Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Samsung Galaxy Smart Tag nesne takipçisi detayları belli oldu

Samsung
Darüşşafaka

Daha önceden de ilettiğimiz üzere Samsung, Galaxy Smart Tag ismi verilen bir nesne takipçisi cihazı üzerinde bir süredir çalışıyordu. Şimdi ise cihaz hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.


İlginizi çekebilir: Galaxy Smart Tag: Yeni nesne takip cihazı


Resmi model numarası EI-T5300 olan cihaz hakkında birkaç haftadır her ne kadar belli bilgiler gelse de; daha farklı haberler arasında adeta kaybolmuştu. Ancak Galaxy Smart Tag için birçok bilginin hazırlandığı ortaya çıktı.

Cihaz görünüşe göre oldukça ince bir şekilde gelecek ve 3V CR20322’lik değiştirilebilir tek bir pile sahip olacak. Samsung’un kendi açıklamasını da göz önüne alırsak nesne takip cihazının Tile benzeri bir aygıt olacağı öngörülüyor.

reklam
Aorus reklamı

Samsung

Şirketin yeni uygulaması olan SmartThings Find’ın bu işlevde önemli rol olacağı tahmin ediliyordu. Ancak yer bulma ve raporlama gibi uygulamaların nasıl işleyeceği konusu biraz daha merak konusuydu. Şu anda öğrenilenlere göre ise cihazda sadece Bluetooth LE desteği var gibi gözüküyor. Yani daha önceden konuşmaları dolaşan UWB, LTE ve GPS gibi özelliklerin cihazda yer alması muhtemel gözükmüyor. Ancak cihazın en yeni iyileştirmelerden olan Bluetooth 5.1 sertifikasının ve yeni teknolojileri destekliyor olduğunu düşünürsek; Samsung’un yeni cihazının iç mekanlarda 400, dış mekanlarda ise 1000m’ye kadar cihaz bulabilmeyle birlikte az güç harcama özelliğine sahip olması bekleniyor.

Bazı belgelerde renk seçenekleri de görülen Galaxy Smart Tag, siyah ve gri-sarı olmak üzere iki renk sunuyor. Yine endüstrideki kaynaklardan alınan bilgilere göre ise liste fiyatı olarak 15-20 euro arasında kullanıcıyla buluşması beklenen cihazın; 14 Ocak 2021’de Samsung Galaxy S21 ailesiyle birlikte tanıtılacağı düşünülüyor.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Dillerle ve onların iletişimi ile ilgilenen, bu iletişime de teknolojiyi eklemeye çalışan bir arkadaş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Apple Airpods 3 ve Music HiFi, yakında piyasaya çıkacak!

Apple AirPods 3
Darüşşafaka

Ortaya çıkan son söylentiler, nisan ayında Spring Loaded etkinliğinde Airpods 3 ve Music HiFi lansmanının gerçekleşeceğini gösteriyordu. Bu söylentiler gerçekleşmedi ancak yeni bir rapor bu konuyu yeniden ortaya çıkardı. Hits Double Daily tarafından yayınlanan raporda Apple, Airpods 3’ü önümüzdeki hafta piyasaya sürecek. Şirketin tam kablosuz yeni kulaklığının yanı sıra Apple Music HiFi adlı yeni özelliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu özellik, adından da anlaşılacağı üzere Spotify Music HiFi ile rekabet edecek.


İlginizi çekebilir: WhatsApp, 15 Mayıs’a kadar yeni kuralları onaylamayanları kısıtlayacak!


Apple AirPods 3, nasıl bir tasarıma sahip olacak?

HDD tarafından paylaşılan raporda, Apple AirPods 3’ün ne zaman piyasaya çıkacağı net bir şekilde belirtilmiyor. Ancak cihazın önümüzdeki haftalarda yakın bir tarihte çıkacağını biliyoruz. Bunun haricinde rapor, yeni nesil kulaklıkların Airpods Pro tasarımına ufak değişiklikler ile benzeyeceğini söylüyor. Sızdırılan bazı görüntüler, yeni nesil modellerin mevcut AirPods’lara kıyasla daha küçük bir gövdeye sahip olacağını gösteriyor. Apple AirPods 3, her ne kadar serinin üçüncü ve en son modeli olacak olsa da aktif gürültü engelleme gibi yenilikçi teknolojiler, Pro serisine özel kalacak ve bu cihazda bulunmayacak.

Apple AirPods 3

reklam
Aorus reklamı

Yeni tam kablosuz kulaklıklar, sensörlerin hizalanmasıyla birlikte düz kenarlar ile gelecek. Önceki söylentiler, kulp tipi yarı kulak içi bir tasarım ile geleceğini söylüyordu. Ancak sızdırılan yeni görüntüler, bunun doğru olmadığını gösterdi. Cihazın şarj kutusu, AirPods Pro’nunkine oldukça benzeyecek. Bununla birlikte kutunun boyutu daha küçük olacak ve şarj göstergesi de ön tarafta yerini alacak.

Apple AirPods 3

Apple Music HiFi, rapora göre müzik akışı platformlarındaki High-Fidelity özelliğinin yükselişine doğrudan katkı sağlayacak. Yeni özellik, üstün ses netliği ve derinliği sunmayı hedefliyor. Şu anda Spotify, Tidal ve Amazon Music, özel HiFi desteğini abone kullanıcıları için sunmakta. Apple, günümüzde kendi hizmetlerine yoğun bir şekilde odaklandığı için bu teknolojiden de geri kalmayacağını tahmin ediyoruz. Daha önce 9toMac, iOS 14.6 Beta sürümünde yeni bir HiFi özelliği bulunacağını keşfetmişti. 9toMac’e göre yeni sistem, “Dolby Atmos“, “Dolby Audio” ve “Lossless” için de yeni referanslar ortaya çıkartıyor. Apple Music, hiçbir zaman Dolby Atmos veya Dolby Audio özelliklerini kullanıcılar sunmamıştı. Bu nedenle, ortaya çıkan rapor ile birlikte önümüzdeki günlerde bu özelliklerden de söz edebiliriz.

Apple AirPods 3

Apple, yeni ses özelliğini şu anki mevcut müzik planı ile aynı fiyattan satışa çıkaracak. Bu da 9.99$ fiyat etiketine denk geliyor. Bu raporların kesin bilgiler olmadığını ve önümüzdeki hafta her iki söylentinin de gerçek olup olmayacağını daha net bir şekilde göreceğimizi söyleyebiliriz.

AirPods 2 teknik özellikleri

Sensörler:

  • Hüzmeleme özellikli çift mikrofon
  • Çift optik sensör
  • Hareketi algılayan ivmeölçer
  • Konuşmayı algılayan ivmeölçer

Çip: H1 kulaklık çipi

Ağırlık: Her bir kulaklık 4 gram, kutusu 40 gram

Batarya:

  • Tek şarjla 5 saate kadar dinleme süresi
  • Tek şarjla 3 saate kadar konuşma süresi
  • 24 saatten fazla dinleme süresi
  • 18 saate kadar konuşma süresi

Şarj kutusunda 15 dakika şarjla 3 saate kadar dinleme süresi veya 2 saate kadar konuşma süresi

Bağlantı: Bluetooth 5.0

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Aksesuar

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bilekliğin satış rakamları şaşırttı!

Xiaomi Mi Band 6
Darüşşafaka

Xiaomi’nin en güncel akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 6‘nın satış rakamları şaşırttı. Mi Band 6, dünya çapında yüksek satış rakamları yakaladı.

Xiaomi’nin en yeni akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 6 modelinin satış rakamları açıklandı. Kısa bir süre önce satışa sunulan Mi Band 6 kısa süre içerisinde yoğun ilgi gördü. Stokları hızlıca eriten Xiaomi, Mi Band 6 modelinin satış rakamlarını kullanıcılardan saklamadı. Gelin şimdi Xiaomi Mi Band 6‘nın satış rakamlarına ve özelliklerine göz atatlım.


İlginizi Çekebilir: Honor 50 Pro Plus modelinin tüm özellikleri ortaya çıktı!


Mi Band 6

reklam
Aorus reklamı

Xiaomi‘nin popüler akıllı bilekliği Mi Band’i bilmeyen kalmamıştır. Özellikle Mi Band 3 ile ciddi bir ilerleme kateden Xiaomi, kısa sürede üç yeni Mi Band modeli daha piyasaya sürdü. Sevilen akıllı bilekliğin son modeli Xiaomi Mi Band 6, dönemin getirdiği özellikler ile serinin arasında en iyi yeri tutuyor diyebiliriz. Öyle ki kullanıcılar kısa sürede satış rakamları ile bunu kanıtladı bile.

Xiaomi 2 Nisan‘da satışa sunduğu akıllı bilekliği Mi Band 6’nın satış rakamlarını yakaladı. Henüz yeni dünya çapında satılmaya başlanılan Mi Band 6, kısa bir sürede bir milyondan fazla satmayı başardı. Şirketin CEO’su Lei Jun yaptığı paylaşım ile Mi Band 6‘ni ndünya çapında bir milyondan fazla satış yaptığını açıkladı. Bu satışların birçoğunu ise Çin oluşturuyor. Bunun nedeni ise global satışlara henüz yeni başlanması.

Xiaomi Mi Band 6

Serinin en sevilen modeli Mi Band 3’e baktığımızda bir milyon satış rakamını tam 17 günde yakalamıştı. Yani Mi Band 6 en az diğer modeller kadar sevildi diyebiliriz. Öte yandan bu modelin ülkemizde de satıldığını belirtmekte fayda var. Şimdi gelin Mi Band 6’nın özelliklerine göz atalım.

Xiaomi Mi Band 6’nın özellikleri!

İlk olarak cihaza dışardan baktığımızda diğer modellere göre büyük bir fark göremiyoruz. Yine alışılmış tasarımı ile gelen Mi Band 6, tabiki daha yüksek özellikler sunuyor. Mi Band 6‘yı bir önceki model olan Mi Band 5 ile karşılaştırdığımızda ilk olarak daha büyük bir ekran bulunduğunu görüyoruz. Keza Mi Band 5’teki 1.1 inç büyüklüğündeki ekran yerini Mi Band 6’da 1.56 inç büyüklüğündeki AMOLED ekrana bırakmış.

Mi Band 6

152×468 piksel çözünürlük sunan bu ekran birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Bunların en başında ise 36 farklı spor modu geliyor. Bu rakam Mi Band 5’te sadece 11 idi. Öte yandan yine Bluetooth 5.0 ile gelen cihaz daha önceki modellerde bulunmayan kandaki oksijeni algılama, uykuda solunum kalitesi takibi ve anormal kalp atış hızı izleme gibi özelliklere sahip. Aynı zamanda Mi Band 6, tıpkı Mi Band 5 gibi 5 ATM‘ye kadar suya dayanıklılık gösteriyor.

Tüm bu özelliklere sahip Mi Band 6 ülkemizde ortalama 420 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Mi Band 5’e göre yaklaşık bir buçuk kat daha pahalı olan Mi Band 6, yeni özellikleri ile fiyatını hak ediyor diyebiliriz. Sizce Mi Band 6 nasıl gözüküyor? Fiyatları ve özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda siz olsanız hangi modeli alırdınız? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Aksesuar

Realme Watch 2, Buds Q2 ve dahası 30 Nisan’da geliyor!

Realme Watch 2
Darüşşafaka

Realme‘nin yeni akıllı aksesuarları için geri sayım başladı. Realme Watch 2, Buds Q2 ve dahası 30 Nisan’da gerçekleşecek olan lansman ile geliyor.

Realme son dönemde çıkardığı akıllı telefon modelleri ile dikkatleri üzerine çekti. Yakın zamanda Realme 8 5G ile karşımıza çıkan şirket, TENAA’da iki üst segment model hakkında da sızıntılar vermişti. Şimdi ise 30 Nisan‘da bir lansman gerçekleştireceğini açıklayan Realme, yeni ürünlerini burada tanıtacak. Gelin detaylara göz atalım.


İlginizi Çekebilir: Realme Q3 ve Q3 Pro’nun özellikleri ve fiyatları!


Realme AloT lansmanı

Realme AloT Lansmanı!

Realme yeni bir lansman ile birçok giyilebilir teknoloji ürününü tanıtmayı planladı. Realme AloT Lansmanı adındaki bu yeni etkinlik 30 Nisan saat 12.00‘da gerçekleşecek. Malezya‘da yapılacak olan bu etkinlikte Realme yeni akıllı saatlerini, kablosuz kulaklıklarını, Bluetooth hoparlörünü ve daha birçok teknolojik ürünü tanıtacak. Tabi tüm bu lansman Koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak yayınlanacak. Gelin şimdi Realme’nin bu lansmanda tanıtacağı yeni cihazlara yakından göz atalım.

reklam
Aorus reklamı

Realme Watch 2!

Realme tarafından 30 Nisan’da tanıtılacak olan Realme Watch 2 şimdiden çok merak edilen bir akıllı saat oldu. 1.4 inç büyüklüğünde 320×320 piksel renkli dokunmatik bir ekran ile gelen Watch 2, IP68 sertifikasına sahip. Bu sayede cihaz suya ve toza dayanıklılık gösteriyor.

Realme Watch 2

257.6 x 35.7 x 12.2 mm boyutlarında oldupu söylenilen cihaz 305mAh‘lik pil ile gelecek. Bu sayede normal kullanımda 12 günlük kullanım süresi sunan cihaz, tam 90 farklı spor modu sunuyor. Bluetooth 5.0 LE desteği sunan Watch 2, Android 5.0 ile çalışacak.

Realme Cobble Bluetooth Hoparlör!

Realme‘nin AloT lansmanında tanıtacağı bir diğer ürün ise bir kablosuz hoparlör. Realme bu cihaz hakkında şimdiye kadar hiçbir sızıntıya yer vermedi diyebiliriz. O yüzden hoparlörün özellikleri bilinmiyor. Ancak Realme Cobble Bluetooth hoparlöre dışardan baktığımızda mavi kamuflaj tasarımı ile günümüz modasına da uyum sağladığını görüyoruz. Yine mavi bir kordon ile gelen hoparlör bu sayede taşınabilir olduğunu da vurguluyor.

Realme Buds Q2!

İlk olarak karşımıza 2021 Ocak ayında çıkan Realme Buds Q2 sonunda geliyor. 30 Nisan’da diğer ürünler ile birlitke tanıtılacak olan bu TWS kulaklık, fiyat olarak Realme Buds Q’ya eşdeğer olacak. Bu modelde gecikme süresini azaltan Realme, 119ms olan gecikmeyi 88ms‘e düşürmeyi başarmış.

Realme Buds Q2

20 saat pil ömrü sunduğu belirtilen Buds Q2‘nin bataryası hakkında başka bir detay yok. Realme Buds Q modeline göre daha farklı bir tasarım ile gelecek olan Buds Q2, Quite Blue adı verilen bir renge sahip olacak. Ancak ürünün siyah bir versiyon da olacak.

Realme Buds Q2

Realme Watch S Master!

Realme’nin bu lansmanda tanıtacağı bir başka akıllı saat modeli de Realme Watch S Master olacak. Master sürümü ile farklı bir tasarım dili sergileyen Realme, bu modeli farklı bir tarza hitap ettiği için tanıtacak. Daha spor bir tasarım ile gelecek olan Watch S Master, kordonundaki tasarım ile dikkatleri üzerine toplayacak.

Realme Buds Air 2 Neo!

Realme‘nin AloT lansmanında tanıtacağı bir diğer TWS kulaklık modeli Realme Buds Air 2 Neo olacak. Nisan ayının başlarında duyurulan Realme Buds Air 2 Neo, şimdi aktif gürültü engelleme teknolojisi ile tekrardan sergilenecek.

Realme Motion Gece Lambası!

Lansmanda bir de aktif gece lambası tanıtacağını belirten Realme, bu tarafta Xiaomi’nin benzer ürünü ile bir rekabete girmiş gibi gözüküyor. Halka şeklinde bir tasarıma sahip olan bu gece lambası dışardan bakıldığında oldukça şık duruyor. Beyaz renkli Realme Motion hakkında herhangi bir detay verilmese de adından da anlaşılacağı üzere harekete duyarlı bir gece lambası olduğu biliniyor.

Realme Alkali Pil!

Realme’nin bu lansmanda bana göre en ilginç modeli bu alkali piller. Realme teknoloji dünyasına kattığı ürünler ile yetinmeyip, bir de pil sektörüne giriş yapmış gibi gözüküyor. Lansman resminde gösterilen Z15(AA) ve Z17(AAA) piller Realme logolu en dikkat çeken ürünler olacak gibi duruyor.

Genel olarak baktığımızda Realme ilgi çekici bir lansman ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Başta da belirttiğimiz gibi Realme AloT Lansmanı, 30 Nisan saat 12.00’da gerçekleşecek. Bakalım Realme bu lansmanda tanıttığı ürünler ile nasıl tepkiler alacak. Sizce Realme’nin yeni ürünleri ilgi çekici mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

Darüşşafaka

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler