Sosyal medya

Uygulama

Numara Kaydetmeden WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir?

Varsayılan olarak WhatsApp uygulamasında sadece kişi listenizde kayıtlı olan bir numaraya mesaj göndermenize izin vermekte. Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaraya mesaj göndermek istediğiniz zaman o kişiyi öncelikle rehbere kayıt etmeniz gerekmekte daha sonrasında ise kayıtlı numaraya mesaj göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi çok az kişiye yapacaksanız uzun bir zaman almayacaktır ancak çok fazla numaraya yapacaksanız sizin için bir eziyet olacağını belirtmek isteriz.

Haberimizin başlığında da yer aldığı gibi başka bir uygulama kullanmadan ve numara kaydetmeden hızlıca istediğiniz numaraya mesaj gönderebileceğiniz bir WhatsApp yöntemi mevcut. Birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen veya farkına varılmayan bu yöntemi anlatacağız. Unutmadan şunu da eklemek isteriz ki bu yöntemi hem Android hem de iOS kullanıcıları da kullanabilir. Her iki platformda da sıkıntısız çalışabilmektedir.

Numara Kaydetmeden WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir?

Birisinin numarasını kişi listenize eklemeden sadece WhatsApp bağlantısı oluşturarak bu numaraya doğrudan mesaj atabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşamaları aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

 1. Cihazınızda bir web tarayıcısını açın
 2. *Aşağıda bulunan bağlantıyı kopyalayın ve tarayıcınızda bulunan adres çubuğuna yapıştırın.
  https://wa.me/
 3. Bağlantının sonuna ise iletişim kurmak istediğiniz kişinin numarasını ekleyin
 4. Ekleme işleminin ardından WhatsApp web sayfası ile karşılaşacaksınız
 5. Açılan sayfada ortada bulunan Sohbete Başla seçeneğine dokunun
 6. Seçeneğe dokunduğunuzda sizi otomatik olarak WhatsApp uygulamasına yönlendirecek ve iletişim kurmanız için kayıtlı olmayan numaraya mesaj atabileceğiniz sayfaya yönlendirecektir.
  * Numarayı adres çubuğuna eklerken mesaj göndermek istediğiniz numaranın alan kodunu da eklediğinizden emin olun. Aksi takdir de başka bir ülkeden başka birisine mesaj gönderebilirsiniz.

Daha önceden hazırlamış olduğunuz mesajları da hızlı göndermek için yine bu özelliği kullanabilirsiniz. Ancak üstte hazırlamış olduğunuz bağlantıya bazı eklemeler yapmanız gerekmekte. Örnek olarak aşağıda bulunan bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

https://wa.me/901234567890?text=gondermekistediginizmesaj

Bağlantının sonunda bulunan gondermekistediginizmesaj bölümünü değiştirerek istediğiniz mesajı yazabilirsiniz. Örneğin, numarayı kaydetmeden “HWP YouTube kanalına abone olmayı unutma” adlı mesaj göndermek isterseniz bağlantı şu şekilde gözükecektir. Ayrıca sizlerde hala abone değilseniz buradan abone olabilirsiniz.

https://wa.me/901234567890?text=HWP+YouTube+kanal%C4%B1na+abone+olmay%C4%B1+unutma

WhatsApp Mesaj

Bu yöntemde size uzun geldiyse hali hazırda uygulama mağazalarında ülke alan kodu seçerek ve numarayı girerek mesajı gönderebileceğiniz uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar dışında modlanmış WhatsApp uygulamalarında da bu özellik mevcut. Ancak sizlere orijinal sürümü önermekteyiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

1 yorum

1 yorum

 1. Ünal

  20 Aralık 2021 at 07:52

  Numarayı kaydedıp mesaj gondermek daha kolay ne anlatıyonuz uzaya uydu fırlatmış gibi

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval