Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Oyun

Valve İlk Steam Ödüllerini Kazanan Oyunları Duyurdu

Valve’in oyun platformu Steam’in sonbahar indirimlerinde ödüller için kategorilerde ve o kategoride yarışacak olan adaylar belirlenmişti.

Valve’in 22 Aralık’ta duyurduğu Steam kış indirimlerinde ise adaylar belirlenmişti ve oyuncular her gün 1 kategoriyi oylayarak rozet kartları almaya başladı. Sonunda ise kazananlar belli oldu. Kazanan oyunların ilgi çeken yanları ise 2-3 senelik olmaları. İlk defa gerçekleştirilen bu etkinlikte aday olan oyunlar da kazanan oyunlar da kullanıcılar tarafından seçildi.

İşte Kazananlar;

 • Sarılmaya En Çok İhtiyacı Olan Kötü Adam: Portal 2
 • Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce de Güzel Olduğunu Düşünüyordum: Euro Truck Simulator 2
 • Zamanın Eskitemediği: The Elder Scrolls V Skyrim
 • Sadece 5 Dakika Daha: CS:Go
 • Dostum, vay canınaaaaa!: Grand Theft Auto V
 • Oyun İçinde Oyun:Grand Theft Auto V
 • Ağlamıyorum, Gözüme Bir Şey Kaçtı: The Walking Dead
 • Bir Çiftlik Hayvanının En İyi Kullanımı: Goat Simulator
 • Bum Bum: Doom
 • Sevgi/Nefret İlişkisi: Dark Souls III
 • Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın: Euro Truck Simulator
 • Arkadaşlarla Daha Zevkli: Left 4 Dead 2

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

PlayStation 5’in tanıtım günü belli olmuş olabilir!

Yazan:

Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan PlayStation 5‘i yakın zamanda görebiliriz. Sony bizlere cihazı haziran ayı başında gösterebilir.


İlginizi çekebilir; iPhone 12 ekranlarını Samsung, LG ve BOE üretecek!


PlayStation 5, sanal etkinlik ile gösterilebilir!

Sony, PlayStation 5 oyun konsolunu çok yakın bir zamanda görebiliriz. 2020 yılının sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen oyun konsolunun daha tanıtılmaması da beklentiyi arttırmakta. Oyun dünyasının önemli gelişmeleri arasında yer alan bu olay, yakında merakları giderebilir. Zira Sony, 3 Haziran tarihinde internet üzerinden yapılacak etkinlik ile bizlere PlayStation 5 oyun konsolunu gösterebilir. Bloomberg isimli önemli haber sitesinde yer alan habere göre firma, sanal etkinlik sayesinde PlayStation 5 oyun konsolunu artık göstermeye başlayacak. Bu etkinliğin ardından da firmanın, çıkış gününe kadar neredeyse her hafta yeni bilgileri hayranlarıyla paylaşacağı öğrenildi.

Sony PlayStation 5

Şu an için bu iddialar hakkında yorum yapmaktan kaçınan Sony, sessizliğini koruyor. Covid-19 salgını nedeniyle dünya üzerinde ki çoğu etkinliğin iptal edildiği veya ertelendiği şu günler de, firmanın çok da geç kaldığını söyleyemeyiz. Ayrıca Sony, gelen bilgilere göre en büyük rakibi Microsoft‘un Xbox Series X tanıtımında aldığı eleştirileri oldukça dikkate alıyor. Microsoft‘un yeterince konsol üzerinde çalışan oyun göstermediğinden yakınan hayranları gören firma, aynı hataya düşmeme derdinde. Yine elde edilen diğer bilgilere göre firma, sadece konsolu değil, önemli PlayStation içeriklerini de sanal etkinlikte duyuracak. Bakalım iddialar doğru çıkacak ve merakla beklenen oyun konsolunu görebilecek miyiz.

Devamını oku

Oyun

GTA 6’nın çıkış tarihine yönelik ortaya çıkan önemli detay

Yazan:

gta 6 tarih

Take-Two’nun açıklanan yıllara göre pazarlama bütçesi detayına göre, GTA 6’nın çıkış tarihi belirlenmiş olabilir. Bugün ortaya çıkan detayda, Take-Two’nun Nisan 2023’te başlayan ve Mart 2024’te sona eren mali yıl için pazarlama amaçlı 89 milyon dolar harcamayı planladığı ortaya çıktı.

Bu miktar, önümüzdeki beş yılda ayrılan her bir dönem için, hazırlanan bütçenin yaklaşık iki katına tekabül ediyor. Bir önceki yapım GTA 5’e baktığımızda ise, dönem standartlarında reklam bütçesi için 70-110 milyon dolar ayrılmış. Sayılara baktığımızda, Nisan 2023 ile Mart 2024 arası dönemde hareketlenen pazarlama bütçesi miktarının, GTA 6’nın çıkış tarihine işaret ettiğini söylemek yanlış olmaz. Sonuç olarak, GTA 6’nın, GTA 5’ten tam 10 yıl sonra çıkacağını öngörmek mümkün. Rockstar’ın çeşitli anlaşmalarla, GTA Online üzerinden ciddi kazançlar sağladığını düşündüğümüzde bu gecikmenin sebebi de kolayca anlaşılıyor.

İlginizi çekebilir: Detroit: Become Human ve Beyond: Two Souls, Steam üzerinde listelendi

Geçtiğimiz günlerde Jason Schreier, Rockstar Games’in bir sonraki projesinin Grand Theft Auto serisinden yeni bir oyun olacağını ve yapımın geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olduğunu belirtmişti. Tüm parçalar birleştiğinde artık neredeyse emin olarak GTA 6’nın 2023-2024 döneminde çıkış yapabileceğini söyleyebiliriz.

Devamını oku

Oyun

Pac-Man Twitch’te oynanabilecek!

Pac-Man Twitch‘te oynanabilecek! Efsane oyun serisi Pac-Man, Pac-Man Live Studio ile Twitch‘te internet tarayacısı üzerinden oynanabilecek.

İlginizi çekebilir: Epic Games, yeni geliştirmeler getirmeye hazırlanıyor!

Pac-Man 40. yılını kutluyor. 40. yılına giren Pac-Man, internet tarayıcısı üzerinden Twitch‘te oynanabilecek. Pac-Man‘in bu sürümü 4 kişiye kadar co-op destekleyecek ve oynaması tamamen ücretsiz olacak. Oyunu oynamak için herhangi bir indirme işlemi yapılmasına gerek olmayacak, Pac-Man‘in Twitch kanalı üzerinden sorunsuz bir şekilde oynanabilecek. Ayrıca oyunculara kendi labirentlerini oluşturma ve kullanıma sunma imkanı da verilecek. Oyunun Haziran ayında kullanıma sunulması bekleniyor.

Devamını oku