Sosyal medya

İnceleme

Sony VaIo Pro 11

Dünyanın en hafif Ultrabook’u

Sony’nin Ultrabook’lardaki çıkışı sürüyor. Vaio Pro 11, dünyanın en hafifi olmasıyla çok ciddi bir şekilde ön plana çıkıyor.

Intel’in Ultrabook konsepti, dizüstü bilgisayarları olması gerektiği kıvama getirmeye devam ediyor. Birbirleriyle de yarışan Ultrabook üreticileri, son derece ilginç ürünlerle karşımıza çıkıyorlar. Daha sade bir çizgide ilerleyen Sony ise yeni Vaio Pro 11 modeliyle 1 kilonun altına iniyor.

Tüy gibi hafif, kitap gibi küçük

11 inçlik bir ekrana sahip olan Sony Vaio Pro 11, sert çizgilere sahip tasarımıyla hoş bir görüntü sağlıyor. Vaio karizmasını sürdüren cihazın en büyük özelliği ise karbon fiber kasası. Alüminyuma göre çok daha hafif bir malzeme olan karbon fiber, sağlamlığıyla da ön plana çıkıyor. Böylece hafif olduğu kadar da sağlam bir cihaz çıkmış ortaya. Evet, hafif diyoruz da ne kadar hafif bu cihaz? Söylüyorum: 870 gram! Ürün o kadar hafif ki, elimde taşırken bile ağırlığını doğru dürüst hissetmedim diyebilirim. Çantada taşırken hissetmek neredeyse imkansız. Dünyanın en hafifi olma ünvanını elinde bulunduran Vaio Pro 11, buna rağmen güncel ve güçlü donanımıyla göz dolduruyor.

Sony neredeyse tüm ürünlerinde klavye konusunda son derece başarılı bir performans sergilemiştir. Klavyeyi en basit şekilde sunmayı tercih eden Sony, bu üründe de harika bir klavye rahatlığı sunuyor.

Haswell işlemcili

İçerisinde Intel’in Core i5 4200U işlemcisini bulunduran Vaio Pro 11, içerisindeki tümleşik grafik işlemcisini kullanıyor: Intel HD Graphics 4400. 4 GB RAM’e sahip olan ürün, 120 GB’lik SSD depolama alanı sunuyor. 11.6 inçlik ekranı ise Full HD çözünürlük sağlayarak ortaya net bir görüntü çıkartıyor. Ekranın yapısının, Sony’nin en güncel ekran teknolojisi olan Triluminos olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Triluminos ile özellikle ana renklere yakın renklerin son derece gerçekçi göründüğünü söyleyebilirim.

Ürünün bu haliyle World of Warcraft, Age of Empires 2 HD ve League of Legends gibi oyunlar oynamak mümkün. Gündelik tüm işler için yeterli performansı sunabilen cihaz, 7 saate kadar pil ömrü sağlıyor. Bu süre bir günü şarj etmeden geçirmeye yetecek bir miktar olmasa da ürünün boyutuna ve performansına göre oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim.

Sony klavyesi

Klavyeyi en basit şekilde sunmayı tercih eden Sony, bu üründe de harika bir klavye rahatlığı sunuyor. Son derece küçük olması sebebiyle klavye için dar bir alana sahip olan Vaio Pro 11, bu alanı da en iyi şekilde değerlendirmeyi başarmış. Çok sık kullanılan Shift, Enter tuşlarını küçültmeyen Sony, tuş aralıklarını dengeleyerek küçücük bir alanda rahat bir klavye kullanımı sağlamış.

Sonuç olarak: Sony Vaio Pro 11, taşınabilirliğe önem veren kullanıcılar için yüksek performanslı harika bir ürün. Üstelik fiyatı da başarılı.

Neden alınır?

• Performansı yüksek

• Fiyatı uygun

• Çok çok hafif

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir