Sosyal medya

Müzik

Sony’den CES’te Odyofilileri Heyecanlandıracak Ürünler!

Sony, Dolby Atmos destekli SoundBarları, Hi-Fi kulaklıkları ve ses sistemleri ve Extra Bass hoparlörleri ile CES’te müzik tutkunlarını heyecanlandıracak ürünleri ile geliyor.

Sony, CES’te ilk olarak mobil tarafıyla start alkarak sırasıyla Xperia XA2, XA2 Ultra ve Xperia L2 cihazlarını lanse etmişti. Ancak bununla yetinmeyen firma, müzik tutkunlarının fazlasıyla dikkatini çekecek soundbar, kulaklık ve ses sistemleri ile dolu dolu geliyor. Dünyanın ilk Dolby Atmos desteğine sahip soundbar’ı ve müzik sistemi denilince birçok kişinin dikkatini çekecek MHC-V41D ve MHC-M60D  gibi ürünleri ile şov yapan Sony, CES’te ses konusunda önemli gelişmeler sağladı.

Dünyanın Sanal, Üç Boyutlu Surround Ses Üreten ilk Dolby Atmos Sound Barı: HT-ZF9

reklam
HONOR MagicWatch 2

Dolby Atmos özellikli premium HT-ZF9 Sound Bar’ı, sinematik sesi Sony’nin Sanal teknolojisiyle ilham veren, yeni bir seviyeye ulaştırarak evinize getiriyor. Sony’nin yeni Dikey Surround Motoru ile tavan hoparlörlerine ya da sesi yukarı yansıtan hoparlörlere ihtiyaç olmadan nefesinizi kesecek sanal üç boyutlu surround ses sunacak olan cihazın yanı sıra televizyonunuza zarif biçimde uyum sağlayan, ön 2 kanal hoparlörlere sahip HT-XF9000 Sound Bar’ını da piyasaya sürüyor. Bu 2.1 kanal bar, daha az sayıda hoparlöre sahip olsa da Dolby Atmos ve Dikey Surround Motoru’nun sinematik surround ses özelliklerini sunuyor.

HT-ZF9 Sound Bar’ı, Dolby Atmos ve DTS:X desteği ile gelirken, S-Force Pro Ön Surround teknolojisi ile birleşmesiyle stereo içeriği 7.1.2 kanal’ye çıkartabilen, dolayısıyla da ses yüksekliğini artıran kumanda panelindeki “dikey S” tuşu sayesinde sanal üç boyutlu sesi sunabiliyor. HT-ZF9 ise 4K HDR ve Dolby Vision’ın düz geçiş özelliğini de destekleyerek, orijinal görüntü kalitesinin Sound Bar’ından televizyona herhangi bir kalite, renk, netlik veya parlaklık kaybı olmaksızın doğrudan geçmesini sağlıyor. Ses tarafında ise USB kaynağından oynatmanın da yer aldığı Yüksek Çözünürlüklü Ses formatlarını destekliyor. Alternatif olarak, DSEE HX (Dijital Ses İyileştirme Motoru HX teknolojisi) sayesinde, Bluetooth ile mobil cihaza bağlanarak diğer müzik dosyalarının tadını Yüksek Çözünürlüğe yakın kalitede çıkarmak mümkün olacak.

Sony’nin Yeni 2.1 Kompakt Sound Barı: HT-SF20

Sony tarafından ortaya kurulan 2.1 kanallı kompakt soundbarı HT-SF200, dahili bir subwoofer’a sahip olmasının yanı sıra Dolby Digital kodekini de desteklemesi ile güçlü ve kaliteli bir ses üretiyor. S-Force PRO ön surround özelliğinin eklenmesi ile odanın dört bir yanını saran kablolar olmaksızın, hoparlörler ile çevrelendiğiniz hissini veriyor.  SF200, HDMI ARC, Optik veya Bluetooth üzerinden televizyona kolay bağlanabilirlik özelliğinin avantajından yararlanıyor. Aynı zamanda, Bluetooth® teknolojisi ile diğer akıllı cihazlara kablosuz olarak bağlanabiliyor. Alternatif olarak, hızla bağlanıp anında bir şarkı çalmak istediğiniz anlarda, SF200, kolay çalma için bir USB cihazını bağlamanıza imkan veren kullanışlı bir USB giriş özelliğine de sahip.

Premium Ses Sunan Hi-Fi Kulaklık: MDR-1AM2

Sony MDR-1AM2 premium kulaklık sektörüne hızlı bir giriş yapıyor. Yüksek çözünürlüklü ses sicilini daha da genişleten MDR-1AM2 kulaklıklar, 100 kHz’a kadar frekanslarda çalma ile uyumlu ve tam bant genişlikli sesin tadını çıkarmanız için yeni geliştirilen 40mm HD sürücü biriminin yanı sıra her nüansın mükemmel şekilde yeniden üretilmesini destekleyen alüminyum kaplı likit kristal polimer diyaframlara sahip. 1AM2, ultra yüksek frekans aralığını destekleyen Fibonacci modeli ızgara ile birlikte iletimde sinyal kayıplarını azaltmak için gümüş kaplama OFC (oksijensiz bakır) de içeriyor.  Signature Serisi MDR-Z1R kulaklıkları temel alan bu kulaklıklar, aynı ses yönünü takip ediyor.

Sony’nin Yeni Yüksek Güçlü Ses Sistemleri: MHC-V41D ve MHC-M60D

Sony, ayrıca yüksek güçlü ev ses sistemlerini piyasaya sürdü. Hepsi bir arada tarzındaki MHC-V41D ve 3 kutulu MHC-M60D yeni nesil teknolojiler ile üstün bir ses sunmaya hazırlanıyor. 41D modeli, interaktif özellikleriyle herkesi bir araya getirme becerisine sahip. İçerisindeki “Fiestable” uygulamasının yeni sosyal mesaj yazma butonu sayesinde bu ev ses sistemleriyle kolaylıkla kendi şovunuzu yapabileceğiniz belirtilirken, aynı zamanda “Parti Kralı” olarak tasdik edilip parti sıralamasına girebilirsiniz. Bu yeni sosyal medya sisteminde ne kadar çok parti yaparsanız, sıralamadaki yeriniz o kadar yüksek olacak. 50’ye kadar uyumlu sistemi birbirine bağlayabilen “Kablosuz Parti Zinciri” özelliği ile arkadaşlarınızın yanı sıra sesi de birbirine bağlayabilecek, aynı zamanda, çok cihazlı bağlantı aracılığıyla birkaç akıllı telefonu hoparlöre bağlayarak DJ yetkisinin elden ele geçmesini sağlayabilecek, partiye katılan farklı kişilerin en sevdikleri şarkıları kolaylıkla paylaşmasını mümkün kılabileceksiniz.

M60D ise yeni bir 3 kutulu model olarak karşımıza çıkıyor. Hoparlörler, yüksek güçlü amplifikatör ile gelişmiş bir ses basınç düzeyi elde ediyor. Sistemde aynı zamanda ortamı aydınlatmak için hoparlör ve ana ünite ışıkları da bulunuyor. Son olarak, CD, DVD, USB, Bluetooth, mikrofon & gitar girişleri ile her kaynaktan müziğin tadını çıkarın ve HDMI OUT (ARC) desteği sunan cihaz, müziği dilediğiniz ortamdan bu hoparlör üzerinden dinleyebilmenizi sağlıyor.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı

Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı. Sony’nin 2019 yılında WH1000XM3 modelini incelediğimiz ve bu yıl dördüncüsü çıkacak olan amiral gemisi bluetooth kulaklık modeliyle ilgili bakalım neler biliyoruz.


İlginizi çekebilir: Gürültü engelleme kralları! | Sony WH-1000XM3 ve WF-1000XM3

reklam
HONOR MagicWatch 2

Noise Cancelling teknolojileriyle kulaklık piyasası bir zamanlar Bose tarafından domine edilmişti. Geçtiğimiz yıllarda ise Sony, WH1000XM serileri ile gürültü engelleme teknolojilerini bir üst boyuta taşıdı ve Bose’un tahtını elinden aldı.

Sony 1000XM4

Sony WH1000XM4 ne zaman piyasaya çıkacak?

Sızıntılara göre kulaklığın Eylül ayında IFA’da tanıtılması ve akabinde satışına başlanılması bekleniyor; tıpkı geçen sene serinin 3. modelinde olduğu gibi. Yine sızıntılara göre kulaklığın yurt dışı satış fiyatıyla ilgili tahminler ürünün 350 Dolar civarlarında bir fiyat etiketiyle satılacağı yönünde.

Kulaklık bu sene hangi yeniliklerle gelecek?

Serinin son iki modelinde radikal bir değişiklikle karşılaşmadık; büyük ihtimalle yeni modelde de aynı durumu gözlemleyeceğiz. Son 2 modelde Sony, tasarımdan çok teknik geliştirmelere öncelik vermişti ve üçüncü modelde piyasadaki en iyi gürültü önleme mekanizmasını kullanıcılara sunmuşlardı. Öyle ki kulaklığı takıp; gürültü engelleme sistemini aktif hale getirdiğinizde sizi dış ortamdan tamamen soyutlayan bir deneyimle karşı karşıya kalıyordunuz. Ayrıca gürültü engelleme teknolojisinin, tercihlerinize göre Sony’nin kulaklık için yayınladığı aplikasyondan anlık olarak modifiye edilebilmesi de Sony’i bir adım daha öne taşıyordu. Eğer bu sene Bluetooth 5.0 desteğini de sağlayabilirse üst segment bluetooth kulaklık kategorisinde pazarı tıpkı geçen sene olduğu gibi domine edebilir diye tahmin ediyoruz. Tasarım olarak ise hala güncelliğini koruyan şık bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyoruz. Bizce Sony tasarımda değişiklik yapmayacaktır; hatta sızıntılar da bu tahminimizi neredeyse doğruluyor.

Sony WH1000XM3 bluetooth kulaklık modeliyle ilgili incelememizi izlemek için: Gürültü engelleme kralları! | Sony WH-1000XM3 ve WF-1000XM3

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Philips, sporculara özel kulaklıklarını satışa sundu!

Philips, kablosuz, kulak üstü ve kulak içi kullanıma uygun sporculara özel kulaklık modellerini piyasaya sürdü. Philips, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği lansmanda yeni spor serisi SH402 kulak üstü, SN503 kulak içi ST702 true wireless modellerini tanıttı.


İlginizi çekebilir: Philips Sound, yeni nesil kulak modellerini tanıttı!

reklam
HONOR MagicWatch 2

Philips Spor kulaklık serisi; sporcuların performanslarını artırarak daha doğru ve daha uzun antrenman yapabilmeleri için gereken tüm özelliklere sahip.

SN503 – Dünyanın önde gelen sağlık uygulamalarıyla uyumlu!

SN503, kusursuz ses özelliğinin yanı sıra; Apple Health Kit, Google Fit, Runkeeper, Pola Beat, Runtatstic, Codoon ve Endomondo gibi dünyanın önde gelen uygulamalarıyla da uyumlu çalışıyor. En küçük kulak içi kalp atışını dahi algılayan hızlı monitöre sahip. Ekrana bakmadan gerçek zamanlı sesli geri bildirim veren ürün; 6 saat dayanıklı, su geçirmez ve 15 dakikada şarj edilerek bir saat antrenman sağlama özelliğiyle piyasaya sürüldü.

Philips

Kulak içine kusursuz uyum sağlayan değiştirilebilir yumuşak, güvenli ve konfor sağlayan üç başlık bulunuyor. Daha net ses ve daha iyi bas ayarı, kusursuz ses yalıtımı sunan kulaklığımız aynı zamanda Bluetooth cihazlarla da otomatik entegre olan akıllı eşleştirme teknolojisine sahip. 6 mm neodimyum akustik sürücüler bulunan SN503 modelinde net ses için üzerinde bulunan dahili mikrofonda eko oluşması önlenebiliyor.

6 saatlik kesintisiz müzik performansı sunan giyilebilir cihazımızda IPX5 suya ve tere karşı dayanıklılık sertifikası da konumlandırılmış.

ST702 – Philips kulaklıklar, kendini temizleyebiliyor!

Hareket halindeki kişinin kulaklığının ıslanmasından daha doğal bir şey yok elbette. ST702, IPX5 standart su yalıtımı özelliği ve kılıfıyla hem temizliyor hem de şarj ediyor. Tek bir şarjla 6 saat, kılıfla 18 saate kadar çalma süresi yakalamak mümkün.

UV temizle özelliği sayesinde tam kablosuz kulaklık, kılıfta kendini temizleyebiliyor. IPX5  suya ve tere karşı dayanıklılık sunan kulaklığımız ayrıca, taşınabilir şarj kutusuyla ekstra şarja da ihtiyaç duymuyor. Bir kerelik şarjla 6 saat kesintisiz kullanım vadeden kulaklığımız bu sayede 18 saatlik performans sunabiliyor. Hızlı şarj özeliğiyle de 15 dakika şarjla 1,5 saat ekstra performans da verebiliyor.

Philips

6 mm’lik neodimyum sürücülere sahip hoparlörler barındıran cihazımızda, içerisindeki donanımla mükemmel ses kalitesi ve daha belirgin baslar yaratabiliyor. Bluetooth cihazlarla, otomatik bağlanabilirlik özelliklerine sahip ST702’de gelen aramalar kulaklık üzerinden kontrol edilebiliyor.

Kulaklığın üzerinde bulunan lastikler sayesinde güvenli ve konforlu kullanım vadediyor. Mükemmel kulaklık içi uyum amacıyla farklı boyutlarda, değiştirilebilen 3 adet başlık bulunuyor. Gürültü önleyici teknolojiler sunan kulaklık, üst düzey ses yalıtımı oluşturabiliyor.

SH402 –Kalabalıkta spor yapanlar için tasarlandı!

Kablosuz kulak üstü kulaklıklar; ses yalıtımı, uzun süre performans gösterebilmesi ve ses kalitesiyle kalabalıkta spor yapanlar için vazgeçilmezlerde en üst sıralarda. SH402 tüm bu özellikleriyle kullanıcılarına gerçek serinliği vaad ediyor. Aynı zamanda IPX4 özelliği sayesinde su sıçramasına ve tere dayanıklı.

20 saat dinleme süresi sunan kulaklık, içerisinde bulunan yapı sayesinde kulaklarınızı hiçbir şekilde terletmiyor. IPX4 su sıçramasına ve tere karşı dayanıklılıkla birlikte, cihaz herhangi bir hasar da almıyor.

40mm neodimyum akustik sürücülere sahip SH402 modelinde pasif gürültü engelleme teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, üst düzey bas ve ayrıntılı ses sunabiliyor. Bunların dışında, yankı giderme ve Bluetooth cihazlarla otomatik entegrasyon da cihazımıza dahil edilmiş durumda.

Devamını oku

Müzik

Samsung Galaxy Buds+ tasarımı ortaya çıktı

Samsung Galaxy Buds+ tasarımı ortaya çıktı. Samsung, çok sayıda kullanıcıya sahip olan Samsung Galaxy Buds‘ın geliştirilmiş versiyonu olan Samsung Galaxy Buds+ modelini, önümüzdeki ay yapılacak olan Unpacked etkinliğinde tanıtmaya hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir: Qualcomm, Snapdragon 720G, 662 ve 460 işlemcilerini duyurdu

reklam
HONOR MagicWatch 2

Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds+, çok büyük olmasa da belli değişikliklerle geliyor. Renk seçeneği olarak siyah, açık mavi ve beyaz renklerle çıkacak olan Samsung Galaxy Buds+, sızan resimlere göre tasarım itibariyle Samsung Galaxy Budsla çok benzer gözüküyor. Ancak yeni modelde led ışığın altında henüz ne amaçla kullanılacağını bilmediğimiz bir fiziksel buton bulunmakta. Samsung Galaxy Buds+ ile Samsung‘un, pil kapasitesinde %50 artış getirmesi bekleniyor. Bu büyüme de tek şarjda pil ömrünün 6 saatten 12 saate kadar çıkabileceği anlamına geliyor. Bu gelişmeler dışında ses kalitesinde de çok dramatik olmasa da belli bir seviyede artış bekleniyor. Aktif gürültü önleme teknolojisi ise, her ne kadar daha öncesinde gelebilir dense de Galaxy Buds+ ile beraber gelmeyecek.

Beklentiye göre, Samsung Galaxy Buds+, 11 Şubat‘ta, Samsung’un iddialı telefonları Galaxy S20 ve Galaxy Z Flip ile beraber satışa sunulacak. Kulaklığın fiyatı için olan beklenti ise, önceki modelin %50 fazlası. Bu da yaklaşık 195 dolarlık bir fiyat etiketi anlamına geliyor.

Devamını oku