Sosyal medya

Güncelleme

Samsung Galaxy S7/S7 edge Oreo güncellemesi yakında

Samsung Galaxy S7/S7 edge firmanın Oreo güncellemesi almaya hazırlanan diğer iki telefonu. Bugün WiFi Alliance’ın sitesinde görüntülenen modeller için işletim sistemi karşılığı olarak Android 8.0 gösterilmiş.

Samsung Galaxy S7/S7 edgeHatırlarasanız şubat ayında firmanın Vietnam’daki S7 edge cihazları Oreo güncellemesini almıştı. En azından bir kısmı, lakin o zamandan beridir güncelleme ile ilgili bir bilgi gelemedi.

Samsung Galaxy S7/S7 edge

Samsung Galaxy S7/S7 edge için Samsung Türkiye tarafından da ipucu geldi

Öte yandan Oreo güncellemesinin bir diğer kaynağı da telif haklarının Samsung Electronics’e ait olduğu görülen Güncel miyiz? adlı site. İçerisinde Samsung marka cihazların güncelleme takivimi bulunan site nisan ayı için Samsung Galaxy S7 ve S7 edge’i listelemiş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung S9 ve S9+ için One UI 2.0 beta yayınlanmaya başladı

One UI 2.0

Android 10‘un piyasaya çıkmasından sonra birçok üretici firma yeni arayüzlerinin testlerini yapmaya başladı. Bu firmalardan en aktif olanı ise Samsung gibi görünüyor.


İlginizi çekebilir: Galaxy Fold DeX desteğine kavuştu


Koreli teknoloji devi Samsung, bir nesil önceki telefonlarına da One UI 2.0 sürümünü getirecek. Bu kapsamda, geçtiğimiz hafta Note 9 modeline One UI 2.0 beta testleri verilmeye başlanmıştı. Şimdi ise Galaxy S serisi cihazlara bu güncelleme testleri yayınlanmaya başladı. Şimdilik sadece Kore ve Hindistan’da yayınlanmaya başlayan güncelleme, S9 ve S9+ modellerini kapsıyor.

Bu güncellemenin yakın zamanda birçok ülkeye yayılması beklenirken şirket, Note 10 ve S10 için beta programını kapattı. Bu kapatmanın, son düzenlemeleri yapıp artık kararlı sürümü cihazlarla kavuşturacağı şeklinde yorumlanıyor.

Devamını oku

Güncelleme

Pardus 19.1 güncellemesi yayımlandı!

Pardus

Tübitak Ulakbim tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus’un 19.1 sürümü yayınlandı. Bu sürüm Pardus 19 ailesini ilk arasürümü olarak karşımıza çıkıyor.


İlginizi çekebilir: Yeni BMW 2 serisi tanıtıldı: Önden çekişli!


Tübitak’ın Ulakbim birimi tarafından geliştirmeye devam eden ve milli işletim sistemi olarak anılan Pardus’un yeni sürümü yayınlandı. Bu yeni sürümle birlikte birçok paket güncellenirken, bazı tasarım değişikliklerine de gidildi. Pardus Sunucu, Xfce ve Gnome taraflarına yayınlanan güncelleme şu anda indirilebilir durumda.

Yapılan güncellemeler arasında Firefox, Thunderbird, VLC Player ve Libreoffice programlarının son sürümleri de bulunuyor. Pardus, tüm bu programları ön yüklü olarak son sürüme güncellemiş durumda.

Başlıca değişiklikler

  • Güncelleme bildirim desteği Xfce ve Gnome sürümlerine eklendi.
  • Pinta ve GIMP resim düzenleyici uygulaması Xfce ve Gnome sürümlerinde yüklü halde gelecektir.
  • Gnome arayüzünde iyileştirmeler yapıldı.
  • Pardus Mazağa uygulamasında iyileştirmeler yapıldı.
  • Kurulu sisteme 200‘ün üzerinde paket ve yama içeren güncelleştirmeler getirilmiştir.
  • Depoda 2000‘in üzerinde paket güncellenmiştir.
  • Öntanımlı internet tarayıcısı Firefox versiyonu 68.2 a güncellendi.
  • Öntanımlı e-posta istemcisi Thunderbird versiyonu 68.2.2 e güncellendi.
  • Öntanımlı media oynatıcısı olan VLC versiyonu 3.0.8 e güncellendi.
  • Öntanımlı ofis döküman uygulaması Libreoffice versiyonu 6.1.5 e güncellendi.

Devamını oku

Güncelleme

Samsung Note 9 için Android 10 sürümü yayınlanmaya başladı!

Samsung Note 9

Dünya devi Samsung, Android 10 sürümü ile birlikte gelen One UI 2.0 arayüz sürümünü cihazlarında denemeye başladı. Bu cihazlar serisine yeni eklenen model ise Note 9 oldu.


İlginizi çekebilir: Galaxy Watch Active 2 özellikleri, eski saatlere de geliyor!


Yakın zamanda tüm dünyada yayınlanacak

Samsung Android 10‘u One UI 2.0 sürümü ile cihazlarında denemeye başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre, Samsung Note 9 Kore’de Android 10 beta sürümünü almaya başladı. One UI 2.0 arayüzü ile birlikte gelen bu yeni güncelleme, Kore’den başlayıp tüm ülkelere yavaş yavaş yayılacak gibi görünüyor.

Samsung‘un beta test kullanıcısı iseniz yakın zamanda sizde bu güncellemeye sahip olabilirsiniz. Eğer bir beta test kullanıcısı iseniz, “Ayarlar>Yazılım Güncelleme” yolunu takip ederek telefonunuzda herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Devamını oku