Sosyal medya

İnceleme

TP-Link 3G Mobile WI-FI

Cepten internet yayını

TP-Link’in bu ürünü, yanımızda taşıdığımız tüm mobil cihazlara internet sunma görevini üstleniyor. Üstelik ek olarak hiçbir aparata ihtiyaç duymadan.

Artık yanımızda çok fazla sayıda akıllı cihaz taşır hale geldik. Akıllı telefonu, Ultrabook’u, tableti derken internete bağlanabilen teknoloji ürünleri arasında kaybolduk resmen. Bunca ürüne internet bağlantısı sağlamak da çok kolay iş değil doğrusu. Akıllı telefonumuz hotspot yapabiliyoruz yapmasına da telefonun şarjını bitirdiğimizde  acil durumlarda ne yapacağız? Sık sık hotspot özelliğinden faydalananlar için güzel bir ürünümüz var: TP-Link 3G Mobile Wi-Fi.

Akıllı telefondan küçük

Avuç içerisine rahatlıkla sığabilecek kadar küçük yapıda olan bu cihaz, en ufak çantanın içerisinde bile rahatlıkla yerini alabilir. Hafif bir malzemeden üretilmiş olması, ürünün taşınabilirliğini artırıyor. Sağ alt köşesinde açma – kapama tuşu yer alıyor. Ön yüzeyindeki minik OLED ekranı, cihazın durumu hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Ürünün arka kapağı biraz zor açılıyor ve altından SIM ve MicroSD kart yuvaları çıkıyor. MicroSD kart yuvası sayesinde ürünü USB bağlantısı ile bilgisayara bağlayıp USB bellek olarak da kullanabiliyoruz. Ufak bir ayrıntı fakat hoş olmuş.

10 saat kesintisiz 3G yayını

3G’si aktif SIM kartımızı ürünün içerisine taktıktan sonra gayet kolay bir şekilde kullanabiliyoruz. Ürünün üzerindeki tek tuş olan açma kapama tuşuyla çalıştırmamızla aktif hale gelen ürün, 3G ile aldığı interneti Wi-Fi olarak dağıtmaya başlıyor. İçerisinde 2000 mAh batarya bulunan ürün, güçlü bataryası sayesinde kolay kolay pes etmiyor. Normal bir kullanımda 10 saati bulan batarya ömrü sunan TP-Link 3G Mobile Wi-Fi, sürekli indirme veya internetten film izleme gibi durumlarda 6 saat kadar dayanabiliyor. Ürüne aynı anda 10 cihaz bağlanabiliyor.

Eğer birden fazla mobil cihaz kullanıyorsak, tek noktadan dağıtılan internet sayesinde iyiden iyiye batarya tasarrufu yapabiliriz. Zira şu cihaz çantamızda dururken rahatlıkla akıllı telefonumuzun bile 3G’sini kapatıp Wi-Fi üzerinden internet alabiliriz. 3G kapalıyken akıllı telefonların şarjlarının nasıl gittiğini bilirsiniz. Ayrıca -benim gibi- iPod ve Ultrabook ikilisiyle geziyorsanız da çantanızda böyle bir ürünü taşımanız, sorunsuz bir şekilde anında interenete bağlanmanızı sağlayacaktır.

Sonuç olarak: Birden fazla cihazın internete bağlanmasını sağlayan, basit ve işlevsel bir ürün.

Neden alınır?

• Ekstra batarya gücü

• Kullanım kolaylığı

• Taşınabilirliği

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval