Sosyal medya

Donanım

WD My Cloud ile sizin de bir ‘bulut’unuz olsun

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz “bulut” artık iyiden iyiye hayatımıza dahil olmuş durumda. Yerel depolama birimlerine göre çok daha esnek koşullar sunan ve her zaman her yerde verilerinize ulaşma imkanı yaratan bulut, WD ile evlerimize geliyor. Yeni My Cloud ev bulut sistemi hakkındaki detaylı bilgiler, firmanın paylaştığı basın bülteninde sizleri bekliyor.

WD TÜKETİCİLERE KENDİLERİNE AİT BİR BULUT VERİYOR

Yeni My Cloud™ ile Tüketiciler Tüm Fotoğraf, Video Ve Dosyalarına Herhangi Bir Cihazdan, Herhangi Bir Zamanda Kolayca Ulaşabiliyor, Paylaşabiliyor, Kaydedebiliyor – Güvenlikten Ödün Vermeksizin

 Bir Western Digital (NASDAQ: WDC) firması ve ağ bağlantılı yaşam için depolama çözümleri konusunda dünya lideri olan WD®, kişisel bulut çözümlerine ait yeni My Cloud ailesini tanıttı. WD’nin My Cloud’u, kullanıcılara dijital içeriklerini bütün bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından merkezi şekilde düzenleyip, koruyabilecekleri ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir cihazdan içeriklerine erişebilecekleri tam bir çözüm sunuyor. Kişisel bulut sürücüsü My Cloud’u internete kolay bir şekilde bağlayan kullanıcılar, kamusal buluta aylık bir ücret ödemeksizin veya kendi kişisel verilerinin kontrolünden vazgeçmeksizin herhangi bir yerden, herhangi bir cihazla erişim sağlayabilir.

WD’nin Markalı ve Tüketici Elektronik Ürünler Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Welsh yaptığı açıklamada “Biz bulut için evden daha iyi bir yer olduğunu düşünmüyoruz. Herkes çoklu bilgisayarlar ve mobil cihazlarda dağınık halde bulunan binlerce dijital dosyanın altında boğulmuşken, bu kaosu kontrol etmek bir mücadeledir. WD’nin kişisel bulutu müşterilerin her an, her yerden tüm dosyalarına erişim sağlaması ve bu kaosu kontrol etmesinin en kolay, güvenli ve ekonomik yoludur.” dedi.

Araştırma firması Gartner, 2016 yılına kadar ortalama bir evin yaklaşık 3.3 terabaytlık (TB) dijital içeriğe sahip olacağını tahmin ediyor.[1] NDP Grup’a göre dijital içerikteki büyümeye paralel olarak, internet bağlantılı cihazlarda da  büyüme patlaması yaşanıyor; şu an A.B.D.’deki bir ev 5.7 internet bağlantılı cihaza sahip.[2] Hızlı içerik ve cihaz büyümesindeki yakınsama, tüketicilere dijital hayatlarına yönelik bütünsel bir kontrol imkanı sağlayan yeni bir depolama paradigması gerektirir.

WD_MyCloud_front

Kişisel bulut depolaması yeni bir standarttır; kullanıcıların medya ve dosyalarını evde, kendi fiziksel sürücülerinde güvenli şekilde  saklamalarını ve herhangi bir PC ya da Mac® bilgisayarla, internet üzerinden veya mobil aplikasyonlar aracılığıyla, tablet ve akıllı telefonlardan o dosya ve medyalara ulaşabilmelerini sağlar. My Cloud sürücüsü ile kullanıcılar dosyalarını paylaşıp, medyalarında gezinebilir, içeriklerine herhangi bir yerden, aylık bir ücret ödemeksizin erişebilirler ve böylece kendi bulutlarının kendi evlerinde, kendi ayrıcalıklı kontrolleri altında olduğunu bilmelerinin güvenini hissederler.

IDC Depolama Sistemleri Kıdemli Araştırma Analist Liz Conner yaptığı açıklamada “Aileler evlerinde bulunan çok sayıda mobil cihaz ve bilgisayarla internete bağlanıyor, paylaşımda bulunuyor, senkronize olup, yedekleme yapıyorlar ve bu cihazlarda yaratılan dijital içeriklerin miktarı dramatik şekilde artmakta. Kişisel bulut dijital dosyaları çeşitli cihazlardan organize etmek gibi kompleks bir konuyu basitleştirmekte ideal bir çözümdür. Böylece kullanıcılar, tüm cihazlarında kendi dijital videolarının, fotoğraflarının ve müziklerinin tadını çıkarabilirler.” dedi.

Aerodinamik Kurulum ve Yedekleme

Kullanıcılar kendi kişisel bulutlarını WD’nin web güdümlü kesintisiz kurulum için zengin web tabanlı kullanıcı arayüzü ile dakikalar içinde hazır hale getirebilir. WD’nin yazılımı, kurulumu kolaylaştırmak için sürücüyü otomatik olarak tanır. Bir kere My Cloud sürücüsü kurulduğu zaman, WD’nin ücretsiz masaüstü ve mobil aplikasyonları ile kullanıcılar kendi bilgisayar ve mobil cihazlarına kolayca bağlanabilirler. Gigabit  Eternet bağlantısı ve Çift-Çekirdekli işlemci ile kullanıcılara çeşitli cihazlarda dağınık halde bulunan tüm dijital içeriklere hızlıca ulaşma olanağı sağladığı için dosyaları transfer etmek çok hızlı olur. Mobil cihazlardan direk dosya aktarımı ile, önemli dosya ve videolar güvenli şekilde My Cloud’a taşınarak, kullanıcıların tabletlerindeki ve akıllı cihazlarındaki değerli alanlar serbest kalmış olur.

Kullanıcılar My Cloud’u kendi bilgisayarlarını ve dijital dosyalarını yedeklemek için de kullanabilir. PC kullanıcıları için, WD SmartWare Pro yazılımı, dosyaları nasıl, ne zaman ve nerede yedekleyebilecekleri hususunda opsiyonlar sunar. Mac kullanıcıları verilerini korumak için Apple®Time Machine® yedekleme yazılımının tüm özelliklerini kullanabilirler.

Bütünsel Kontrol

My Cloud kullanıcıları kendi aile fotoğrafları, videoları, müzik ve önemli dökümanlarını ev ağ bağlantılarındaki güvenli bir yerde depolayıp, organize edebilirler. Yeni My Cloud masaüstü aplikasyonu ile dosyalarında dünyanın herhangi bir yerinden gezinmek, paylaşmak ve bu dosyaları kontrol etmek çok kolay. My Cloud aylık ücret gerektirmeksizin 2 TB, 3 TB ve 4 TB’lık yüksek depolama kapasitelerinde mevcuttur. Kullanıcılar ayrıca USB 3.0 uyumlu bir sabit diski My Cloud sürücüsündeki USB genişleme girişinden direk bağlayıp, depolama kapasitesini anında genişletebilirler.

WD_MyCloud_back

Ek olarak, My Cloud, WD TV® Live medya oynatıcısının yanı sıra, akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi herhangi bir DLNAsertifikalı multimedya cihazına akışı sağlayarak terabaytlarca film ve müziği depolar ve böylece bir ev dijital eğlence merkezi olarak da servis verir.

Kişisel Buluta Erişim

İOS® ve Android cihazları için mevcut yeni WD My Cloud mobil aplikasyonu kullanıcılara fotoğraflarını görüntüleme, videolarına akış olanağı ve dosyalarına herhangi bir yerdeyken kendi akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden ulaşabilme olanağı sunar. Bu mobil aplikasyon dosya paylaşımı ve işbirliğini basit ve güvenli hale getirerek, kullanıcılara dosyalara kolayca e-posta gönderme, link olarak dosya paylaşımı yapma, üçüncü parti aplikasyonlarla çıktı alma ve dosya açma olanağı sağlar.

Ek olarak, My Cloud mobil aplikasyonu belli başlı kamusal bulut servisleri ile entegre çalışır. Böylece kullanıcılar, dosyalarını kendi Dropbox, SkyDrive®  ve Google Drive kamusal bulut hesapları arasında kolayca transfer edebilir.[3]

Fiyat ve Bulunabilirlik

2 TB ve 3 TB’lık My Cloud sürücüler wdstore.com internet mağazasında bulunabilir. Ayrıca Türkiye’deki seçkin perakendeci ve distribütörlerde Ekim sonu itibari ile bulunabilecektir.  4 TB’lık My Cloud sürücülerin Kasım ayında piyasaya sürülmesi öngörülmektedir. Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı; 2 TB için 199 USD+KDV, 3 TB için 229 USD+KDV, 4 TB içinse 279 USD+KDV’dir. My Cloud mobil aplikasyonu hali hazırda AppStoreSM ve GooglePlay™’den indirilebilir. İki ve dört sürücülü My Cloud konfigürasyonu gelecek dönemde piyasaya sürülecektir.

Kapasite ve Uygunluk

My Cloud kişisel bulut depolaması Windows® 8, Windows 7, Windows® Vista, Windows XP, OS X Mountain Lion, Lion®, Snow Leopard

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir