Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S4 ülkemizde satışta

Samsung ilk kez geçtiğimiz yıl uygulamaya başladığı satış stratejisini bu yıl da uyguluyor. Geçtiğimiz yıl Galaxy S3 modeli ile satış rekorları kıran Samsung, daha sonra Galaxy S3 mini’yi çıkararak satışlarını bir hayli arttırmayı başarmıştı. Şimdi de Galaxy S4 için aynısını yapan Samsung, Galaxy S4 mini modelini geçtiğimiz gün itibariyle ülkemizde de satışa sundu.

Ülkemizde 2000 bin lira seviyesine dayanan fiyatlarıyla cep yakan üst seviye akıllı telefonları alamayan tüketiciler için piyasaya sunulan bu üst seviye telefonların mini modelleri oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşabiliyor. Galaxy S4 mini için en azından ülkemizde aynı şeyi söylemek ise biraz zor gibi gözüküyor. Çünkü hali hazırda Galaxy S4 ülkemizde 1899 liraya satılırken Galaxy S4 mini’nin ülkemizdeki satış fiyatı ise 1200 lira. Bu fiyatla bu özelliklerdeki bir cihazın ülkemizde çok satması ise hiç de kolay görülmüyor. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Öte yandan cihazın özelliklerini hatırlamak gerekirse cihazda, 4.3 inç büyüklüğünde 960×540 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran ve 2 Krait çekirdeğine sahip 1.7GHz saat hızında çalışan Snapdragon 400 yer alıyor. Bu işlemci ise 1.5GB RAM ve Adreno 305 GPU ile destekleniyor. 8MP çözünürlükte kamera, 1900mAh batarya, 8GB dahili depolama, microSD girişi, WiFi ve Bluetooth 4 ise cihazın diğer özellikleri.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval