Sosyal medya

İnceleme

Şıklık ve kapasite bir arada: Acer Aspire S3

Acer-Aspire-S3

Acer Aspire S3, Ultrabook zerafetini geniş depolama alanıyla birleştiriyor. 

Dizüstü bilgisayar sektörünün en önemli markalarından olan Acer, dokunmatik ekran kullanmayı sevmeyenler için güzel bir Ultrabook hazırlamış. Güzel diyoruz, çünkü cihaz oldukça şık bir görünüme sahip.

13 inçlik ekran boyutu

Acer Aspire S3, metal ile plastiği bir arada kullanan fakat kesinlikle kötü görünmeyen bir ürün. Dış tarafındaki fırçalanmış alüminyum, dayanıklılık sağladığı kadar cihazı şık yapan bir ayrıntı. Kapağını açıp klavye çevresine baktığımızda ise dış tarafındaki alüminyum ile aynı renkte plastikten yapıldığını görüyoruz. 13 inç boyutunda 1366 x 768 çözünürlüklü ekrana sahip olan cihaz, dar sayılabilecek çerçevesiyle küçük bir ürün ve her Ultrabook gibi taşınabilirliği yüksek.

Klavye düzenine baktığımızda ise tuşların ortalama yükseklikte olduğunu görüyoruz. Yazı yazması ne çok rahat, ne de çok zor. Enter tuşunun köşesine yapıştırılmış virgül ve shift’in yarısının “ < > | “ tuşuna ayrılmış olması dışında bir gariplik bulunmuyor.

SSD’si yok ama…

Intel Core i3 3217U işlemcisine sahip cihaz, Intel HD Graphics 4000 işlemcisiyle oyunlara da göz kırpıyor. 1.8 GHz hızında çalışan bu işlemci, 2 çekirdek ve Hyper Threading teknolojisine sahip. 4 GB’lik RAM’i bulunan Aspire S3 500 GB’lik bir depolama birimine sahip. 500 GB’lik mekanik sabit disk, 20 GB’lik tampon SSD depolama ile yüksek performans sağlaması amaçlanıyor. Windows’un ve sık kullanılan programların başlaması, bu tampon SSD sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Ürünün performansından söz edecek olursak, ufak çaplı oyun bile oynamaya yetecek kadar güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Ufak çaplıdan kastımız, tabii ki üst uç seviye grafik isteyen oyunlar değil.

Sonuç olarak:  Acer Aspire S3, kullanıcılara şık bir tasarımla geniş bir depolama alanı sağlıyor. Klavyesindeki
1 – 2 tuş haricinde hepsi de rahat kullanılabiliyor.

Neden alınır?

• Geniş depolama alanı

• Geniş ekranı

• 1 -2 tuşu haricinde düzgün klavyesi

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval