Sosyal medya

Dizi/Film/Kitap

Soundtrap for Storytellers ile Spotify’da podcast hazırlamak çok kolay!

Soundtrap for Storytellers uygulaması spotifyda

Spotify, podcast yaratıcısı kullanıcılarının daha kolay ses kaydedebilmesi ve düzenleyebilmesi için yeni bir uygulama tasarlıyor. Soundtrap for Storytellers adı verilen bu web tabanlı uygulama sayesinde, konuşmaları podcast yapmak daha kolay hale gelecek.


İlginizi çekebilir: OnePlus 7 Pro DxOMark’ta Mate 20 ve P20 Pro’yu geçti


Spotify’ın bu yeni uygulaması, kullandığı transkrip özelliği sayesinde, kullanıcıların konuşmalarını otomatik olarak yazıya dönüştürebilir, ve yazılı metinden çıkarılan sözcükleri otomatik olarak ses dosyasına yansıtabilir. Uygulamanın ön plana çıkan bu özellikleri hakkında CEO Per Emanuelsson,Doğrudan ihtiyaç duyulan her şeyin bir arada olması, tam bir üretim ortamını yaratıyor.” dedi. Ayrıca Google Dokümanlar kadar kolay bir kullanım sağladığını ve kullanıcılara tam bir prodüksiyon ortamı sağladığını da ekledi.

Soundtrap for Storytellers uygulaması spotifyda

Kullanıcılar yeni Soundtrap for Storytellers sayesinde hem konuşmaları montajlayabilir hem de Spotify Mastering‘in sunduğu ses efektlerini podcastlerine ekleyebilirler. Ayrıca uygulama üzerinden düzenlenen ses dosyalarını, doğrudan Spotify uygulamasına tek bir tıkla aktarılıp paylaşım yapılabiliyor. Şirketin amatör podcast kullanıcıları için özellikle oluşturduğu düşünülen bu uygulama, düzenlemede kullanılan transkript özelliği sayesinde podcastlarin keşfedilebilirliğini de artırıyor. Bu özelliklerin yanı sıra kullanıcılar, web uygulaması üzerinden videolu ropörtajlar da yapabilecekler.

Aylık 14.99 dolar ödeyerek kullanılabilecek olan program, müzik düzenleme uygulaması ile birlikte 17.99 dolara yükseliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi/Film/Kitap

James Bond No Time to Die için ilk fragman yayınlandı!

Yazan:

James Bond No Time to Die

James Bond No Time to Die için,pazartesi günü yayınlanan tanıtımdan hemen sonra bol aksiyonlu ilk fragman da paylaşıldı.

 

Serinin 25. filmi ile James Bond rolüne veda edeceğini açıklayan Daniel Craig’in oynadığı filme ilgi büyük.Sık sık yönetmen arayışında olması ile gündeme gelen film de,son olarak True Detective,Maniac gibi yapımlardan hatırlayacağımız Cary Fukunaga yönetmen koltuğunda oturuyor.Prodüksiyon kısmında yaşanan sorunlara rağmen hayranlarının umutlarını geri kazanmayı başaran yapım ilk olarak İngiltere’de 2 Nisan 2020 tarihinde vizyona girecek.


İlginizi Çekebilir ; Black Widow solo filmi için fragman geldi !


Filmin oyuncu kadrosunda kötü karakter olarak göreceğimiz Oscar Ödüllü oyuncu Rami Malek ve Lea Seydoux,Ben Whishaw,Christoph Waltz,Rory Kinnear,Ralph Fiennes,Ana de Armas,Lashana Lynch,Billy Magnussen gibi sıra dışı yetenekler karşımızda olacak.

Filmin hikayesinde ise,MI6’te yer aldığı görevinden ayrılıp sessiz ve sakin bir hayat süren Bond‘u eski dostu Felix Leiter’in ziyaretiyle tatilini sonlandırıp,kaçırılan bir bilim adamını kurtarmaya çalışırken izleyeceğiz.

Oyuncu kadrosundan da anlaşıldığı kadarıyla filmin geçmiş serileriyle bir çok bağlantı noktası bulunacak.Bakalım James Bond No Time to Die son filme yakışır bir başarı yakalayabilecek mi ?

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Black Widow solo filmi için fragman geldi!

Black Widow

Black Widow 2020 yılında Marvel Sinematik Evreni‘nin kozlarından biri olacak. Merakla beklenen ve Natasha Romanoff‘u daha iyi tanımamızı sağlayacak olan yapım için tanıtım fragmanı geldi.


İlginizi çekebilir; Spotify 2019’un enlerini açıkladı: Rap müzik tavan yaptı!


Kadroda güçlü isimlerin olduğu filmde birkaç kere Marvel yapımlarında gördüğümüz Black Widow, yani Natasha Romanoff’u Scarlett Johansson oynuyor. Fragmanda ise Black Widow’un kardeşi diğer Black Widow Yelena Belova’nın ve Red Guardian’ın da yer alacağını görmekteyiz. Florence Pugh diğer Black Widow olurken Alexei Shostakov adındaki Rusların Kaptan’ı Red Guardian’a ise David Harbour hayat verecek.

Avengers: Endgame’de kendini feda eden Natasha’nın Black Widow olarak Avengers ekibinden ayrı olarak yaptıklarını ve yaşamını göreceğimiz Black Widow, Mayıs 2020’de vizyonda olacak.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Sonic Movie: Yeni fragmanla, kirpi tamamen yenilendi!

Sonic

Sonic filmi, bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda yayınlanan tanıtım videosuyla birlikte seyirciye sunulmuştu. Fakat gelen tepkilerin ardından yapımcı firma kirpinin dizaynını tamamen değiştirmeye karar vermiş gözüküyor.


İlginizi çekebilir: El Camino adlı Breaking Bad filminin ilk fragmanı yayınlandı!


Sonic’i hepimiz 2000’li yılların başında çizgi film kuşağında gözlerimizi kamaştıran hızlı koşabilen bir kirpi olarak tanıyoruz. Şu an bile hala çizgi film sektöründe yeni versiyonları çıkan karakterin hızlı koştuğunu ve bununla birlikte etrafında bir ışık hüzmesi bıraktığını biliriz. Böylece düşmanlarla baş edebilir. Yüzükleri toplar ve Dr. Eggmen ile baş edip arkadaşlarının imdadına koşar. Peki tanıdığımız Sonic nerede?

Geçtiğimiz aylarda Sega, Paramount Pictures ile antlaşma yaparak lisans haklarını karakterle ilgili bir film yapması için devrini sağlamıştı. Bu antlaşma sonunda da aşağıda gördüğünüz çizgi karakteri yapım şirketi biz seyircilere sunmuştu.

Sonic

Görüldüğü üzere, bu bizim senelerdir bildiğimiz Sonic ile yakından uzaktan alakalı bir çizim değil. Kuzeni desek o da olamaz. Neden böyle oldu açıklayayım. Firma, yapımın çok çok erken bir aşamasını gösterime açtığı için bizim de karşımıza böyle bir sonuç çıktı. İnsanların ağır eleştirileri üzerine Sega, yapım şirketine baskı yaparak dizaynı değiştirdi ve alışılagelmiş karizmatik kirpi kafayı tekrar hayatımıza soktu.

Tanıtım videosundaki ilk izlenimlerimiz, oldukça komik, bir o kadar sempatik ve yakışıklı kirpimiz maceradan maceraya koşmaya devam ediyor. Fakat bir farkla, kahramanımız başına gelecekleri gerçek dünya atmosferinde yapmak zorunda. Yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Bilmeyenler için eski trailerı da aşağıya konumlandırıyorum.

Kullanıcılardan gelen yorumlar, verilen izlenimi tam tersine çevirmeyi başarmış gözüküyor. Kullanılan CGI’ın bile değiştiğini gördüğümüz filmde karakterin seslendirmesini ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Jim Carrrey üstlenmiş. Açıkçası ilk tanıtım videosundaki görünümü Jim bile kurtaramazdı onu belirtmeden de geçememek lazım.

Filmin yönetmeni Jeff Fowler, yılın başında çıkan ilk fragmanın ardından Twitter üzerinden bir gönderimde bulunmuştu.  Açıklamalarında “Korkutucu tepkiler için sevenlerimizi teşekkürler” söylemlerinde bulundu. Son açıklamalarında ise “Böylesine bir fragman daha fazla heyecanlandıramazdı” dedi.

Filmin yönetmenin bile beğenmediği bir filmden hayır gelmeyeceği aşikardı. Güzel bir hamle yapıldığını söyleyebiliriz.

Devamını oku