Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Sony’nin suyun derinliklerinde çalışan akıllısı: Xperia ZR

Gün geçmiyor ki yeni bir Sony Xperia modeli ile tanışmayalım. Xperia ailesine her geçen gün yeni bir üye kazandıran Sony, yeni akıllısını bugün duyurdu. İşte karşınızda Sony’nin suyun derinliklerinde çalışan yeni akıllısı Xperia ZR.

Xperia ZR modelinin en dikkat çeken özelliği; suyun 1.5 metre derinliğinde yüksek kalitede fotoğraflar ve full hd videolar yakalayabilme becerisi. IP55 ve IP58 standartlarına uygun üretilen cihaz suyun altında 30 dakika boyunca kullanılabiliyor. 13 megapiksel çözünürlüğündeki kamerası ile etkileyici fotoğraflar çekilebilir. İşte o anları yansıtan bir video:

[youtube width=”500″ height=”300″]h1a7KjdUqmA[/youtube]

Orta seviye bir akıllı telefon olan Xperia ZR’nin ekran yönünden Xperia Z’ye göre daha zayıf kaldığını görüyoruz. Xperia Z’nin sahip olduğu 1080p çözünürlüğündeki 5 inç ekran Xperia ZR modelinde yerini 720p çözünürlüğündeki 4.6 inç ekrana bırakmış.

Cihaz 2 GB RAM ve Qualcomm’un 1.5 GHz hızında çalışan Snapdragon işlemcisi ile güçlendirilmiş. Sony, cihazda kullandığı Stamina teknolojisi sayesinde pil ömrünün dört kata kadar uzayabileceğini iddia ediyor. Mobile BRAVIA Engine 2 ile donatılan Xperia ZR keskin ve parlak görüntüleme deneyimi sunuyor. Xperia ZR’de -ülkemizde yaygın olarak kullanılmasa da- NFC teknolojisinin bulunduğunu söyleyelim.

Sony’nin yeni akıllısının 2013’ün 2. çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Erkan Calp

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval