Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Akıllı Ev

Smartmi Grafen Isıtıcı su sıçralamaları için IPX4 sertifikasına sahip!

Smartmi
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Smartmi Grafen Isıtıcı çarpıcı bir özellikle geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Isıtıcı, IPX4 su sıçrama sertifikasına sahip.IPX4 sertifikası yön ne olursa olsun su sıçramasına karşı cihazın korunmasını sağlıyor.

Kışa yaklaşıyoruz ve tüm kış boyunca bizi sıcak tutmaya yardımcı olacak alışverişi yapmak için ideal zaman. Ayrıca üreticiler yeni ürünlerini kış öncesinde tanıtmaya başladı. Bu üreticilerden birisi de Türkiye’de akıllı telefonları ile tanıdığımız Xiaomi‘nin alt markası olan Smartmi. Xiaomi‘nin ekolojik zinciri koruyan ürünler üreten şirketi Smartmi Technology, en son GR-H isimli yeni grafen ısıtıcısını  piyasaya sürdü. Ürün 20 Ekim’de 799 yuan (~ 119 $) fiyatla satışa sunuldu.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Huawei Nova 8 serisi Kasım ayında piyasaya sürülecek!


Smartmi

Smartmi Grafen Isıtıcısının özellikleri nasıl?

Smartmi’nin yeni grafen ısıtıcısı, ısıtma sırasında enerji kaybını azaltan % 99 elektrik ısısı dönüştürme oranına sahip yeni bir malzeme olan grafen kullanıyor. Isıtma elemanı yapısı açısından, grafen ısıtıcı, 7116 cm²’lik ısı yayma alanına sahip yenilikçi bir  GFM yapısı kullanıyor ve bu, önceki modelden % 48 daha büyük. Ayrıca, ısıtıcının genel ısı yayma verimini etkili bir şekilde artıran ısıtma elemanının yüzeyinde 3322cm² grafen far-infrared ısıtma elemanı kaplaması ile kaplanmıştır ve ısıtma oranı diğer elektrikli ısıtıcılardan % 60 daha yüksektir.

Isıtma yönteminde, termal konveksiyon ve termal radyasyon(ısıl ışınım) kombinasyonu hızlı ve dengeli ısıtma sağlayabilir. Bu, eşit olmayan ısıtma ve ısıtıcıların yavaş ısıtma hızı sorunlarını tek bir ısıtma yöntemiyle etkili bir şekilde çözer. Smartmi Grafen Isıtıcı, IPX4 su geçirmezlik derecesine sahip ve yatak odası ve oturma odasının yanı sıra banyoda bile kullanılabiliceği iddia ediliyor.Bu iddianın dayanağı ise ısıtıcının dahili tamamen kapalı devre tasarımı vesu geçirmez bir koruyucu kabuk ile donatılması. Örneğin, duş suyu ısıtıcıya sıçrasa bile normal ve güvenli bir şekilde kullanılabildiği söyleniyor.

Cihaz,  900W, 1300W ve 2200W olmak üzere üç güç seçeneğine sahiptir. Ayrıca istenen sıcaklığı ayarlamak için kullanılabilecek bir sıcaklık kontrol düğmesi de vardır. Ayarlanan sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra, otomatik olarak ısıtmayı durdurur ve ısı koruma durumuna girer.Ayrıca ısıtıcı, çocukların dokunamayacağı bir yükseklikte asılabilen dikey ve duvara monte olmak üzere iki yerleştirme yöntemini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, aşırı ısınma veya yüksek sıcaklık durumunda ısıtıcının otomatik olarak kapanması gibi üçlü güç kapatma koruması da bulunuyor. Bakalım ürün Xiaomi Türkiye ile beraber Türkiye’de satışa sunulacak mı? Hep beraber bu ürünü takip ediyor olacağız.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Ev

HomePod Mini akıllı hoparlörü tanıtıldı!

HomePod Mini
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

HomePod Mini akıllı hoparlörü, Apple ‘ın düzenlediği “Hi, Speed” etkinliğinde tanıtıldı. Salı günü iPhone 12 serisiyle beraber tanıtılan bu akıllı hoparlör, 99 dolar fiyatıyla alıcısını bekliyor.

Ek olarak, normal HomePod 299 dolara satılıyordu, benzer özelliklere sahip HomePod Mini 99 dolara satılacak ve bütçe dostu olduğu için daha çok insanın evinde göreceğiz gibi görünüyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: MagSafe, iPhone 12 aksesuarlarıyla geri döndü!


HomePod Mini akıllı hoparlörünün özellikleri neler?

HomePod Mini, standart HomePod’a benzer bir tasarımı paylaşıyor, ancak Homepod gibi silindirik değil küresel bir tasarımla karşımıza çıkıyor.  Ayrıca cihazımızın üstünde, ses seçeneklerini ve oynatma listesini kontrol edebiliceğiniz arkadan aydınlatmalı dokunmatik bir yüzey bulunuyor. Bu yüzey, Siriye seslendiğinizde da parlıyor. Ürünün lansmanında, daha küçük olmasına rağmen, yeni ”computational audio” özelliği ve ses donanımı ile yüksek kaliteli ses deneyimi sağlayacağı söylendi. Cihazımız, HomePod ile tamamen aynı malzemelere sahip değil, ancak yine de tam kapsamlı bir dinamik sürücü ve gelişmiş bas tepkisi için iki pasif radiator içeriyor. Aynı zamanda, net ve 360 derecelik ses sağlamak için ekstra donanımlar içeriyor. Cihazın  içindeki Apple S5 yongası, hoparlörün hem ses yüksekliğini hem de dinamik aralığı akıllıca optimize etmesine olanak tanıyan computational audio özelliğini destekliyor.

HomePod Mini

HomePod Mini hoparlörüne eklenen en yeni özelliklerden birisi ise  iPhone ve Apple Watch Series 6 gibi ekosistem cihazlarını daha kolay tanınması için ultra geniş bant özelliğidir. Apple, HomePod Mini’nin “sihirli” bir Handoff deneyimi alacağını söylüyor. Cihaz, iPhone’un yakınlarda olduğunu anlar ve sesli, görsel ve dokunsal geri bildirim sağlar, böylece iki Apple cihazı fiziksel olarak birbirine bağlıymış gibi hissiyatını sağlıyor.

Salı günü tanıtılan Intercom  özelliği sayesinde tüm Apple cihazları ile uyumlu  çalışabilen HomePod Mini tam bir ekosistem cihazı. Böylece ekosistemi kullanan aileler, odalar içinde birbirlerine sesli mesaj gönderebilir, anlık olarak cevap alabilir. Ayrıca akıllı hoparlörümüz kendisine sesli bir mesaj bırakıldığında bağlı olduğu iPhone’a da bildirim gönderebiliyor.

HomePod mini, yakındaki diğer HomePod modellerini de algılayabilecek ve akıllı stereo hoparlör gibi kullanılabilecek

Apple sürdürülebilirlik için HomePod Mini cihazını büyük bir kısmının geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretildiğini söylüyor. Ek olarak cihazımız düşük güç kullanan bileşenler ve yazılımlar kullanır.

Homepod Mini, uzay grisi ve beyaz renkleriyle 99 dolardan tüketicilerle buluşacak. Cihazımız 6 Kasımda ön siparişe açılacak. Türkiye’deki satış durumu konusunda henüz net bir bilgi yok.

Devamını oku

Akıllı Ev

Xiaomi, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisini gösterdi!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Xiaomi, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi ile akıllı cihaz kontrolünde yapacağı yenilikleri gösteren bir video yayımladı. İlk olarak Mi 10 5G modeli ile sunulan teknoloji sonraki modellere de gelecek.

UWB teknolojisi, veri aktarımı için yüksek bant genişliği sunmasının yanı sıra cihazlar arasındaki mesafe ve konumun doğru hesaplamasını sağlayarak akıllı ev cihazları ile etkileşim şeklimizi değiştirmeyi vaat ediyor.

reklam
MSI reklamı

Haberimizin devamında bulunan videoda da gördüldüğü gibi söz konusu teknoloji, akıllı telefonlarımızın işaret ettiğimiz cihaz ile etklişime geçmesine izin veriyor. Fan kontrolü için basit açma ve kapama komutlarını sunan arayüz, hoparlör ile etkleşime geçildiğinde oynatma kontrollerini kullanıcıya sunuyor.

Oldukça sezgisel şekilde çalıştığı görülen teknoloji ile evde bulunan tüm cihazların kontrolünü akıllı telefon üzerinden rahatlıkla yapmak mümkün. Yön verileri konusunda da şaşırtıcı derecede doğruluk payı olduğu görülen teknoloji +/- 3 derece hata payı ile çalışabiliyor.

UWB teknoljisi ile sağlanan mesafe verileri, akıllı kilit mekanizmalarının yakınlık derecenize göre açık veya kapalı şekilde konumlanmasını da güvenli şekilde sağlayabilecek. Söz konusu sistemler daha önce Bluetooth tabanlı verilerle de kullanılmıştı. Fakat Bluetooth üzerinden sağlanan mesafe verilerinin oldukça düşük hassasiyetli olması kilit sistemlerini de güvenliksiz hale getiriyordu. UWB ile akıllı telefonlarımız araçlarımız için güvenli birer anahtara dönüşebilecek.


İlginizi çekebilir: Xiaomi MIJIA markası mavi ışık engelleyen gözlüklerini satışa sundu


Xiaomi dışında UWB teknolojisini akıllı telefonlarına dahil edecek bir diğer marka ise Samsung. Firma söz konusu teknolojiyi ilk olarak Samsung Galaxy Note 20 Ultra modeline ekledi. Firma yaptığı demoda araçlarla etkileşimde bulunmak ve kaybettiğiniz birine SmartThings Find uygulamasında sunulan AR desteği ile yönlendirilmek gibi özellikler üzerinde durmuştu.

Xiaomi ve Samsung’un UWB teknolojisini NXP yongaları ile sağladığını da belirtelim.

Devamını oku

Akıllı Ev

TP-Link Tapo L510E akıllı ampul satışa çıkıyor

L510E-Overview-01_large_1586306767589j
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Ağ ürünlerinin yanı sıra akıllı ev ürünleri de üreten TP-Link, yeni akıllı ampulü Tapo L510E modelini duyurdu. Tapo L510E, kolay kurulabilirlik, programlanabilme ve güvenlik gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


İlginizi çekebilir: TP-Link, kurumsal ağ projelerindeki etkinliğini artırıyor

reklam
MSI reklamı

TP-Link Tapo L510E neler sunuyor

Tapo serisinin Türkiye’de satışa sunulan akıllı priz ve ev güvenlik kamerası modellerine ek olarak; L510E model akıllı ampul de TP-Link tarafından kullanıcılara sunuldu. Ürünün TP-Link tarafından tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 12,80 USD (96,90 TL). Tapo L510E’yi satın alan kullanıcılar, tak-çalıştır özellikli, akıllı telefon uygulamasından yönetilebilen, dim özelliğine sahip, programlama yapılabilen ve sesle komut edilebilen bir akıllı ampule sahip oluyorlar.

Tapo L510E ile evde farklı atmosferlere uygun aydınlatma ve ambiyans yaratılabiliyor. Işık ayarları kaydettikten sonra; istediğiniz zaman kaydettiğiniz ayarlara dönüş yapabiliyorsunuz. Örneğin film izlemek için farklı bir ayar, yemek için farklı bir ayar kaydedilip, ortama uygun kayıt seçilerek; ışık istenilen düzeye getirilebiliyor.

TP-Link, Tapo akıllı ev ürünleri için yazılım desteği de sunuyor. Bu sayede Android ve iOS destekli Tapo uygulaması ile, Tapo ürünlerinin kurulumu ve yönetimi gerçekleştirilebiliyor. Tapo L510E akıllı ampulün kurulumu için hiçbir ek cihaz (hub vb) gerekmiyor. L510E’yi satın alan kullanıcılar, Tapo uygulamasını akıllı telefonlarına yükleyip, uygulamadaki yönergeleri izleyerek cihazı birkaç dakikada çalışır hale getirebiliyorlar. Daha sonra bu uygulama üzerinden ampulün bütün ayarlarını yapmak, evden uzaktayken açıp kapatmak ya da programlamak, ışığı kısmak vb. işlemler yapılabiliyor. Bu uygulama sayesinde akıllı telefonlar ışıkları kontrol eden bir uzaktan kumanda gibi de kullanılabiliyor. Örneğin gece karanlıkta eve gelindiğinde ışık anahtarını bulmak yerine akıllı telefondan evin ışığını yakmak, birçok kullanıcı için büyük kolaylık sağlıyor. Banyonun ışığını açık unutup salona geldiğinizde ise geri dönmeye gerek yok; bunun yerine akıllı telefonunuzdan banyonun ışığını tek dokunuşla kapatabilirsiniz.

TP-Link Tapo L510E

Ev güvenliğiniz için “Dışarıda Modu”

Akıllı ev ekosistemi oluşturabilmek için Tapo L510E’de çeşitli programlar düzenlenebiliyor. Örneğin gün doğumu ve gün batımı modları oluşturarak; saat dilimine göre ev ışığı otomatik olarak uygun ayara getirilebiliyor. Ya da belirlenen saatte çocuk odasının ışığı otomatik olarak kapatılabiliyor ya da kısılabiliyor. Bu programlama, uygulama üzerinden ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda, şekillenebiliyor.

Tapo L510E akıllı ampulün bir diğer önemli özelliği ise, tatile ya da seyahate çıktığınızda, siz evden uzakta iken evde birileri varmış izlenimi yaratmak için ışıkların açılıp kapanmasının sağlanabilmesi. Tapo uygulamasında yer alan ‘Dışarıda Modu’ seçilerek, ışıklar rasgele açılıp kapanabiliyor. Bu da evde biri olduğu izlenimi yaratıyor ve evin güvenliği artırılmış oluyor. Ayrıca Tapo L510E akıllı ampul, ses ile de komut edilebiliyor. Amazon Alexa ve Google Asistan desteği olan ampulü ‘Alexa, ışığı aç’ ya da ‘Hey Google, yatak odasının ışığını kıs’ gibi komutlarla yönetmek mümkün. Normal LED ışıklardan daha az enerji tüketen Tapo L510E akıllı ampul ile ayrıca enerji tasarrufu da yapabiliyorsunuz. Bu hafta içinde Türkiye’de satışa sunulacak Tapo L510E, kaliteli ve kolay kullanıma sahip bir akıllı ampul almak isteyenler için uygun bir çözüm olacak gibi görünüyor. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler