Sosyal medya
MSI reklamı

Haber

Süreyya Ciliv “İzmir’in şirketleri teknoloji ve inovasyonla fark yaratacak”

Süreyya Ciliv, turkcell, Turkcell Genel Müdürü

Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” vizyonu doğrultusunda, şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak üzere gerçekleştirdiği Anadolu turuna devam ediyor. Anadolu’yu adım adım gezerek, mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere sağladığı faydayı, teknolojik dönüşümü yaşamak isteyen şirketlerle birebir temasa geçerek anlatan Turkcell, bu seneki organizasyonların altıncısını İzmir’de gerçekleştirdi. Şirketlerin başarısına teknolojiyle destek olmak için başlattığı turda, şimdiye kadar 21 ilde 6 binin üzerinde kurumsal müşterisiyle buluşan Turkcell, Türkiye’nin dört bir yanındaki şirketlere teknolojiyle fark yaratma fırsatlarını anlatıyor.

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın açılış konuşmasıyla başlatan başlayan organizasyon, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in “Teknoloji ve İnovasyonla Yeni Bir Dünya” başlıklı konuşmasıyla devam etti. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın Turkcell teknolojisiyle şirketlerin başarısına sağlanan destekle ilgili gerçekleştirdiği “İş’te Teknoloji Hamlesi” sunumunun ardından da, Turkcell’in mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak fark yarata Özsüt Pazarlama Müdürü Funda Bektaş, AKG Grup IT Direktörü Yüksel Topal ve Gvcm Turizm’den firma yetkilisi Cem Kılınç katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.

reklam

Ekrem Demirtaş: “532’li hat sahibi olmak bir prestij kaynağı”
İzmir’de Teknoloji Hamlesi toplantısında Turkcell’in sadece bir GSM şirketi değil, aynı zamanda güçlü bir teknoloji şirketi olduğunu ve 532 hat sahibi olmanın bir prejtij kaynağı haline geldiğini vurgulayan İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş yaptığı konuşmada “ İTO’nun en önemli çözüm ortağı da olan Turkcell sayesinde e-oda haline gelerek bir çok hizmetimizi online olarak üyelerimize sunuyoruz. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama sayesinde geçtiğimiz günlerde” Bilişim Yıldızları” yarışmasında ödül sahibi olduk. İTO’yu dijitalleştirerek işlerimiz kolaylaştırmamıza katkı sağlayan Turkcell’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Süreyya Ciliv, turkcell, Turkcell Genel Müdürü

Süreyya Ciliv:” Geleceğin Bill Gates’i ülkemizden çıkabilir”

Süreyya Ciliv:” Geleceğin Bill Gates’i ülkemizden çıkabilir”
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv yaptığı konuşmada: “Turkcell olarak bugün kurumsal pazarın lideriyiz ve 520 bini aşkın şirkete hizmet veriyoruz. Turkcell’li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Biz istiyoruz ki, boyutu ve faaliyeti ne olursa olsun tüm şirketler bu fırsatı yakalasın. Anadolu’nun dört bir yanında Türkiye ekonomisini her geçen gün daha iyi noktalara taşıyan binlerce şirket var. Turkcell olarak öncelikli hedefimiz bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu’da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek yerel değeri güçlendirmek.” dedi. Günümüz dünyasında şirketlerin ancak teknolojik dönüşümle işlerinde fark yaratabileceğinin altını çizen Ciliv konuşmasına şöyle sürdürdü: “Tüm dünyada bilgiye erişim internet sayesinde eşit hale geldi. Şu an ülkemiz sahip olduğu teknolojik imkanlarla geleceğin Bill Gates’lerini çıkarabilir” İzmir’de gerçekleştirdikleri çalışmalara da değinen Süreyya Ciliv konuşmasına şunları ekledi: “İzmir’de 2000 Turkcell çalışanımız var. % 71’inin kadınlardan oluştuğu bu çalışanlarımızın 130’u da homagent dediğimiz evden çalışma modeliyle hizmet veriyor. Bu sistemle engelli vatandaşlarımıza ve çeşitli sebeplerle dışarda çalışma imkanı olmayan kadınlarımıza iş olanağı sunduğumuz için mutluyuz. Ülkemizin en önemli liman kentlerinden ve turizm konusunda en gelişmiş şehirlerimizden biri olan göz bebeğimiz İzmir’de yatırımlarımız devam edecek .”

 Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş: “520 bin müşterimizle kurumsal pazarın lideriyiz”

Selen Kocabaş: “520 bin müşterimizle kurumsal pazarın lideriyiz”
İzmir’de Teknoloji Hamlesi toplantısına katılan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş da gerçekleştirdiği sunumda “ 520 bin müşteriyle kurumsal pazarın lideriyiz. 32 bin km’lik fiber altyapımız, tek noktadan toplu iletişim çözümlerimiz, kurumsal müşterilerimize hizmet veren 1000 çağrı merkezi çalışanımız ve 1400 kurumsal satış ekibimizle müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz. İzmir en önemli turizm, liman ve ticaret kentlerimizden biri. Turkcell olarak 2014 yılında planladığımız alt yapı yatırımlarımızın büyük bir yüzdesini İzmir’e ayırdık. Buna paralel İzmir’deki kurumsal müşterilerimizin işlerinde bir adım önde olmaları için ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir yaklaşımla hareket ediyoruz” dedi. Müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederek, kamudan medya ve finansa, enerjiden lojistiğe, perakende, inşaat ve sağlık sektörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede ihtiyaca yönelik olarak 3 temel alan belirlediklerinin altını çizen Kocabaş : “Yeni iş modelimizde “Altyapı”, “Yönetim” ve “Pazarlama” alanlarının her birine özel setler oluşturduk. Bu setlerimizin içinde her boyutta şirketin hedeflenen ihtiyacını karşılayacak çözümlerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

KUTU- Geleceği Yazanlar
Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her noktasına teknolojiyi götürerek fırsat eşitliği sunan, Türkiye’yi bilim ve teknolojinin sağladığı avantajlarla tanıştıran Turkcell “İzmir’de Teknoloji Hamlesi” toplantısında “Geleceği Yazanlar” mobil yazılım seferberliği projesinin tanıtıldığı özel bir seans da gerçekleştirdi. Mobil yazılım ekosistemini kucaklayan Geleceği Yazanlar’ın tanıtıldığı bu özel seansta bir yazılım geliştiricinin başlangıç seviyesinden Turkcell iş ortaklığına kadar ilerlemesine destek olacak tüm ipuçları ve bilgiler de paylaşıldı.

 

İlk OnePlus One’lar gönderime nihayet hazır!

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Xiaomi Mi 10 Pro, selfie kamerası ile DxOMark testinde!

Xiaomi Mi 10 Pro

Geçtiğimiz Şubat ayında Xiaomi Mi 10 Pro 5G resmi olarak tanıtılmıştı. Bugün ise cihazın selfie kamerası, DxOMark testinde görüntülendi. Cihaz, Şubat ayında çıkış yaptığında arka kameranın DxOMark skoru “124” olarak belirlenmişti. Bu skor ile zirveye otursa da ardından gelen Huawei ve Honor cihazlarla 3.lüğe geriledi.


İlginizi çekebilir: Oppo, yeni bir telefon ile TENAA’da görüntülendi!

reklam

Xiaomi Mi 10 Pro nasıl bir kamera kurulumuna sahip?

Mi 10 Pro, 0.9µm piksel sabit odaklı f/2.0 diyafram aralığı bulunan 1/3 inç büyüklüğünde 20 MP çözünürlüklü selfie kameraya sahip. Bu kamera 1080p / 30 fps video kaydını destekliyor. Kameranın teknik özelliklerine baktığımızda iyi çekimler yapabileceğini görüyoruz. DxOMark skorları cihazın iyi bir kamerasının olduğunu fakat bunun amiral gemisi düzeyinde olmadığını gösteriyor. Mi 10 Pro, DxOMark tarafından 83 puan alarak sıralamada ortalarda yerini alıyor. Cihazın orta segmentte bulunan Galaxy A71 ile aynı skoru alması oldukça şaşırtıcı olarak değerlendiriliyor.

Xiaomi Mi 10 Pro

DxOMark‘a göre Xiaomi Mi 10 Pro, arka kamera olarak test edilen en iyi cihazlardan biri. Fakat maalesef selfie kamerası için aynı şeyler söylenemiyor. Cihazın ön kamerası sosyal medyada yoğun paylaşım yapan kişileri bazı noktalarda memnun etmeyebilir. Bu noktalardan en önemlileri dinamik aralık eksikliği ve kullanışsız stabilizasyon sistemi olarak sıralanabilir. Eğer çok aktif bir şekilde paylaşım yapmıyorsanız bu telefonu değerlendirebilirsiniz. Fakat Vlogger veya bu işi meslek olarak yapan biriyseniz bu telefon uygun tercih olmayabilir.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Oppo, yeni bir telefon ile TENAA’da görüntülendi!

Oppo

Oppo, Reno serisini geçtiğimiz sene Nisan ayında başlatmış olmasına rağmen şimdiye kadar 17 adet Reno serisi telefon piyasaya sürdü. Reno serisinin ilk cihazları Reno ve Reno 10x Zoom‘du. Şimdi ise TENAA‘da henüz adı bilinmeyen yeni bir Oppo telefon görüntülendi. Bu telefonun Reno 10x Zoom‘un yeni modeli olduğu söyleniyor.


İlginizi çekebilir: WhatsApp pek çok yeni özellikle güncellendi!

reklam

Yeni Oppo telefon hangi teknik özelliklere sahip olacak?

Oppo’nun yeni telefonu söylentilere göre Reno 10x Zoom‘un geliştirilmiş modeli olacak. Bu yüzden cihazda periskop kamera bulunacağı tahmin ediliyor. PDYM20 ve PDYT20 model numaralı telefonların teknik özelliklerine gelecek olursak, cihazların 6.5 inçlik ekranı bulunacak. Çift modlu 5G desteği, 3.945 mAh değerinde pil ve Android 10 tabanlı arayüz kullanacak olmaları ortaya çıkan diğer özellikler arasında yer alıyor. Telefonların boyutları 162,2 x 75,0 x 7,9 mm olacak. Bu da bize Reno 10x Zoom ile olan benzerliği göstermiş oluyor.

Oppo Oppo

Söylentilere göre Reno 10x Zoom‘un yeni modeli Snapdragon 865 yonga setinden gücünü alacak. Cihazın 5x’e kadar optik, 100x’e kadar dijital zoom yapacağı tahmin ediliyor. Periskop kamerasının güncel olacağı ve bozulmaları en aza indireceği de söylentiler arasında. Bazı sızıntılar cihazın yeni bir OIS sistemine sahip olacağı ve ekran içi parmak izi okuyucusu bulunan 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip rAMOLED bir ekran ile geleceği yönünde. Cihaz hakkındaki kesinleşmiş bilgiler şimdilik TENAA ile sınırlı durumda. Diğer söylentilerin doğruluğunun yakın zamanda ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Amazon Studios Fallout dizisini duyurdu!

Yazan:

Fallout

Amazon Studios, yeni bir dizi için çalışmalara başladı. Firma, sevilen oyun serisi Fallout için çalışmalara başladığını sosyal medyadan duyurdu.


İlginizi çekebilir; Birleşik Krallık Parlamentosu’ndan oyun dünyasını ilgilendiren talep

reklam

Sevilen oyun serisi Fallout dizi oluyor!

Amazon Studios, dizi çalışmalarına devam ediyor. Firma sevilen oyun serisi Fallout için yeni bir dizi çıkaracağını hayranlarına duyurdu. Bethesda yapımı sevilen oyun serisi Fallout dizisinin yapımcılığını Kilter Films üstlenirken dizi Amazon Prime platformunda yayınlanacak. Öte yandan Westworld dizisinin yaratıcı ekibinde yer alan Lisa Joy ile Jonathan Nolan, Fallout dizisi içinde ekipte yer alacak. Dizinin yapımında Bethesda firmasından Todd Howard ve James Altman da uyarlama sırasında ekibe yardımcı olmak amacı ile projesinin içerisinde yer alacaklar. Lisa Joy ve Jonathan Nolan yaptıkları açıklama ile, kendilerine eğlenceli saatler geçirten bu serinin dizisini yapacak olmaktan oldukça heyecan duyduklarını belirttiler.

Westworld dizisinin başarısının arkasında yer alan iki önemli ismin bu dizi içinde yetkili kadroda olması hayranların beklentilerinin yükselmesine neden oldu. Bethesda ekibi de Lisa Joy ve Jonathan Nolan isimlerinin bu yapımda yer almasının kendileri için büyük bir şans olduğunu belirtti. Tam olarak Twitter duyurusu dışında başka bilgiler içermeyen dizinin serinin hangi dönemini işleyeceği de merak konusu. Son dönemlerde artan oyun uyarlamaları arasına katılan Fallout dizisi de bakalım hayranların beklentilerini karşılayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

 

Devamını oku