilerinin WhatsApp grubundaki içeriğin akışını kontrol etmesini sağlayacak bir özellik üzerinde de çalışıyor. Diğer üyelerin görmesini istemiyorlarsa, yöneticinin bile grup üyeleri tarafından gönderilen bir mesajı silmesine izin verilecektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir