Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Diğer

Seagate sizi düelloya davet ediyor!

Eğer genel kültür ve teknoloji alanlarında bilginize güveniyorsanız, Seagate’in muhteşem ödüller dağıtacağı yarışmaya mutlaka katılmalısınız. Büyük ödülün Alienware oyun bilgisayarı olarak belirlendiği ödüllü bilgi yarışması hakkındaki detaylar, basın bülteninde sizleri bekliyor:

SEAGATE DÜELLOYA DAVET EDİYOR

Seagate Türkiye, Facebook üzerindeki SSHD Challenge isimli yeni yarışmasıyla her hafta ödüller dağıtmaya başladı. Genel kültür ve teknoloji sorularının olduğu yarışmanın sonundaki büyük ödül Alienware oyun bilgisayarı.

Seagate hibrit ürünlerinin özelliklerini yeni bir yarışma ile tanıtıyor. Genel kültür ve teknoloji sorularının olduğu yarışmada SSHD disklerin en önemli özelliği de kazanmak için çok önemli: Hız.

Yarışmacılar SSD ya da HDD kategorilerinden birisini seçerek yarışmaya başlıyor. HDD bölümünde şıklı sorular yer alırken, SSD bölümünde iki seçenekli yanıtlardan birisini seçmek gerekiyor. Yarışırken rakibiniz olduğunu da unutmayın!

seagate-duello

Daha önce yarışmış ve aynı sorulara yanıt vermiş yarışmacılar arasından rakibiniz otomatik olarak seçiliyor. Rakibin o anda yarışıyor olmasına gerek yok. Aynı soruların cevaplanma hızı ve doğru yanlış oranı rakibinizle aranızdaki puan farkını belirliyor. Puan aldıkça yarışılan seviye ve soruların zorluk derecesi de değişiyor. Zorlandığınız anlar için Facebook arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Onlar size joker ve pas hakları verebilir. Seagate’in hibrit disklerinin özelliklerini inceleyerek de ekstra puanlar kazanabilirsiniz.

4 hafta sürecek yarışmada her haftanın en yüksek puana ulaşmış iki ismi; 1. Hafta Backup Plus 1 TB, 2. Hafta Backup Plus Desk 4 TB, 3. Hafta Wireless Plus 1 TB, 4. Hafta ise Central 4 TB kazanacak. Yarışma sonucunda en yüksek puana erişen yarışmacı Alienware oyun bilgisayarı kazanacak. Kazanan ödülünü de kendisi belirleyecek, Alienware 17” Laptop ya da Alienware Aurora Masaüstü PC.

Yarışmak için: http://bit.ly/SeagateSSHDChallenge

PlayStation 4 kutusunun içinde neler var?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Birleşik Krallık, Huawei’nin 5G geliştirmelerini kısmayı planlıyor!

Yazan:

Birleşik Krallık

Birleşik Krallık, Huawei tarafından geliştirilen 5G geliştirmelerini azaltmayı düşünüyor. Buna sebep olarak ABD tarafı ile yakınlaşma isteği gösterildi.


İlginizi çekebilir; Honor, MediaTek işlemcilere geçiş yapıyor!


Huawei’nin 5G üzerindeki etkisi azaltılmak isteniyor.

Birleşik Krallık, Huawei tarafından geliştirilen 5G çalışmalarını azaltmak istiyor. Ünlü İngiliz haber kaynağı Telegraph tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Boris Johnson‘ın, Covid-19 salgınını bahane ederek Huawei‘nin 5G çalışmalarını yavaşlatmak istediği öğrenildi. Ancak işin aslının o kadar da basit olmadığı düşünülüyor. Zira ABD ve Donald Trump cephesinin sürekli savaş halinde olduğu Huawei ile ilişkiyi sıfıra indirmek isteyen Birleşik Krallık, bu sayede yine ABD tarafı ile ticari ilişkileri güçlendirmek istiyor. Hali hazırda Avrupa Birliği‘nden ayrılma süreci neticesiyle hedef tahtasında yer alan ülkenin bir nebze olsun rahatlamasını isteyen hükumet, 2023 yılına kadar Huawei‘nin 5G üzerinde ki etkisini sıfıra indirmeyi planlıyor. Her ne kadar buna sebep olarak resmi kaynaklar Covid-19 salgınını gösterse de işin siyasi boyutunun çok ciddi olduğu ortaya çıktı. Hali hazırda NATO üyesi olan Birleşik Krallık, en önemli haberleşme teknolojisini Çinli bir firmanın eline verme konusunda zaten uzun zamandır kararsızdı.

5G

Yine de nisan ayında Huawei cephesinin yapacağı 5G gelişmelerine izin verdiğini yineleyen hükumetin birden bu yolu tercih etmesinin pek şaşırtıcı olmadığı da belirtildi. Çünkü Avrupa Birliği‘nden ayrılma sürecinde ABD tarafının da dahil olması ve ticari ilişkilerin, zaten limoni olduğu ortamda, birde Huawei yüzünden aksamasını istemeyen hükumet, bu konuda yavaş yavaş adım atmaya başlayacak gibi gözüküyor. Dünya genelinde 5G denince akla ilk gelen firmalardan olan Huawei ise henüz bu iddialara cevap vermedi. Bakalım Birleşik Krallık bu gelişmelerin ardından 5G konusunda nasıl bir yol izleyecek. İlk söylentilere göre G7 toplantısının ardından, hükumet gerekli adımları atmaya başlayacak. Ayrıca diğer söylentilere göre Birleşik Krallık tarafı da Huawei firmasının 5G atılımına çok güvenmiyor. Hatta bazı kesimlerin en başından beri Donald Trump‘ın sözünün dikkate alınması yönünde baskılar yaptığı da öğrenildi. Bu gelişmeler ışığında önümüzdeki aylar çok hareketli geçecek gibi gözüküyor.

Devamını oku

Diğer

LinkedIn, daha iyi iş görüşmesi yapabilmeniz için AI geliştiriyor!

Yazan:

Linkedln

LinkedIn, iş aramakta olan insanlar için yeni bir yardım yolu geliştiriyor. Platform daha verimli iş görüşmeleri yapabilmek için kullanıcılara yardım edecek yapay zeka geliştiriyor.


İlginizi çekebilir; Epic Games 5 ülkede daha yerel fiyatlandırmaya gidiyor!


Yapay zeka sayesinde verimli iş görüşmeleri amaçlanıyor!

İş dünyasının önemli sosyal medya platformlarından birisi olan LinkedIn, yeni bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. İş dünyasından her anlamda herkesle etkileşime geçebildiğiniz ve iş bulma konusunda da seçeneklerin bulunduğu platform, iş arayan kişilere çok önemli bir destek olmaya hazırlanıyor. Şöyle ki LinkedIn, iş görüşmesi öncesi hem kişilerin rahatlamasını sağlayacak hem de ilginç sorulara karşı verebilecekleri cevapları simüle edebilecekleri bir ortam hazırlamayı hedefliyor. Yapay zeka sayesinde gerçekleşecek bu işlem ile iş arayan kişilerin daha hazırlıklı olmaları sağlanacak. Yapay zeka, oluşturduğu ortam ile birlikte kullanıcılara verdikleri cevaplara göre geri bildirim de sağlayacak.

LinkedIn

Tüm bunlarla birlikte LinkedIn, videolu tanıtım konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Corona virüsü sebebiyle insanların evde kaldıkları şu dönemde platform, iş görüşmeleri için adayları düşünen bir hamle daha gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Videolu tanıtım sayesinde adaylar tanıtım yazısı yerine kendilerinden bahsettikleri kısa videoları başvuru sırasında şirketlere gönderebilecekler. Bu sayede, iş arayan kişilerin evden çıkamama durumu karşısında kendilerini tanıtmaları için alternatif yol izleme şansları olacak. Bakalım LinkedIn, bu gelişmeler ile amacına ulaşabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Diğer

Epic Games 5 ülkede daha yerel fiyatlandırmaya gidiyor!

Yazan:

Epic Games, oyun dünyasında adından söz ettirmek için çabalarını sürdürüyor. Firma kullanıcılara kolaylık olması açısından 5 ülkede daha yerel fiyatlandırmaya gitme kararı aldı.


İlginizi çekebilir; Galaxy M01, Meizu 17 ve 17 Pro sızdırıldı!


Yerel fiyatlandırma kapsamına 5 ülke daha alındı!

Epic Games, oyun dünyasında yerini korumak için yeni hamleler yapıyor. Steam ile olan rekabeti nedeniyle dikkatleri üstüne toplayan firma, kullanıcı sayısını arttırabilmek için yeni yollar deneme kararı aldı. Bildiğiniz gibi her iki hafta da bir ücretsiz iki adet oyun dağıtan Epic Games, daha önceden sözünü verdiği bir projeyi geliştirmeye devam ediyor. Yerel fiyatlandırma politikası. Özellikle Steam cephesinde duymaya alıştığımız ve kur farkından kaynakları zararları oyuncu lehine minimuma indirmeyi amaçlayan sistem, firma tarafından da kullanılmaya başlandı. Avustralya, Kanada, Danimarka, Norveç ve İsveç ülkelerinde kullanıma geçilen sistem sayesinde, oyuncular kur farkını dert etmeden daha uygun fiyatlarda alışveriş yapabilecekler.

Epic Games

An itibariyle ülkemizde bulunmayan sistemin yakın zamanda Orta Doğu bölgesi için de gelmesi bekleniyor. Özellikle Steam tarafından kullanılan ve ülkemizde de Steam’in sevilmesine neden olan bu özellik umuyoruz ki yakında Epic Games tarafında da kullanılır. Unutmayalım ki yeterli rekabet ortamı sağlanırsa müşterilerin karlı çıkma ihtimali de artar. Bakalım ilerleyen günler de firma, Steam ile olan rekabetinde yeni kullanıcılar kazanacak mı. Özel oyunlar yüzünden eleştiri odağı haline gelen firma, kendini affettirmek için başka ne yollar izleyecek merakla bekliyor olacağız.

Devamını oku