Sosyal medya

Yazılım

WhatsApp karanlık mod nasıl açılır?

whatsapp karanlık mod android

Sevilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp için karanlık modu Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda nasıl aktif hale getirebiliriz ? Bu sorunun cevabını yazımızda veriyoruz.

Android 10 sürümü için WhatsApp karanlık mod açma

Android 10 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlarda WhatsApp uygulamasını karanlık moda almanın birden fazla yöntemi bulunuyor.

reklam
MSI reklamı
 1. İlk yöntemde bildirim çubuğunu 2 defa aşağı sürükleyerek açtığımız hızlı işlem menüsünden karanlık mod tuşuna dokunarak tüm cihazı karanlık moda alın. Böylece uygulamada da karanlık mod açılacaktır.
 2. Eğer hızlı işlem menüsünde karanlık mod butonunu göremiyorsanız, Ayarlar-Ekran ve Parlaklık sekmelerine giderek cihazınızı karanlık moda alabilirsiniz.
 3. Bir diğer durum ise cihazınızı normal modda kullanırken yalnızca uygulamayı karanlık moda almak. Bu durumda uygulama içinde sağ üst kısımda bulunan üç nokta butonuna tıklayın.
  1. Burada Ayarlar-Sohbetler-Tema yolunu izleyin.
  2. Açılan pencerede Varsayılan Sistem Ayarı, Açık ve Koyu olmak üzere 3 seçenek ile karşılaşacaksınız.
  3. Burada Varsayılan Sistem Ayarı dışındaki seçenekler cihazınızın hangi modda olduğundan bağımsız olarak WhatsApp’ın temasını seçmenizi sağlayacaktır.

WhatsApp

Diğer Android sürümleri için WhatsApp karanlık mod açma

Android 10 öncesi sürümlerde sistem geneli karanlık mod bulunmamasından dolayı WhatsApp’ı yalnızca uygulama içinden karanlık moda almanız mümkün. İşlem adımları şu şekilde;

 1. WhatsApp içinde sağ üst kısımda bulunan üç nokta butonuna tıklayın.
 2. Burada Ayarlar-Sohbetler-Tema yolunu izleyin.
 3. Açılan pencerede Açık ve Koyu olmak üzere 2 seçenek ile karşılaşacaksınız.
 4. Buradan istediğiniz temayı seçebilirsiniz.

WhatsApp


İlginizi çekebilir: Whatsapp yeni özellikler kazanıyor: Detaylı medya arama ve dahası


iOS için WhatsApp karanlık mod açma

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda WhatsApp’ı karanlık moda almak için cihazınızı bu moda almanız gerekiyor. Karanlık modu aktifleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1.  Cihazınız üzerinde Ayarlar-Ekran ve Parlaklık yolunu izleyin.
 2. Burada “Koyu Mod” seçeneğine tıklayarak cihaz geneli karanlık modu aktif edebilirsiniz.

WhatsApp

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılım

OnePlus Buds uygulaması, OnePlus dışındaki telefonlara geliyor

Yazan:

OnePlus Buds

OnePlus, kullanıcılara kulaklıklarını yönetebilme olanağı sağlayan Buds uygulamasını kendi akıllı telefonları dışında diğer Android cihazlara da getireceğini açıkladı.


İlginizi çekebilir: OnePlus Nord 10 5G özellikleri sızdırıldı!

reklam
MSI reklamı

OnePlus, bu ayın başlarında, kullanıcıların OnePlus Buds kulaklıklarını tek bir yerden yönetebilmelerini mümkün kılan aynı adda bir uygulama kullanıma sunmuştu. Hatta şirket, bununla da kalmayıp Buds’ı telefonlara gizliden gizliye yüklemişti. Bu hamlesinden dolayı eleştirilerin odağında olması bir yana, Buds uygulaması şu an yalnızca OnePlus telefonlarda çalışabiliyor. Bu durum farklı marka akıllı telefon kullananlar için ise haliyle çok önemli bir dezavantaj yaratıyor.

OnePlus Buds, diğer Android telefonlara geliyor!

OnePlus Buds

Bu hafta OnePlus, bu dezavantajı ortadan kaldırmak amacıyla, bazı eski modelleri de dahil olmak üzere, Buds’ı diğer Android telefonlar için kullanıma sunacağını söyledi. Böylelikle OxygenOS’li bir Android telefona sahip olmayan Buds kullanıcıları, kulaklıklarını artık kendi telefonlarından da yönetebilecek.

HydrogenOS (OxygenOS’in Çin sürümü) forumlarında kullanıcıların sorularını cevaplayan bir OnePlus yetkilisinin açıklaması şu şekilde:

Soru: Buds, OnePlus dışındaki telefonlarla veya OnePlus 6’dan önceki telefonlarla kullanılabilir mi? Çift dokunma işlevini özelleştirebilir ve kulaklık aygıt yazılımını yükseltebilir misiniz?

Cevap: Gelecekte OnePlus Buds’ı, OnePlus 3 / 3T / 5 / 5T’nin yanı sıra Android 6.0 ve üstü ile çalışan tüm Android telefonlarda, OnePlus ses aksesuarlarının yönetilebileceği özel bir uygulama olarak sunacağız. Ek olarak çift ​​dokunma işlevi ve kulaklık için yazılım güncellemesi de vereceğiz.

Açıklamadan da anlaşıldığı üzere OnePlus’ın diğer Android telefonlar için sunacağı Buds uygulaması sayesinde kullanıcılar çift dokunma işlevlerini yönetebilecek ve kulaklıkların yazılım güncellemelerini yapabilecek. Yani OnePlus, Buds’ı diğer telefonlara deneyim bakımından eksiksiz bir biçimde getirecek.

Devamını oku

Apple

Safari 14, macOS Catalina ve Mojave için yayınlandı!

Yazan:

Apple, macOS Big Sur ile çıkması beklenen Safari 14 güncellemesini macOS Catalina ve macOS Mojave için resmen yayınladı. Mac kullanıcıları, Safari’nin yeni sürümünü bugünden itibaren indirebiliyorlar.


İlginizi çekebilir: Apple AirPods Studio ile alakalı yeni görüntüler ortaya çıktı!

reklam
MSI reklamı

Apple, 2020′nin ilerleyen günlerinde betadan çıkış nihai sürümünün yayınlanması beklenen macOS Big Sur güncellemesinden evvel, yeni Safari’yi macOS Catalina ve macOS Mojave için kullanıma sundu. Safari 14, tarayıcıdaki sekmelerin kullanışlılığını artırmanın yanı sıra, yeni bir gizlilik raporu ve başlangıç sayfası için ek özelleştirme seçenekleri sunuyor.

Safari 14 ne özellikler getiriyor?

Safari 14 macOS Catalina macOS Mojave macOS Big Sur

14. sürümüyle beraber yeniden tasarlanan Safari’de göze çarpan ilk değişiklik, kapsamlı bir gizlilik raporu özelliği oldu. Mac kullanıcıları, Safari 14 sayesinde ziyaret ettikleri her web sitesindeki izleyicileri tüm ayrıntılarıyla birlikte görüntüleyebiliyor ve gizlilik noktasındaki diğer raporlara ulaşabiliyor. Ayrıca Apple, Safari 14′le beraber, siteler arası komut dosyası saldırıları ve rastgele kod yürütme ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere WebKit’teki çeşitli hataları ve güvenlik açıklarını da ortadan kaldırdı.

Ek olarak güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra bu güncellemede Safari, artık resmi olarak Adobe Flash Player desteğini de tamamen sonlandırmış durumda. Yalnız bazı Safari 14 özellikleri, yalnızca macOS Big Sur sürümünde çalışabiliyor. Örneğin Mac’ler için uzun süredir beklenen 4K HDR video desteği ve yerleşik çeviri gibi özellikler macOS Big Sur dışında hiçbir macOS sürümünde çalışamıyor.

Safari14 güncelleme notları

◾ Yeni sekme çubuğu tasarımıyla ekranda daha fazla sekme gösteriliyor.
◾ Özelleştirilebilir başlangıç ​​sayfası, bir arka plan resmi ayarlamanıza ve yeni bölümler eklemenize olanak tanır.
◾ Gizlilik Raporu, Intelligent Tracking Prevention tarafından engellenen siteler arası izleyicileri gösterir.
◾ Safari, gelişmiş güvenlik için Adobe Flash desteğini kaldırır.

Safari 14 güncellemesini hemen şimdi Sistem Tercihleri’ne gidip “Yazılım Güncelleme” bölümünden Mac’inize yükleyebilirsiniz.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Xiaomi Mi 10 Ultra, ilk güncellemesini alıyor!

Xiaomi Mİ 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra, şirketin 10.yıl etkinliklerinde Redmi K30 Ultra ile birlikte kullanıcılara resmi olarak tanıtılmıştı. Cihaz, Snapdragon 865 yonga setinden gücünü alıyor. Telefonun en çok ilgi çeken noktası ise arka kamerası oldu. Arka tarafta, 5x optik zoom, 120x dijital zoom yapabilen telefoto kamerası mevcut. Telefonun 16 GB RAM, 120W hızlı şarj desteği ve 4.500 mAh değerinde bataryası bulunuyor.


İlginizi çekebilir: OnePlus 8T Pro, temel özellikleriyle görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Xiaomi Mi 10 Ultra, yeni güncelleme ile neler sunuyor?

Xiaomi, Mi 10 Ultra için MIUI V12.0.10.0 QJJCNXM versiyon numarasını taşıyan yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile cihazın kamera optimizasyonunda önemli iyileştirmeler gerçekleşecek. Ayrıca telefonda bulunan genel hata düzeltmeleri ve kullanıcı arayüzünde bazı ince ayarlar da yeni güncelleme ile geliyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Mi 10 Ultra yeni güncelleme ile;

Sistem

 • Pil göstergesi optimize edildi.
 • Şarj olurken gerçekleşen sıcaklık artışı optimize edildi.
 • Yüksek sıcaklıklarda gerçekleşen şarj sorunu düzeltildi.
 • Telefonu uzun süre kullanmamaktan kaynaklanan yavaş pil aktivasyonu sorunu giderildi.

Kamera

 • Yeni video moduPürüzsüz yakınlaştırma” eklendi.
 • Video kayıt deneyiminde çeşitli iyileştirmeler yapıldı.

düzeltmelerini ve iyileştirmelerini kullanıcılara sunacak.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Kullanıcılara sunulacak olan bu güncelleme, Xiaomi tarafından kararlı sürüm olarak yayınlanacak. Yani yeni güncelleme Beta bir sürüm değil ve bu yüzden kullanıcıların telefonlarını güncellemesi tavsiye ediliyor. Diğer güncellemeler gibi bu güncelleme de sıralı bir şekilde yayınlanacak ve bazı cihazlara ulaşması vakit alacak.

Devamını oku