Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Donanım

WD My Cloud ile sizin de bir ‘bulut’unuz olsun

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz “bulut” artık iyiden iyiye hayatımıza dahil olmuş durumda. Yerel depolama birimlerine göre çok daha esnek koşullar sunan ve her zaman her yerde verilerinize ulaşma imkanı yaratan bulut, WD ile evlerimize geliyor. Yeni My Cloud ev bulut sistemi hakkındaki detaylı bilgiler, firmanın paylaştığı basın bülteninde sizleri bekliyor.

WD TÜKETİCİLERE KENDİLERİNE AİT BİR BULUT VERİYOR

Yeni My Cloud™ ile Tüketiciler Tüm Fotoğraf, Video Ve Dosyalarına Herhangi Bir Cihazdan, Herhangi Bir Zamanda Kolayca Ulaşabiliyor, Paylaşabiliyor, Kaydedebiliyor – Güvenlikten Ödün Vermeksizin

 Bir Western Digital (NASDAQ: WDC) firması ve ağ bağlantılı yaşam için depolama çözümleri konusunda dünya lideri olan WD®, kişisel bulut çözümlerine ait yeni My Cloud ailesini tanıttı. WD’nin My Cloud’u, kullanıcılara dijital içeriklerini bütün bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından merkezi şekilde düzenleyip, koruyabilecekleri ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir cihazdan içeriklerine erişebilecekleri tam bir çözüm sunuyor. Kişisel bulut sürücüsü My Cloud’u internete kolay bir şekilde bağlayan kullanıcılar, kamusal buluta aylık bir ücret ödemeksizin veya kendi kişisel verilerinin kontrolünden vazgeçmeksizin herhangi bir yerden, herhangi bir cihazla erişim sağlayabilir.

WD’nin Markalı ve Tüketici Elektronik Ürünler Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Welsh yaptığı açıklamada “Biz bulut için evden daha iyi bir yer olduğunu düşünmüyoruz. Herkes çoklu bilgisayarlar ve mobil cihazlarda dağınık halde bulunan binlerce dijital dosyanın altında boğulmuşken, bu kaosu kontrol etmek bir mücadeledir. WD’nin kişisel bulutu müşterilerin her an, her yerden tüm dosyalarına erişim sağlaması ve bu kaosu kontrol etmesinin en kolay, güvenli ve ekonomik yoludur.” dedi.

Araştırma firması Gartner, 2016 yılına kadar ortalama bir evin yaklaşık 3.3 terabaytlık (TB) dijital içeriğe sahip olacağını tahmin ediyor.[1] NDP Grup’a göre dijital içerikteki büyümeye paralel olarak, internet bağlantılı cihazlarda da  büyüme patlaması yaşanıyor; şu an A.B.D.’deki bir ev 5.7 internet bağlantılı cihaza sahip.[2] Hızlı içerik ve cihaz büyümesindeki yakınsama, tüketicilere dijital hayatlarına yönelik bütünsel bir kontrol imkanı sağlayan yeni bir depolama paradigması gerektirir.

WD_MyCloud_front

Kişisel bulut depolaması yeni bir standarttır; kullanıcıların medya ve dosyalarını evde, kendi fiziksel sürücülerinde güvenli şekilde  saklamalarını ve herhangi bir PC ya da Mac® bilgisayarla, internet üzerinden veya mobil aplikasyonlar aracılığıyla, tablet ve akıllı telefonlardan o dosya ve medyalara ulaşabilmelerini sağlar. My Cloud sürücüsü ile kullanıcılar dosyalarını paylaşıp, medyalarında gezinebilir, içeriklerine herhangi bir yerden, aylık bir ücret ödemeksizin erişebilirler ve böylece kendi bulutlarının kendi evlerinde, kendi ayrıcalıklı kontrolleri altında olduğunu bilmelerinin güvenini hissederler.

IDC Depolama Sistemleri Kıdemli Araştırma Analist Liz Conner yaptığı açıklamada “Aileler evlerinde bulunan çok sayıda mobil cihaz ve bilgisayarla internete bağlanıyor, paylaşımda bulunuyor, senkronize olup, yedekleme yapıyorlar ve bu cihazlarda yaratılan dijital içeriklerin miktarı dramatik şekilde artmakta. Kişisel bulut dijital dosyaları çeşitli cihazlardan organize etmek gibi kompleks bir konuyu basitleştirmekte ideal bir çözümdür. Böylece kullanıcılar, tüm cihazlarında kendi dijital videolarının, fotoğraflarının ve müziklerinin tadını çıkarabilirler.” dedi.

Aerodinamik Kurulum ve Yedekleme

Kullanıcılar kendi kişisel bulutlarını WD’nin web güdümlü kesintisiz kurulum için zengin web tabanlı kullanıcı arayüzü ile dakikalar içinde hazır hale getirebilir. WD’nin yazılımı, kurulumu kolaylaştırmak için sürücüyü otomatik olarak tanır. Bir kere My Cloud sürücüsü kurulduğu zaman, WD’nin ücretsiz masaüstü ve mobil aplikasyonları ile kullanıcılar kendi bilgisayar ve mobil cihazlarına kolayca bağlanabilirler. Gigabit  Eternet bağlantısı ve Çift-Çekirdekli işlemci ile kullanıcılara çeşitli cihazlarda dağınık halde bulunan tüm dijital içeriklere hızlıca ulaşma olanağı sağladığı için dosyaları transfer etmek çok hızlı olur. Mobil cihazlardan direk dosya aktarımı ile, önemli dosya ve videolar güvenli şekilde My Cloud’a taşınarak, kullanıcıların tabletlerindeki ve akıllı cihazlarındaki değerli alanlar serbest kalmış olur.

Kullanıcılar My Cloud’u kendi bilgisayarlarını ve dijital dosyalarını yedeklemek için de kullanabilir. PC kullanıcıları için, WD SmartWare Pro yazılımı, dosyaları nasıl, ne zaman ve nerede yedekleyebilecekleri hususunda opsiyonlar sunar. Mac kullanıcıları verilerini korumak için Apple®Time Machine® yedekleme yazılımının tüm özelliklerini kullanabilirler.

Bütünsel Kontrol

My Cloud kullanıcıları kendi aile fotoğrafları, videoları, müzik ve önemli dökümanlarını ev ağ bağlantılarındaki güvenli bir yerde depolayıp, organize edebilirler. Yeni My Cloud masaüstü aplikasyonu ile dosyalarında dünyanın herhangi bir yerinden gezinmek, paylaşmak ve bu dosyaları kontrol etmek çok kolay. My Cloud aylık ücret gerektirmeksizin 2 TB, 3 TB ve 4 TB’lık yüksek depolama kapasitelerinde mevcuttur. Kullanıcılar ayrıca USB 3.0 uyumlu bir sabit diski My Cloud sürücüsündeki USB genişleme girişinden direk bağlayıp, depolama kapasitesini anında genişletebilirler.

WD_MyCloud_back

Ek olarak, My Cloud, WD TV® Live medya oynatıcısının yanı sıra, akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi herhangi bir DLNAsertifikalı multimedya cihazına akışı sağlayarak terabaytlarca film ve müziği depolar ve böylece bir ev dijital eğlence merkezi olarak da servis verir.

Kişisel Buluta Erişim

İOS® ve Android cihazları için mevcut yeni WD My Cloud mobil aplikasyonu kullanıcılara fotoğraflarını görüntüleme, videolarına akış olanağı ve dosyalarına herhangi bir yerdeyken kendi akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden ulaşabilme olanağı sunar. Bu mobil aplikasyon dosya paylaşımı ve işbirliğini basit ve güvenli hale getirerek, kullanıcılara dosyalara kolayca e-posta gönderme, link olarak dosya paylaşımı yapma, üçüncü parti aplikasyonlarla çıktı alma ve dosya açma olanağı sağlar.

Ek olarak, My Cloud mobil aplikasyonu belli başlı kamusal bulut servisleri ile entegre çalışır. Böylece kullanıcılar, dosyalarını kendi Dropbox, SkyDrive®  ve Google Drive kamusal bulut hesapları arasında kolayca transfer edebilir.[3]

Fiyat ve Bulunabilirlik

2 TB ve 3 TB’lık My Cloud sürücüler wdstore.com internet mağazasında bulunabilir. Ayrıca Türkiye’deki seçkin perakendeci ve distribütörlerde Ekim sonu itibari ile bulunabilecektir.  4 TB’lık My Cloud sürücülerin Kasım ayında piyasaya sürülmesi öngörülmektedir. Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı; 2 TB için 199 USD+KDV, 3 TB için 229 USD+KDV, 4 TB içinse 279 USD+KDV’dir. My Cloud mobil aplikasyonu hali hazırda AppStoreSM ve GooglePlay™’den indirilebilir. İki ve dört sürücülü My Cloud konfigürasyonu gelecek dönemde piyasaya sürülecektir.

Kapasite ve Uygunluk

My Cloud kişisel bulut depolaması Windows® 8, Windows 7, Windows® Vista, Windows XP, OS X Mountain Lion, Lion®, Snow Leopard

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

AnTuTu, Android tabanlı en iyi işlemciler listesini yayınladı

Yazan:

exynos snapdragon kirin antutu

AnTuTu bugün internet sitesinde, Android telefonlarda kullanılan çeşitli yonga kümelerinin performanslarını içeren listeyi mükemmel bir görsel ile yayınladı. Bir roket altında listelenen işlemcilerin bulunduğu görsel, en üst kısımda en iyi performansı barındıran işlemciyi gösteriyor.

Özellikle Snapdragon 865 ve Samsung’un Exynos 990 işlemci modelinin dikkat çekici yerlere sahip olduğu liste son zamanlarda tartışılan hangi işlemci daha iyi sorusuna da cevap veriyor. Listede uygun fiyatlandırmasıyla dikkat çeken Mediatek Dimensity 1000+ modeli de, pahalı rakiplerine yaklaşarak gücünü gösteriyor. İlk beş sıralamasında üç adet Snapdragon modeli gördüğümüz listede genelde Snapdragon rakibi olarak duyurulan Exynos modellerinin geride kaldığını görüyoruz.

İlginizi çekebilir:Orta seviyenin en iyi işlemcisi hangisi? Snapdragon vs. Kirin vs. MediaTek 

Yonga testleri arasındaki sonuçlar, aynı yonga setini kullanan cihazlar arasında yapılırken, cihazlardaki ekran yenileme hızı ve depolama hızı gibi faktörler dikkate alınmamış. Bunun yerine tam ve adil performans dizilimi için yalnızca CPU ve GPU performansları baz alınmış. Apple yonga setlerinin listede neden bulunmadığı sorusunu ise “Eğer A serisi işlemciler listeye dahil edilseydi en üst noktada kalacaklardı” sözleriyle açıklayan AnTuTu platform farklılıklarından da bahsetmiş.

antutu islemciler

Devamını oku

Donanım

Qualcomm Snapdragon 875 hakkında detaylar orta çıktı!

Qualcomm Snapdragon 875

Qualcomm Snapdragon 875 yonga seti henüz çıkmadan bazı özellikleri sızdırıldı. Yeni işlemci 5nm fabrikasyon süreci ile üretilecek.

İlginizi çekebilir: Oppo Reno 3 ve Reno 3 Pro kutudan çıkıyor! Yeni neslin özellikleri neler?

Lider çip üreticilerinden Qualcomm’un amiral gemisi telefonlara güç verecek olan Snapdragon 875 işlemcisi hakkında çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yakın zamanda duyurulan Samsung’un yeni işlemcisi Exynos 1000, Qualcomm’un Snapdragon 865 karşılaştırılmış ve performans anlamında büyük fark yarattığı açıklanmıştı.

Qualcomm Snapdragon 875

Güç tüketimi tasarrufu için 5nm kullanılarak üretilecek olan yeni yonga seti, 2021 yılında çıkacak olan akıllı telefonlar için oldukça iyi performans sunması bekleniyor. Yeni işlemci ayrıca yükseltilmiş Snapdragon X60 5G modeme sahip olacak.

SM8350 adıyla tanıdığımız yonga seti, ARM’ın V8 Cortex mimarisi üzerine kurulmuş Kryo 685 CPU, Adreno 660 GPU ve Spectra 580 görüntü işleme motoru bulunacak. İşlemci, Adreno 665 VPU, Adreno 1095 DPU yer alacak ve hem mmWave hem de 6 GHz altı bant desteği sunulacak.

Qualcomm Snapdragon 875

Qualcomm Snapdragon 875,  Hexacon DSP ve Hexacon Vector eXtensions adlı programlanabilir çok çekirdekli, hızlandırıcı işlemci gibi özellikleri bünyesinde barındırmaya hazırlanıyor. Bağlantı seçenekleri olarak Wi-Fi 802.11ax, 2×2 MIMO, ve Bluetooth Milan’a sahip olan işlemci, ses tarafında ise Aqstic Audio Technologies WCD9380 ve WCD9385 ile birleştirilmiş düşük güçlü ses sistemi ile karşımıza çıkacak.

Qualcomm’un, yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 875’i, her yıl Aralık ayında gerçekleştirdiği Snapdragon Teknoloji Zirvesi‘nde tanıtması bekleniyor. Söz konusu işlemci ile alakalı yeni gelişmeler, lansman tarihi yaklaştıkça artmaya devam edecektir.

 

 

Devamını oku

Donanım

Ekran kartı markası Palit, Türkiye pazarına yeniden giriş yaptı!

Ekran kartı

Ekran kartı markası Palit, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine tekrar başladı. Dünya’nın üst seviye bilgisayar parçası üreticilerinden olan şirketin hızlı, yüksek kaliteli ve bütçe dostu ekran kartları artık Türkiye’den de erişilebilir olacak.


İlginizi çekebilir: Huawei P40 serisi kamera güncellemesi aldı!


1988’de kuruluşundan bu yana başarılı ekran kartları ortaya koyan Palit’in, Taipei ve Hong Kong başta olmak üzere Avrupa’da ofisleri bulunuyor. Müşteri memnuniyetine ve ürünlerine verdiği destekle dikkat çeken şirket, dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden NVIDIA ile birlikte çalışarak ekran kartlarının performansını her zaman geliştirip en yüksek seviyede tutmaya çalışıyor. Palit’in dünya çapındaki tüm tesislerinin ISO 9001 sertifikası ve tüm ekran kartlarının ise WHQL sertifikası bulunuyor.

Ekran kartı markası Palit, tekrardan Türkiye’de!

Özellikle kalitesini kanıtlamış ürünlerini uygun fiyatlarla satışa sunmasıyla dikkat çeken Palit, yüksek kaliteli ekran kartlarını her kesimden kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Ürün gamında her seviyeden NVIDIA ekran kartları bulunan şirket 4 farklı ekran kartı tasarımı sunuyor.  Sahip olduğu boyutlarla ve tek fan sistemiyle kompaktlık sağlayan StormX modeli küçük bilgisayar kasaları için idealken Dual/GP (Gamingpro), çift fan sistemiyle uygun fiyatla yüksek performans arayan oyuncular ve içerik üreticileri için ideal bir ekran kartı olarak göze çarpıyor.

Diğer bir ekran kartı modeli JS (Jetstream) ise hız aşırtmaları için üst seviye teknolojiyle birlikte geliyor. Son olarak şirketin amiral gemisi olarak dikkat çeken GR (Gamerock) modeli ise rekabetçi oyuncular için ekstrem performanslar sağlıyor.

NVIDIA’nın RTX teknolojili ekran kartı modellerini kendi tasarımlarıyla güçlendiren Palit, Işın izleme (Ray Tracing) teknolojisinin bütün imkanlarını da sunuyor. Yeni nesil oyunların geleceği olarak görülen ışın izleme teknolojisi oyun grafiklerini daha gerçekçi hale getiriyor. NVIDIA’nın RTX 2060 ve üstü ekran kartlarıyla uyumlu olan teknoloji gerçek dünyadaki ışıkları, gölgeleri ve yansımaları simüle ederek üst düzey grafikli bir oyun deneyimine olanak sağlıyor.

Çin’deki fabrikalarında ürettikleri ekran kartlarını global olarak satışa sunan Palit ürünlerine Türkiye’de EKSA’nın distribütörlüğünde, e-ticaret siteleri, teknoloji mağazaları gibi birçok satış noktasından ulaşılabilecek. İleri seviye bir grafik performansını kullanıcılarla buluşturmak için Palit ekran kartları uygun fiyat, kolay bulunabilirlik ve ileri teknolojileri bir araya getiriyor.

Palit ekran kartları hakkında daha detaylı bilgi almak ve satın almak için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku