Sosyal medya

Oyun

Spider-Man Miles Morales, yeni modda ışın izleme ile 60 fps’de çalışıyor!

spiderman playstation

PlayStatiton 5’teki Spider-Man Miles Morales, performans modunda 30 fps’den 60 fps’e çıkabildi. Bunu uygunluk modu sayesinde başardı. Uygunluk modunda, ışın izleme (Ray Tracing) ile oyun boyunca akıcı kare hızları veya daha yüksek grafik doğruluğu arasında seçim yapmanız gerekiyor. Diğer bir güncelleme ise ışın izleme açıkken oyunu 60 fps’de oynama olanağı sunuyor.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir; Cyberpunk 2077 PS4 ve Xbox cihazlarda ciddi sorunlar yaşıyor


RT mod ile daha akıcı bir oyun deneyimi

spiderman, RT

Güncellenen yeni moda “ performans RT” adı verildi. Bu modu ayarlar sekmesinden etkinleştirebilirsiniz. Yeni mod, performans modu alternatif bir sürüm olarak; sahne çözünürlüğü, yansıma kalitesini, yaya yoğunluğunu ayarlayarak ışın izleme ile saniyede 60 kareye ulaşmanızı sağlayacak.

Ray Tracing, ışığın fiziksel davranışını simüle ederek sinema kalitesindeki görüntüleri gerçek zamanlı işleme imkanı sunuyor. Görsel detay ve gerçekçilik gereksinimi en yüksek seviyede olan oyunlara dahi akıcılık katıyor.

Performans RT modunda oyun çözünürlüğünün nasıl değiştiği tam olarak belli değil. Yenilenen bu modun oyun için uygun olup olmadığı bilinmemekte. 2018 hitinin güncellenmiş versiyonu yeniden düzenlendi ve 70 dolarlık Spider-Man Miles Morales, Ultimate Edition’ın bir parçası olarak sunuldu. Oyunun Türkiye fiyatı ise 459.00 TL olarak belirlenmiş.

Spider-Man: Miles Morales, yeni Performans RT modunu deneyimlemenin ideal yolu gibi görünüyor. Bu mod oyuncuları heyecanlandırmışa benziyor çünkü oyuncular, oyunu oynadıklarında ilk olarak bu modu açacaklarını söylüyorlar. Performans RT modunun Spider-Man: Miles Morales oyunu için nasıl bir etki yaratacağı merak konusu.

Kaynak: Verge

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji, otomobil ve ekonomi

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncelleme

GeForce Now Google Chrome ve Mac için geliyor

geforce now google chrome

Nvidia GeForce Now bulut oyun servisi Google Chrome tarayıcısı için resmi destek almaya başladı. Aynı zamanda macOS üzerinde güncellenen uygulama, artık yeni M1 çipli cihazları da destekliyor.

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz: GeForce Now Turkcell ile Türkiye’ye geliyor


Chrome desteği herhangi bir cihaz üzerinden internet tarayıcısını kullanarak anlık oyun oynanabileceği anlamına geliyor. Bununla beraber XDA Developers tarafından tespit edildiğine ve Tom’s Hardware tarafından iletildiğine göre; düşülen notlarda Nvidia, Google tarayıcısına desteğin sadece Windows ve macOS sistemlerinden verildiğini belirtiyor.

Linux oyuncuları ise böylelikle biraz hayal kırıklığına uğramış durumdalar. Ancak yine de Linux üzerinden oyun oynayanlar sistemi deneyebilirler. Çünkü Nvidia tarafından not edildiğine göre sistemin diğer platformlarda da çalışma ihtimali var. Sadece o platformlara resmi olarak destek verilmiyor.

Firma sık girilen oyunları daha hızlı açmak için sisteme yeni kısa yollar eklediğini de bildiriyor. Bunlardan birinde ise bir oyunun detaylar seçeneğine girdikten sonra +SHORTCUT seçeneğinin seçilmesiyle masaüstünde oyunun kısa yolu oluşturulabiliyor.

geforce now google chrome


Uygun ve oldukça güçlü telefon ve bilgisayar cihazları önerileri için bu listeye bir göz atmalısınız.


Sisteme gelen son güncelleme ARM tabanlı M1 işlemcisine sahip Apple Mac desteğini de beraberinde getiriyor. Bu güncelleme ise resmi macOS uygulamasına geliyor.

GeForce Now Google Chrome ve Mac desteği böylelikle resmileşmiş oldu

Daha önce GeForce Now sistemini Windows üzerinden Google Chrome tarayıcısında çalıştıran insanlar zaten mevcuttu. Ancak bunu resmi olmayan bir şekilde yapıyorlardı. Şimdi gelen resmi destekle beraber tam optimize olmuş bir sistem kullanıcıları bekliyor. Böylelikle oyunlardan gelecek geribildirim ve hissedilen takılmalar konusunda da gelişmeler görebiliriz.

Son olarak Tom’s sitesinin Chrome üzerinden GeForce Now denemesi yaptığını ve uygulamadakine oldukça yakın bir şekilde performans aldığını belirttiğini söylemeliyiz. Bununla beraber tarayıcıda bazı seçeneklerin eksik olduğu görülebiliyor. Bu seçeneklerin arasında saniye başına kareyi 30 FPS’e düşürme veya düşük internet koşullarına yönelik sunulan seçenekler de mevcut.

Dolayısıyla eğer imkan var ise GeForce Now uygulamasını kullanmak daha mantıklı gözüküyor. Ancak yine de Google Chrome üzerinden hızlıca sisteme ulaşabilmek de oldukça kullanışlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Haber

Game Development Days Heyecanı FMV Ayazağa Işık Lisesi’nde

Yazan:

game devolopment days

Game Development Days, Zoom platformunda oyun geliştirme meraklılarını bekliyor. Etkinlik üç bölümden oluşuyor; sektör temsilcilerinin söyleşileri, FMV Ayazağa Işık Lisesi öğrencilerinin sunacağı eğitimler ve tema oyun yarışması.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: TikTok, 18 yaşın altındaki kullanıcılar için yeni düzenlemeler getirdi!


Game Development Days ne sunuyor?

Etkinliğin ilk senesinde oyun ve simülasyon sektörünün lider firmaları ve girişimciler söyleşiler gerçekleştirecek. Havelsan ile Simülasyon geliştirme süreci, en başarılı yerli oyunlardan kabul edilen Mount&Blade serisinin yapımcısı Armağan Yavuz, GDD 2021 etkinliklerinde olacak. Etkinliklerde oyun sektörüde unicorn girişimci olan Mevlüt Dinç’te yer alacak. GDD2021 etkinliklerinde oyun geliştirmekte olan yeni nesil girişimciler de bulunmakta. Girişimci Serkan Akşit “Sıradışı Bir Oyun Geliştirme Süreci ” başlıklı söyleşi ve Furkan Topçu ve Eşref Bektaş “Oyun Geliştirme Mutfağı” başlıklı söyleşilerle etkinlikte olacak. Tema oyun yarışmasında hakem koltuğunda ise Youtube Disket Kafası kanalı içerik sağlayıcısı (Youtuber) ve girişimci Sinan Akkol yer alacak.

Etkinliğe çok kısa bir süre içerisinde otuzdan fazla takım kayıt olduğunu da belirtelim. Etkinliğin ilk senesinde beklenin üstünde bir yarışmacı kitlesine de ulaşan GDD 2021, tüm oyun girişimcilerini ve meraklılarını bekliyor.

FMV Ayazağa Işık Lisesi Game Development Days ne zaman?

1. Game Development Days 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Zoom ve Twitch platformunda canlı olarak yayınlanacak.

8 Şubat 2021 saat 17.30: Oyun Geliştirme Mutfağı/ Eşref Bitlis-Furkan Topçu

9 Şubat 2021 saat 17.00: Uçal Simülasyonları Nasıl Geliştiriliyor?/HAVELSAN

10 Şubat 2021 saat 17.00: Hayat Bir Oyun/ Mevlüt Dinç

11 Şubat 2021 saat 17.00: Türkiye’de Oyun Geliştiriciliği/ Armağan Yavuz

12 Şubat 2021 saat 17.00: Sıradışı bir oyun geliştirme süreci/ Serkan Akşit

Zoom ID : 376 838 3753

Web Sayfası:

https://sites.google.com/fmvisik.k12.tr/gdd2021/ana-sayfa?authuser=0

Sosyal Medya Adresi:

https://www.youtube.com/channel/UCJaBO9lk253FCPgMHREXzTw

https://www.instagram.com/gdd.turkey/

https://discord.com/invite/TTMY55f4kZ

https://www.twitch.tv/gddturkey


Sizler için hazırladığımız telefon tavsiye listesine bu bağlantıya tıklyarak ulaşabilirsiniz.


 

 

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Oyun

Xbox için sunulan 2020’nin en iyi 6 oyunu

Xbox

Xbox, 2020’de oynayabileceğiniz çeşitli oyunları sizlere sundu. Xbox Series X, Xbox Series S ya da Xbox One konsoluna sahip olun, vakit geçireceğiniz birkaç oyuna sahip olmak kesinlikle güzel.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: MediaMarkt’tan Xbox Series X çekilişi


2020 yılında da Xbox’ınızla, çeşitli oyunlara erişim sağlayabilirsiniz

Xbox

Sahip olduğunuz  cihazlarla (Xbox Series X, Xbox Series S), istediğiniz oyunlara tek tek para vermek yerine onları birlikte satın almanız mümkün. İstediğiniz oyunları tek tek almak yerine, Game Pass Ultimate aboneliği sayeside birçok oyuna erişim sağlayabilirsiniz. Bu aboneliğe, aylık 44.99 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Game Pass Ultimate size, indirebileceğiniz ve popüler olan oyunlarda belirli indirimler sağlar. Bunun yanında konsollarda ve Android cihazlarda da oyun indirmenize izin verir. Eğer bu gibi ayrıcalıklar yerine sadece bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız, temel Game Pass size göre bir abonelik. Bu aboneliğe ayda sadece 29.99 TL vererek satın alabilirsiniz. Abonelik size birçok oyunu sunacaktır fakat bu oyunlara sadece PC üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Seçtiğiniz herhangi bir abonelikle, EA oyunlarına erişebilirsiniz. Bunun yanında arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak, çoklu oyuncu seçeneğiyle oyun oynama olanağını da size sunar. Abonelikleriniz sayesinde, seçtiğimiz 6 oyundan 3’üne erişmeniz mümkün. Sizin için hazırladığımız bu oyunların bireysel fiyatlarını da bir araya getirdik.

Xbox 6 muhteşem oyunuyla 2020’yi geride bıraktı

“Yakuza: Like a Dragon

Serinin yedinci oyunu olan Yakuza, diğer oyunlarda da olduğu gibi, bazı RPG unsurları ile bağlanmış düz bir beat-em-up olmak yerine sıra tabanlı bir rol yapma oyunu. Yakuza, Game Pass‘te bulunmasa da Smart Delivery’yi desteklemekte. Bireysel fiyatı ise 457.5 TL.

“Cyberpunk 2077”

Diğer oyunların yanı sıra daha geniş ve daha derin RPG unsurlarına sahip oyun, uzun süredir bekleniyordu. Eğer Night City dünyasına dalmak istiyorsanız bu oyun size göre. Xbox One ve Xbox Series X/S konsollarıyla uyumlu olan oyun için yeni bir güncelleme gelecek. Bu güncelleme oyunu satın alan kişiler için ücretsiz olacak. Oyunun bireysel fiyatı ise 468 TL.

“Tony Hawk’s. Pro Skater 1 And 2 Remaster”

Orijinal PlayStation’ın klasikleriden sayılan bu oyun, kaykay oyunlarına ilginiz varsa almanız gereken bir oyun. Grafik standartları geliştirilmiş olan oyun, çevre tasarımlarıyla size eksikiz bir deneyim yaşatıyor. Fakat ne yazık ki bu oyun da Game Pass‘te mevcut değil.  Ancak Xbox One sürümü yeni Xbox konsollarında uyumlu. Oyunun fiyatı ise 356 TL.

“Forza Horizon 4”

Forza Horizon 4 , Gran Turismo ve hatta Forza Motorsport oyunları gibi aşırı ciddi oyun tonları olmadan Birleşik Krallık’ta off-road yapmanıza izin veren bir yarış simülasyonudur. Oyun tüm Xbox konsolları için Game Pass‘te bulunmaktadır. Oyunun üç farklı paketi var, Standart Edition 234.5 TL, Ultimate Edition 301.05 TL, Deluxe Edition 539 TL karşılığında oyuna erişebilirsiniz.

“Apex Legends”

Tasarım açısından Fortnite ve PUBG gibi diğer battle royale oyunlarına benzer şekilde , bu oyun zirveye tırmanmak için yalnızca bir şansın olduğu rekabetçi bir nişancı oyunudur. Oyunu ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz. X/S serisi konsollarında daha iyi performans sağlayan yeni nesil bir yama aldı.

“Gears Tactics”

Oyun, ilk Geas of War’un 12 yıl öncesinde geçen hızlı tempolu, sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Sera gezegenindeki şehirler, yer altından yükselen korkunç bir tehdit olan Locust Horde karşısında durur. Hükümet karmaşa içindeyken, hayatta kalanlardan oluşan bir birlik insanlığın son umudu olur. Oyun Game Pass’te mevcut. Fiyatı ise 469 TL.  

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval